Image
23.4.2013 0 Comments

Zmena dátumu alebo času

Sem-tam sa to stane. Napríklad sa vám vybije batéria vo fotoaparáte alebo pri cestách zmeníte časovú zónu a nenastavíte správny lokálny čas vo fotoaparáte. Ak ste si dovtedy organizovali svoj fotoalbum podľa času, zrazu to prestane mať svoj význam. Zoner Photo Studio 15 vám však pomôže a zariadi za vás buď nastavenie času, alebo aj dátumu. Pomôže vám aj pri hromadnom posunutí času v prípade zmeny časovej zóny. Ako na to? Jednoducho, informácie EXIF vo fotografiách sa totiž dajú editovať. Prejdete v programe ZPS do režimu Správca a označíte fotografie, ktorých sa má úprava týkať. Teraz vyberiete položku Informácie a vo vzniknutom dialógovom okne zvolíte položku Dátum a čas. Následne vyberiete buď priame nastavenie dátumu a času, alebo môžete zvoliť aj posunutie. Pomocou dvoch kalendárov máte možnosť posunúť dátum a rovnako sa dá posúvať aj čas. V prípade, že meníte čas cez polnoc, ZPS správne nastaví aj dátum. Potom už postačí len zvoliť príkaz Použiť a problém je vyriešený. Ak používate archív triedený podľa dátumu, nebude mať zmena času vplyv na zaradenie fotografií. No ak ste zmenili dátum, bude treba v prípade fotografií so zmeneným dátumom spustiť funkciu Triediť obrázky (Ctrl + O) na správne zobrazenie do chronologicky zoradených priečinkov.

Článok je uzamknutý

Pokračovanie článku patrí k prémiovému obsahu PC REVUE, ktorý je dostupný pre predplatiteľov. S digitálnym predplatným za 20 € na celý rok získate neobmedzený prístup k uzamknutému obsahu na webe. Objednať si ho môžete TU. Ak už máte digitálne predplatné PC REVUE prihláste sa TU. Ak máte digitálne predplatné Piano, prihláste sa pomocou Piano.


Prihlásiť pomocou členstva PC REVUE
 
Alebo sa prihláste cez službu Piano

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Archív PCR

Obsah PC REVUE 12/2016

08.12.2016 10:46

OBSAH DECEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN Editorial Doprava budúcnosti smeruje do vzduchu Smart City/Inteligentné vyhľadávanie parkovacích miest Žijeme v simulácii vytvorenej počítačom inej civilizácie ...

Archív PCR

Kompletné vydanie PC REVUE 12/2016 vo formáte PDF

08.12.2016 09:45

Ak­tuál­ne PC RE­VUE 12/2016 v PDF na stiah­nu­tie pre či­ta­te­ľov. Hes­lo k chrá­ne­né­mu PDF sme Vám pos­la­li mai­lom.

Archív PCR

Obsah PC REVUE 11/2016

04.11.2016 15:07

OBSAH NOVEMBROVÉHO VYDANIA  MAGAZÍN■ Reportáž: IT GALA 2016■ Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book■ Reportáž: Microsoft Ignite 2016■ Reportáž: Svetlo a tieň sa spojili■ Apple má nov ...

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá