Image
21.3.2016 0 Comments

Zariadenie Eero vás zbaví slabého signálu Wi-Fi a mŕtvych zón aj v domácnosti

Pri pokrytí domácnosti sieťou Wi-Fi treba rátať aj s mŕtvymi zónami, kam sa signál nedostane. Na zmiernenie tohto problému ponúkajú výrobcovia rôzne zariadenia, napr. opakovače či rozširovače Wi-Fi, Powerline adaptéry a pod. Všetky však majú aj isté nevýhody. Ak sa napríklad budete pohybovať po celom dome, budete sa musieť prepínať z jednej siete Wi-Fi na druhú.

Vo firmách je to, samozrejme, inak, tam sa používajú drahé podnikové smerovače podporujúce protokol 802.11r, umožňujúci telefónu či notebooku plynule prejsť  pri pohybe z jednej základňovej stanice Wi-Fi na druhú.

Teraz sa technológia 802.11r môže dostať aj do domácností vďaka novému produktu s názvom Eero. Kľúčom k úspechu je to, že namiesto jedného vysielača Wi-Fi môžete nainštalovať celú súpravu a rovnomerne ich rozmiestniť po dome. Výsledkom je mesh sieť, ktorá pokrýva celý dom kvalitným, silným signálom.

Nastavenie systému je veľmi jednoduché, netrvá dlhšie ako 15 minút. Prvé Eero pripojíte do svojho káblového modemu bežným eternetovým káblom. Potom otvoríte jednoduchú aplikáciu vo svojom smartfóne (dostupná pre iPhone aj  androidové telefóny). Tá vás požiada o zadanie mena a hesla pre celú sieť. Môžete takisto pomenovať svoje prvé zariadenie Eero. Potom môžete rozmiestniť ďalšie zariadenia. Najvhodnejšie je, ak je každé ďalšie Eero na dohľad od toho predchádzajúceho, prípadne aby ich delil čo najmenší počet stien či podláh.

Každé zariadenie pripojíte do elektrickej zásuvky, iba prvé z nich potrebuje káblové sieťové pripojenie. V aplikácii ťuknete na tlačidlo + na detegovanie ďalších zariadení Eero a ich pomenovanie. A ak vykonáte úvodné nastavenia, výrobca sľubuje, že sa už o nič iné nebudete musieť starať. Každé zariadenie sa bude pravidelne pripájať do cloudu a automaticky si sťahovať a inštalovať aktualizácuie zabezpečenia.

Riešenie je skutočne dobré, ale poriadne drahé – súprava troch zariadení Eero stojí 500 dolárov (a ak máte veľký dom, môžete si dokúpiť aj ďalšie, kus za 200 dolárov).

Zdroj: yahoo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá