Image
16.2.2016 0 Comments

Zariadenie Silent Partner sa postará o váš pokojný spánok. Stíši partnerovo chrápanie

Aj vy trávite bezsenné noci pri svojom chrápajúcom partnerovi? Možno by vám pomohlo nové zariadenie s príznačným názvom Silent Partner.

Gadget využíva podobnú technológiu ako slúchadlá na potlačenie vonkajšieho hluku. Sleduje zvuky v miestnosti a generuje ich protivlny. Keď sa dve takéto zvukové vlny stretnú, navzájom sa rušia a chrápanie je do istej miery stlmené. Podľa tvorcov je zariadenie účinné od vzdialenosti 20 cm.

Zariadenie poháňa dobíjacia batéria, ktorá napája malý mikrofón a reproduktor. Nabíjať sa dá štandardnou nabíjačkou na mobilný telefón, nabíjanie trvá asi 3 hodiny.

A ak vás zaujíma, aký efektívny je Silent Partner pri aktívnom potláčaní hluku, tvorcovia tvrdia, že priemerné chrápanie má asi 70 decibelov, no zariadenie zvládne aj viac.

Crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo bola úspešná, vyzbieralo sa v nej viac ako 418 000 dolárov. Zariadenie by sa malo dostať do predaja v novembri a jeho maloobchodná cena bude 99 dolárov.

Zdroj: techtimes.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 2

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá