Image
15.11.2016 0 Comments

Zalman: napájací zdroj pre každý počítač

Pri skladaní počítača veľa ľudí  nevenuje dostatočnú pozornosť napájaciemu zdroju a jeho vlastnostiam. Je to, ale veľká chyba. Predsa len nainštalované v skrini komponenty musia od niekadiaľ čerpať energiu. Zalman tvrdí, že dobrým výberom určite bude jeho nová séria napájacích zdrojov ARX.

Každý užívateľ mal by pred kúpou napájacieho zdroja venovať väčšiu pozornosť jeho efektívnosti: v prípade série ARX efektívnosť vynáša od 89% do 94%. Okrem toho kvalita použitých materiálov je potvrdená certifikátom 80 Plus Platinum.

Made in Japan
Zalman tvrdí, že v jeho napájacom zdroji použil vysoko kvalitné kondenzátory vyrobené v Japonsku, ktoré zaručujú stabilnú prevádzku pri vysokých teplotách a konštantnú dodávku elektrickej energie aj k pozostalým komponentom. Napájacie zdroje z tejto série sú vybavené nadprúdovou ochranou, ochranou proti skratu a preťaženiu, ako aj ochranou proti vysokej teplote a tiež nízkemu, alebo vysokému napätiu.

Na plný výkon
Jedným z najdôležitejších prvkov napájacieho zdroja je menič napätia. V sérii ARX Zalman používa menič stáleho napätia DC-DC, ktorý je považovaný za veľmi efektívny z nízkou stratou výkonu. Od napájacieho zdroja vychádza iba jeden kábel s výstupom 12V, čo je ďalší fragment majúci vplyv na stabilný tok prúdu. Integrované aktívne obvody PFC, korigujú fázové posuny a spotrebúvajú menej energie ako tradičné zdroje.

Káble už viac nebudú problémom
Všetky zdroje ARX obsahujú modulárnu kabeláž, vďaka čomu nemusíte bojovať s káblami, ktoré prinášajú zbytočný chaos vo vnútri skrine. Okrem toho, spomenutá modularita umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu a zefektívňuje tak chladiaci systém.

Tichá a výkonný chladiaci systém
Žiaden napájací zdroj sa nezaobíde bez dobrého chladiaceho systému. Séria ARX ​​používa 135 mm ventilátor, ktorý na jednej strane účinne chladí jeho komponenty a na strane druhej poskytuje tichú prevádzku, ktorá zbytočne nerozptyľuje užívateľa.

Séria zdrojov ARX (s výkonom 750, 850, 1000 a 1200 W) bude už čoskoro k dispozícii na Slovenskom trhu, potom budeme poznať aj ich ceny.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá