Image
15.11.2016 0 Comments

Zalman: napájací zdroj pre každý počítač

Pri skladaní počítača veľa ľudí  nevenuje dostatočnú pozornosť napájaciemu zdroju a jeho vlastnostiam. Je to, ale veľká chyba. Predsa len nainštalované v skrini komponenty musia od niekadiaľ čerpať energiu. Zalman tvrdí, že dobrým výberom určite bude jeho nová séria napájacích zdrojov ARX.

Každý užívateľ mal by pred kúpou napájacieho zdroja venovať väčšiu pozornosť jeho efektívnosti: v prípade série ARX efektívnosť vynáša od 89% do 94%. Okrem toho kvalita použitých materiálov je potvrdená certifikátom 80 Plus Platinum.

Made in Japan
Zalman tvrdí, že v jeho napájacom zdroji použil vysoko kvalitné kondenzátory vyrobené v Japonsku, ktoré zaručujú stabilnú prevádzku pri vysokých teplotách a konštantnú dodávku elektrickej energie aj k pozostalým komponentom. Napájacie zdroje z tejto série sú vybavené nadprúdovou ochranou, ochranou proti skratu a preťaženiu, ako aj ochranou proti vysokej teplote a tiež nízkemu, alebo vysokému napätiu.

Na plný výkon
Jedným z najdôležitejších prvkov napájacieho zdroja je menič napätia. V sérii ARX Zalman používa menič stáleho napätia DC-DC, ktorý je považovaný za veľmi efektívny z nízkou stratou výkonu. Od napájacieho zdroja vychádza iba jeden kábel s výstupom 12V, čo je ďalší fragment majúci vplyv na stabilný tok prúdu. Integrované aktívne obvody PFC, korigujú fázové posuny a spotrebúvajú menej energie ako tradičné zdroje.

Káble už viac nebudú problémom
Všetky zdroje ARX obsahujú modulárnu kabeláž, vďaka čomu nemusíte bojovať s káblami, ktoré prinášajú zbytočný chaos vo vnútri skrine. Okrem toho, spomenutá modularita umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu a zefektívňuje tak chladiaci systém.

Tichá a výkonný chladiaci systém
Žiaden napájací zdroj sa nezaobíde bez dobrého chladiaceho systému. Séria ARX ​​používa 135 mm ventilátor, ktorý na jednej strane účinne chladí jeho komponenty a na strane druhej poskytuje tichú prevádzku, ktorá zbytočne nerozptyľuje užívateľa.

Séria zdrojov ARX (s výkonom 750, 850, 1000 a 1200 W) bude už čoskoro k dispozícii na Slovenskom trhu, potom budeme poznať aj ich ceny.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá