Image
20.2.2014 0 Comments

Zmena vo vedení Atosu. Peter Prónay odchádza, vystrieda ho Emil Fitoš

emil_fitos.jpg Rozhodnutím valného zhromaždenia spoločníkov Atos IT Solutions and Services, s.r.o., z 3. februára 2014 dochádza k zmene na pozícii konateľa a súčasne Country Managera / CEO. S účinnosťou od 3. februára 2014 sa konateľom spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., stáva Ing. Emil Fitoš.

Peter Prónay oznámil svoj úmysel odísť do dôchodku po zhruba 24 rokoch na čele spoločností SWH, PSE, Siemens Business Services, s.r.o., Siemens IT Solutions and Services, s.r.o., a Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

V rokoch 1998 až 2011 pôsobil Emil Fitoš v koncerne Siemens. Postupne sa venoval projektovému riadeniu, marketingu a predovšetkým obchodu.

V čase vstupu do obchodu boli IT zložky koncernu Siemens v lokálnom biznise zastúpené iba minimálne. Stratégia, ktorou sa to podarilo zmeniť, bola založená na inovatívnych riešeniach a na referenciách sesterských zložiek koncernu v zahraničí.

Emil Fitoš bol jedným z iniciátorov vzniku portálu www.obcan.sk, v rámci ktorého bol na Slovensku prvýkrát použitý koncept životných udalostí. Zaslúžil sa o vytvorenie prvého archívu elektronických dokumentov použiteľných na právne účely, Notárskeho centrálneho registra listín. Zohral aktívnu rolu pri vzniku unikátnej implementácie systému SAP pod názvom SOFIA, ktorá umožňuje zdieľať etalónové riešenie finančného informačného systému osemnástim slovenským univerzitám. Pod jeho vedením bolo na Slovensku komerčne nasadené progresívne riešenie platieb prostredníctvom mobilných telefónov - systém Mobil Parking.

Po 1. 7. 2011 sa na základe medzinárodnej akvizície divízia Siemens IT Solutions and Services stala súčasťou koncernu Atos.

V transformovanej spoločnosti začal pôsobiť ako riaditeľ divízie High-tech Transaction Services. To zahŕňalo zavádzanie nového medzinárodného portfólia, ako sú platobné systémy, moderné riešenia v oblasti energetiky, špecializované IT služby v oblasti dopravy či bezpečnosti.

V nedávnom období sa Emil Fitoš koncentroval na posilnenie inovatívnych kapacít spoločnosti. Ako v prvej stredoeurópskej krajine koncernu sa nám podarilo na Slovensku zriadiť pobočku výskumno-vývojovej koncernovej divízie Atos and Research and Innovation. V súčasnosti už v Bratislave niekoľko skupín pracovníkov Atosu pôsobí v aktívnom výskume financovanom z lokálnych aj nadnárodných zdrojov. ATOS sa tým stal jednou z mála IT firiem, ktorá sa na Slovensku profesionálne venuje výskumno-vývojovej činnosti.

Aktuálne sa Emil Fitoš venuje témam ako technologický transfer, nasadzovanie kolaboračných nástrojov v rozličných oblastiach, digitálna podpora vzdelávania alebo inteligentné meranie spotreby energií a s tým súvisiace procesy.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá