Image
17.1.2013 0 Comments

Zoner Photo Studio 15 / Pochváľte sa svojimi fotkami

Program Zoner Photo Studio 15 má funkcie, ktoré sa dajú dobre využiť pri práci so zdieľaním fotografií, a to aj cez rôzne sociálne siete. V tomto článku vám ukážeme, ako to uskutočniť jednoducho a rýchlo. Otvoríme Zoner v režime Správca. Následne vyberieme fotografie, ktoré si prajeme zdieľať. Môžeme vybrať jednu alebo viacero fotografií. Potom zvolíme položku Publikovať. V otvorenom menu máme k dispozícii v spodnej časti tri položky - Nahrať na Facebook, Nahrať na Flickr a Nahrať na webové albumy Picasa. Pri prvom prihlásení sa treba do príslušnej sociálnej siete prihlásiť a povoliť prístup z programu Zoner Photo Studio 15 (ZPS). Potom sa už dá meno a heslo na prihlásenie zapamätať. Pre sociálne siete treba povoliť prístup zo ZPSV dialógovom okne na uloženie fotografie môžete vytvoriť album alebo zaradiť fotografie do existujúceho albumu. V predvolenom stave je rozlíšenie 960 × 960 bodov, možno však nahrať aj fotografiu v pôvodnom rozlíšení (pri sieti Flickr to môže vyžadovať prístup do plateného režimu). Po zvolení rozlíšenia vidíte priebeh uploadovania fotografií na zvolenú sieť. Takto sa dajú pomerne jednoducho zálohovať fotografie na webových službách. Prístup na sociálne siete nájdete v položke PublikovaťPripomeňme, že spolu s programom ZPS dostávate aj vlastný priestor na sieti Zonerama. Stačí sa len zaregistrovať a vaše fotografie máte prístupné všade, napr. aj pomocou aplikácie z mobilných telefónov. V tomto prípade musíte vždy ukladať fotografie do priečinkov. V najnovšej verzii ZPS potom máte možnosť priamo aj upravovať fotografie v priestore Zonerama. Vyskúšajte to, naozaj to je užitočné.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá