Image
22.4.2016 0 Comments

Zaujímavý nápad. Počítač s Windows 10 zabudovaný do sklopnej klávesnice

Niektorí výrobcovia hardvéru sa snažia ponúknuť zariadenia s Windows 10 v unikátnej veľkosti. Patrí medzi nich aj čínska spoločnosť PiPO, ktorá uvádza na trh dva počítače v klávesnici. Jeden z nich je PiPO KB2, maličký počítač, ktorý ukrýva svoj hardvér vnútri skladateľnej klávesnice.

PiPO ukázal svoje počítače v klávesnici na hongkonskom veľtrhu Global Sources. Prvý z nich, PiPO KB1, má hardvér v štandardnej PC klávesnici. Existujú dve verzie PiPO KB1, obe majú procesor Intel, v prvom prípade ide o Atom x5-Z8300 (Cherry Trail) so 4 GB RAM a vybrať si možno buď 32 GB, alebo 64 GB úložisko.

Druhý, cenovo dostupnejší variant obsahuje procesor Intel Atom Z3736F alebo Z3735F (Bay Trail) iba s 2 GB RAM. Obe verzie majú 2 porty USB plnej veľkosti, eternetový port RJ-45, slot na kartu microSD a 3,5 mm audio jack. Okrem toho je na zadnej strane port VGA a HDMI na pripojenie k monitoru alebo veľkej obrazovke televízora. A disponujú aj stereofónnym reproduktorom, vstavaným touchpadom na ovládanie kurzora a 6000 mAh batériou, aby poskytli používateľovi väčšiu voľnosť.

No oveľa zaujímavejší produkt je PiPO KB2, počítač v klávesnici, ktorú možno zložiť a prenášať hoci v kabelke. Na rozdiel od čierneho modelu KB1 má biely dizajn so zlatými hranami. Takisto má procesor Intel Atom Cherry Trail ako top model KB1 a vybrať si možno 2 GB alebo 4 GB RAM a 32 GB alebo 64 GB úložného priestoru.

Popri porte USB 2.0 plnej veľkosti ponúka aj port USB 3.0, ako aj microUSB. V tomto prípade port VGA absentuje, ale je tu port HDMI na pripojenie k TV alebo monitoru. Okrem technológií Wi-Fi a bluetooth podporuje aj bezkáblové pripojenie WiDi k veľkej obrazovke. Vo výbave je aj 2500 mAh batéria, chýba však touchpad, takže treba použiť externú myš.

Väčšie PiPO KB1 je už v predaji na čínskom trhu, minipočítač v skladacej klávesnici PiPO KB2 sa má začať predávať v máji. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: windowscentral.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá