Image
9.4.2013 0 Comments

Zoner Photo Studio 15 / Buďte pánmi filtrov

Vtejto časti sa budeme venovaťpoužitiu filtrov vZoner Photo Studio (ZPS). Tie výrazným spôsobom zatraktívnia podanie fotografií aich použitie je veľmi ľahké. Zveľkého množstva filtrov vZPS vám predstavíme dva, ktoré považujeme za veľmi podarené. Na ich aplikovanie sa presunieme do režimu Editor, pričom máme otvorený obrázok, na ktorý chceme filter aplikovať. Zvolíme položku Efekty vponuke menu avyberieme napr. Kresba ceruzkou. Pri aplikácii filtrov prejdite do režimu Editor avyberte položku EfektyPri aplikácii tohto filtra môžete voliť hrúbku ceruzky, čím sa výrazne mení výsledný efekt. Zvolenú hrúbku si môžete aj uložiť aneskôr rýchlo použiť pri ďalších úpravách. Odporúčame vám hrúbku od 1 do 10. Aplikácia filtra Kresba na fotografiu vytvorí umelecký dojemĎalší zaujímavý efekt predstavuje tzv. pretlačenie. Je to niečo ako hĺbkotlač pri bankovkách. Výsledný efekt po aplikácii filtra je naozaj netradičný avašich známych ľahko ohúrite. Vtomto prípade vyberáte ako parametre kryciu farbu, veľkosť pretlačenia atakisto aj zdroj svetla. Odporúčame vám pohrať sa hlavne so zdrojom svetla, čo výrazne ovplyvňuje výslednú podobu. Pomocou efektu Pretlačenie zmeníte pôvodnú fotografiu na nepoznanieAko vidíte, pomocou ZPS veľmi ľahko vytvoríte nevšedné pohľady na možno všednú fotografiu. Vyskúšajte aj iné filtre, určite sa dobre zabavíte avytvoríte niečo netradičné.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá