1.10.2012 0 Comments

Zlatú a dve bronzové medaily získali slovenskí študenti na Medzinárodnej olympiáde v informatike v Taliansku

Tohtoročná medzinárodná olympiáda v informatike (International Olympiad in Informatics IOI 2012) sa konala v dňoch 23. - 30. septembra 2012 v Sirmione/Montechiari v Taliansku. Zúčastnilo sa na nej 302 súťažiacich stredoškolských študentov z 81 krajín celého sveta (krajinu môžu reprezentovať najviac štyria súťažiaci), ktorí prešli sitom národných súťaží. Odhad počtu všetkých súťažiacich počnúc domácimi kolami až po medzinárodné kolo je 250 tisíc študentov, a na medzinárodnú olympiádu sa dostali len tí najlepší. Aby študenti v súťaži uspeli, musia úspešne vyriešiť súťažné problémy, musia preukázať svoje schopnosti pri analýze problémov, pri návrhu algoritmov a údajových štruktúr, v programovaní a testovaní programov.

V tomto roku Slovensko reprezentovali štyria súťažiaci Eduard Batmendijn, Marián Horňák, Andrej Mariš a Jakub Šafin, člen medzinárodného výboru súťaže RNDr. Michal Foríšek, PhD., pedagogický vedúci Bc. Vladimír Boža a vedúca delegácie RNDr. Gabriela Andrejková, CSc.

Výber našich študentov bol uskutočnený na základe výsledkov v národnej súťaži Olympiáda v informatike, ktorú vyhlasuje MŠVVŠ SR, a ktorej odborným garantom je Slovenská informatická spoločnosť.

Dosiahnuté výsledky (traja naši študenti skončili v prvej polovici výsledkovej listiny a získali medaily):

Eduard Batmendijn, Cirkevné gymnázium sv. MikulášaStará Ľubovňa - zlatá medaila,
Marián Horňák, Gymnázium Párovská, Nitra - bronzová medaila,
Jakub Šafin, Gymnázium P. Horova, Michalovce - bronzová medaila.

Bez medaily zostal Andrej Mariš, Gymnázium Piaristická, Nitra.

Počet medailí, ktoré získali slovenskí študenti na medzinárodných olympiádach v informatike sa tak zvýšil na 73 ( 21 zlatých, 32 strieborných a 20 bronzových). Z hľadiska počtu získaných medailí je Slovensko na 7. mieste na svete.

Súťaž sa konala v dvoch súťažných dňoch, každý deň mali študenti vyriešiť tri úlohy. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie medailí sa koná v sobotu 29. septembra 2012.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá