Image
20.2.2014 0 Comments

Zmena vo vedení Atosu. Peter Prónay odchádza, vystrieda ho Emil Fitoš

emil_fitos.jpg Rozhodnutím valného zhromaždenia spoločníkov Atos IT Solutions and Services, s.r.o., z 3. februára 2014 dochádza k zmene na pozícii konateľa a súčasne Country Managera / CEO. S účinnosťou od 3. februára 2014 sa konateľom spoločnosti Atos IT Solutions and Services, s.r.o., stáva Ing. Emil Fitoš.

Peter Prónay oznámil svoj úmysel odísť do dôchodku po zhruba 24 rokoch na čele spoločností SWH, PSE, Siemens Business Services, s.r.o., Siemens IT Solutions and Services, s.r.o., a Atos IT Solutions and Services, s.r.o.

V rokoch 1998 až 2011 pôsobil Emil Fitoš v koncerne Siemens. Postupne sa venoval projektovému riadeniu, marketingu a predovšetkým obchodu.

V čase vstupu do obchodu boli IT zložky koncernu Siemens v lokálnom biznise zastúpené iba minimálne. Stratégia, ktorou sa to podarilo zmeniť, bola založená na inovatívnych riešeniach a na referenciách sesterských zložiek koncernu v zahraničí.

Emil Fitoš bol jedným z iniciátorov vzniku portálu www.obcan.sk, v rámci ktorého bol na Slovensku prvýkrát použitý koncept životných udalostí. Zaslúžil sa o vytvorenie prvého archívu elektronických dokumentov použiteľných na právne účely, Notárskeho centrálneho registra listín. Zohral aktívnu rolu pri vzniku unikátnej implementácie systému SAP pod názvom SOFIA, ktorá umožňuje zdieľať etalónové riešenie finančného informačného systému osemnástim slovenským univerzitám. Pod jeho vedením bolo na Slovensku komerčne nasadené progresívne riešenie platieb prostredníctvom mobilných telefónov - systém Mobil Parking.

Po 1. 7. 2011 sa na základe medzinárodnej akvizície divízia Siemens IT Solutions and Services stala súčasťou koncernu Atos.

V transformovanej spoločnosti začal pôsobiť ako riaditeľ divízie High-tech Transaction Services. To zahŕňalo zavádzanie nového medzinárodného portfólia, ako sú platobné systémy, moderné riešenia v oblasti energetiky, špecializované IT služby v oblasti dopravy či bezpečnosti.

V nedávnom období sa Emil Fitoš koncentroval na posilnenie inovatívnych kapacít spoločnosti. Ako v prvej stredoeurópskej krajine koncernu sa nám podarilo na Slovensku zriadiť pobočku výskumno-vývojovej koncernovej divízie Atos and Research and Innovation. V súčasnosti už v Bratislave niekoľko skupín pracovníkov Atosu pôsobí v aktívnom výskume financovanom z lokálnych aj nadnárodných zdrojov. ATOS sa tým stal jednou z mála IT firiem, ktorá sa na Slovensku profesionálne venuje výskumno-vývojovej činnosti.

Aktuálne sa Emil Fitoš venuje témam ako technologický transfer, nasadzovanie kolaboračných nástrojov v rozličných oblastiach, digitálna podpora vzdelávania alebo inteligentné meranie spotreby energií a s tým súvisiace procesy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá