Image
16.2.2016 0 Comments

Zariadenie Silent Partner sa postará o váš pokojný spánok. Stíši partnerovo chrápanie

Aj vy trávite bezsenné noci pri svojom chrápajúcom partnerovi? Možno by vám pomohlo nové zariadenie s príznačným názvom Silent Partner.

Gadget využíva podobnú technológiu ako slúchadlá na potlačenie vonkajšieho hluku. Sleduje zvuky v miestnosti a generuje ich protivlny. Keď sa dve takéto zvukové vlny stretnú, navzájom sa rušia a chrápanie je do istej miery stlmené. Podľa tvorcov je zariadenie účinné od vzdialenosti 20 cm.

Zariadenie poháňa dobíjacia batéria, ktorá napája malý mikrofón a reproduktor. Nabíjať sa dá štandardnou nabíjačkou na mobilný telefón, nabíjanie trvá asi 3 hodiny.

A ak vás zaujíma, aký efektívny je Silent Partner pri aktívnom potláčaní hluku, tvorcovia tvrdia, že priemerné chrápanie má asi 70 decibelov, no zariadenie zvládne aj viac.

Crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo bola úspešná, vyzbieralo sa v nej viac ako 418 000 dolárov. Zariadenie by sa malo dostať do predaja v novembri a jeho maloobchodná cena bude 99 dolárov.

Zdroj: techtimes.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá