Image
5.1.2015 0 Comments

Značku Palm od spoločnosti HP zrejme kúpil Alcatel

Blesk_tit_palm.jpg Aj keď spoločnosť Palm, ktorá stála za dnes už legendárnymi smartphonmi a PDA už ďalej neexistuje, vyzerá to, že značka "Palm" by mohla opäť ožiť. Od HP si ju pravdepodobne zadovážil Alcatel.

Spoločnosť Palm kúpilo v roku 2010 za 1,2 miliardy dolárov HP. Hewlett-Packard následne po roku ukončil fungovanie značky Palm a asi po roku a pol od akvizície zastavil výrobu zariadení s operačným systémom WebOS. Od tej doby bol Palm prakticky mŕtvy.

V poslednom čase sa však o oživení značky začalo opäť hovoriť. Ako podotýka portál WebOS Nation, používatelia už teraz nie sú pri pristupovaní na portál Palm.com posielaní na hpwebos.com, ale na nový web s názvom mynewpalm.com. Na tejto stránke je možné vidieť logo Palmu s textom "Coming Soon" a "Smart Move".

Nikto príliš nevedel, čo si o novom webe myslieť, kým sa neobjavil dokument, podľa ktorého došlo k prevodu obchodnej známky Palm od spoločnosti Palm Inc. (stále ide o dcérsku spoločnosť HP) firme zvanej Wide Progress Global Limited. Wide Progress Global Limited podľa všetkého nie je spoločnosťou, ktorá by vykonávala nejakú činnosť – ide len o schránku, ktorá má skryť skutočného vlastníka.

Za Wide Progress Global Limited zmluvu podpísal Nicolas Zibello, ktorý je náhodou prezidentom v spoločnosti Alcatel One Touch pre Ameriku a Tichomorie. Ak vezmeme potom do úvahy, že nápis "Smart Move" na stránke mynewpalm.com je sloganom firmy Alcatel One Touch, je pomerne jasné, že značku Palm kúpil Alcatel One Touch.

Alcatel One Touch je výrobcom smartphonov, ktorého vlastní čínska firma TCL Corporation. Tá je podľa dostupných informácií dvadsiatym piatym najväčším výrobcom spotrebnej elektroniky na svete a tretím najväčším výrobcom televízorov hneď po Samsungu a LG. Spoločnosť príliš nepodniká v Amerike a podľa analytikov je tak možné, že sa rozhodla kúpiť starú známu americkú značku Palm práve preto, aby s ňou mohla jednoduchšie vstúpiť na americký trh. Podobne sa napríklad zachovalo Lenovo, keď kúpilo americkú spoločnosť Motorola.

Ak by sme sa chceli zamýšľať nad tým, ako by asi vyzeral smartphone Alcatelu/Palm, je možné pozrieť sa na súčasný rad chytrých mobilných telefónov Alcatelu. Tá sa skladá z low-endových až mainstreamových androidových zariadení, z ktorých väčšina stále na ovládanie používa hardvérové tlačidlá.

Ako podotýka portál Arstechnica.com, najväčší veľtrh so spotrebnou elektronikou na svete – Consumer Electronics Show (CES) – začína už budúci týždeň v Las Vegas a zástupcovia TCL Corporation tu bývajú prítomní. Možno sa tak novinky týkajúce sa Palmu dozvieme už za pár dní.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá