1.10.2012 0 Comments

Zlatú a dve bronzové medaily získali slovenskí študenti na Medzinárodnej olympiáde v informatike v Taliansku

Tohtoročná medzinárodná olympiáda v informatike (International Olympiad in Informatics IOI 2012) sa konala v dňoch 23. - 30. septembra 2012 v Sirmione/Montechiari v Taliansku. Zúčastnilo sa na nej 302 súťažiacich stredoškolských študentov z 81 krajín celého sveta (krajinu môžu reprezentovať najviac štyria súťažiaci), ktorí prešli sitom národných súťaží. Odhad počtu všetkých súťažiacich počnúc domácimi kolami až po medzinárodné kolo je 250 tisíc študentov, a na medzinárodnú olympiádu sa dostali len tí najlepší. Aby študenti v súťaži uspeli, musia úspešne vyriešiť súťažné problémy, musia preukázať svoje schopnosti pri analýze problémov, pri návrhu algoritmov a údajových štruktúr, v programovaní a testovaní programov.

V tomto roku Slovensko reprezentovali štyria súťažiaci Eduard Batmendijn, Marián Horňák, Andrej Mariš a Jakub Šafin, člen medzinárodného výboru súťaže RNDr. Michal Foríšek, PhD., pedagogický vedúci Bc. Vladimír Boža a vedúca delegácie RNDr. Gabriela Andrejková, CSc.

Výber našich študentov bol uskutočnený na základe výsledkov v národnej súťaži Olympiáda v informatike, ktorú vyhlasuje MŠVVŠ SR, a ktorej odborným garantom je Slovenská informatická spoločnosť.

Dosiahnuté výsledky (traja naši študenti skončili v prvej polovici výsledkovej listiny a získali medaily):

Eduard Batmendijn, Cirkevné gymnázium sv. MikulášaStará Ľubovňa - zlatá medaila,
Marián Horňák, Gymnázium Párovská, Nitra - bronzová medaila,
Jakub Šafin, Gymnázium P. Horova, Michalovce - bronzová medaila.

Bez medaily zostal Andrej Mariš, Gymnázium Piaristická, Nitra.

Počet medailí, ktoré získali slovenskí študenti na medzinárodných olympiádach v informatike sa tak zvýšil na 73 ( 21 zlatých, 32 strieborných a 20 bronzových). Z hľadiska počtu získaných medailí je Slovensko na 7. mieste na svete.

Súťaž sa konala v dvoch súťažných dňoch, každý deň mali študenti vyriešiť tri úlohy. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdanie medailí sa koná v sobotu 29. septembra 2012.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá