Image
21.3.2016 0 Comments

Zariadenie Eero vás zbaví slabého signálu Wi-Fi a mŕtvych zón aj v domácnosti

Pri pokrytí domácnosti sieťou Wi-Fi treba rátať aj s mŕtvymi zónami, kam sa signál nedostane. Na zmiernenie tohto problému ponúkajú výrobcovia rôzne zariadenia, napr. opakovače či rozširovače Wi-Fi, Powerline adaptéry a pod. Všetky však majú aj isté nevýhody. Ak sa napríklad budete pohybovať po celom dome, budete sa musieť prepínať z jednej siete Wi-Fi na druhú.

Vo firmách je to, samozrejme, inak, tam sa používajú drahé podnikové smerovače podporujúce protokol 802.11r, umožňujúci telefónu či notebooku plynule prejsť  pri pohybe z jednej základňovej stanice Wi-Fi na druhú.

Teraz sa technológia 802.11r môže dostať aj do domácností vďaka novému produktu s názvom Eero. Kľúčom k úspechu je to, že namiesto jedného vysielača Wi-Fi môžete nainštalovať celú súpravu a rovnomerne ich rozmiestniť po dome. Výsledkom je mesh sieť, ktorá pokrýva celý dom kvalitným, silným signálom.

Nastavenie systému je veľmi jednoduché, netrvá dlhšie ako 15 minút. Prvé Eero pripojíte do svojho káblového modemu bežným eternetovým káblom. Potom otvoríte jednoduchú aplikáciu vo svojom smartfóne (dostupná pre iPhone aj  androidové telefóny). Tá vás požiada o zadanie mena a hesla pre celú sieť. Môžete takisto pomenovať svoje prvé zariadenie Eero. Potom môžete rozmiestniť ďalšie zariadenia. Najvhodnejšie je, ak je každé ďalšie Eero na dohľad od toho predchádzajúceho, prípadne aby ich delil čo najmenší počet stien či podláh.

Každé zariadenie pripojíte do elektrickej zásuvky, iba prvé z nich potrebuje káblové sieťové pripojenie. V aplikácii ťuknete na tlačidlo + na detegovanie ďalších zariadení Eero a ich pomenovanie. A ak vykonáte úvodné nastavenia, výrobca sľubuje, že sa už o nič iné nebudete musieť starať. Každé zariadenie sa bude pravidelne pripájať do cloudu a automaticky si sťahovať a inštalovať aktualizácuie zabezpečenia.

Riešenie je skutočne dobré, ale poriadne drahé – súprava troch zariadení Eero stojí 500 dolárov (a ak máte veľký dom, môžete si dokúpiť aj ďalšie, kus za 200 dolárov).

Zdroj: yahoo.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá