Image
22.4.2016 0 Comments

Zaujímavý nápad. Počítač s Windows 10 zabudovaný do sklopnej klávesnice

Niektorí výrobcovia hardvéru sa snažia ponúknuť zariadenia s Windows 10 v unikátnej veľkosti. Patrí medzi nich aj čínska spoločnosť PiPO, ktorá uvádza na trh dva počítače v klávesnici. Jeden z nich je PiPO KB2, maličký počítač, ktorý ukrýva svoj hardvér vnútri skladateľnej klávesnice.

PiPO ukázal svoje počítače v klávesnici na hongkonskom veľtrhu Global Sources. Prvý z nich, PiPO KB1, má hardvér v štandardnej PC klávesnici. Existujú dve verzie PiPO KB1, obe majú procesor Intel, v prvom prípade ide o Atom x5-Z8300 (Cherry Trail) so 4 GB RAM a vybrať si možno buď 32 GB, alebo 64 GB úložisko.

Druhý, cenovo dostupnejší variant obsahuje procesor Intel Atom Z3736F alebo Z3735F (Bay Trail) iba s 2 GB RAM. Obe verzie majú 2 porty USB plnej veľkosti, eternetový port RJ-45, slot na kartu microSD a 3,5 mm audio jack. Okrem toho je na zadnej strane port VGA a HDMI na pripojenie k monitoru alebo veľkej obrazovke televízora. A disponujú aj stereofónnym reproduktorom, vstavaným touchpadom na ovládanie kurzora a 6000 mAh batériou, aby poskytli používateľovi väčšiu voľnosť.

No oveľa zaujímavejší produkt je PiPO KB2, počítač v klávesnici, ktorú možno zložiť a prenášať hoci v kabelke. Na rozdiel od čierneho modelu KB1 má biely dizajn so zlatými hranami. Takisto má procesor Intel Atom Cherry Trail ako top model KB1 a vybrať si možno 2 GB alebo 4 GB RAM a 32 GB alebo 64 GB úložného priestoru.

Popri porte USB 2.0 plnej veľkosti ponúka aj port USB 3.0, ako aj microUSB. V tomto prípade port VGA absentuje, ale je tu port HDMI na pripojenie k TV alebo monitoru. Okrem technológií Wi-Fi a bluetooth podporuje aj bezkáblové pripojenie WiDi k veľkej obrazovke. Vo výbave je aj 2500 mAh batéria, chýba však touchpad, takže treba použiť externú myš.

Väčšie PiPO KB1 je už v predaji na čínskom trhu, minipočítač v skladacej klávesnici PiPO KB2 sa má začať predávať v máji. Ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: windowscentral.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá