Image
22.4.2016 0 Comments

Zaujímavý nápad. Počítač s Windows 10 zabudovaný do sklopnej klávesnice

Niektorí výrobcovia hardvéru sa snažia ponúknuť zariadenia s Windows 10 v unikátnej veľkosti. Patrí medzi nich aj čínska spoločnosť PiPO, ktorá uvádza na trh dva počítače v klávesnici. Jeden z nich je PiPO KB2, maličký počítač, ktorý ukrýva svoj hardvér vnútri skladateľnej klávesnice.

PiPO ukázal svoje počítače v klávesnici na hongkonskom veľtrhu Global Sources. Prvý z nich, PiPO KB1, má hardvér v štandardnej PC klávesnici. Existujú dve verzie PiPO KB1, obe majú procesor Intel, v prvom prípade ide o Atom x5-Z8300 (Cherry Trail) so 4 GB RAM a vybrať si možno buď 32 GB, alebo 64 GB úložisko.

Druhý, cenovo dostupnejší variant obsahuje procesor Intel Atom Z3736F alebo Z3735F (Bay Trail) iba s 2 GB RAM. Obe verzie majú 2 porty USB plnej veľkosti, eternetový port RJ-45, slot na kartu microSD a 3,5 mm audio jack. Okrem toho je na zadnej strane port VGA a HDMI na pripojenie k monitoru alebo veľkej obrazovke televízora. A disponujú aj stereofónnym reproduktorom, vstavaným touchpadom na ovládanie kurzora a 6000 mAh batériou, aby poskytli používateľovi väčšiu voľnosť.

No oveľa zaujímavejší produkt je PiPO KB2, počítač v klávesnici, ktorú možno zložiť a prenášať hoci v kabelke. Na rozdiel od čierneho modelu KB1 má biely dizajn so zlatými hranami. Takisto má procesor Intel Atom Cherry Trail ako top model KB1 a vybrať si možno 2 GB alebo 4 GB RAM a 32 GB alebo 64 GB úložného priestoru.

Popri porte USB 2.0 plnej veľkosti ponúka aj port USB 3.0, ako aj microUSB. V tomto prípade port VGA absentuje, ale je tu port HDMI na pripojenie k TV alebo monitoru. Okrem technológií Wi-Fi a bluetooth podporuje aj bezkáblové pripojenie WiDi k veľkej obrazovke. Vo výbave je aj 2500 mAh batéria, chýba však touchpad, takže treba použiť externú myš.

Väčšie PiPO KB1 je už v predaji na čínskom trhu, minipočítač v skladacej klávesnici PiPO KB2 sa má začať predávať v máji. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: windowscentral.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá