18.12.2015 0 Comments

Zákazníci si vyberajú SAP HANA. Jej najnovšia verzia prináša viaceré významné novinky

Firmy si vyberajú platformu SAP HANA na digitalizáciu všetkých aspektov svojho podnikania, aby sa udržali v špičke a zostali konkurencieschopné. Oznámila to spoločnosť SAP, globálny líder v oblasti podnikových IT.

Zverejnenie ostatného podporného balíčka 11 (SPS 11) pre platformu SAP HANA firmám výrazne zjednodušuje cestu k rýchlym inováciám. „Zákazníci si vyberajú SAP HANA nielen pre svoje hlavné aplikácie, ale aj pre vývoj živých aplikácií na získanie prehľadu v reálnom čase, ktorý im pomáha rásť a zvyšovať konkurencieschopnosť," povedal Bernd Leukert, člen predstavenstva Products and Innovations, SAP. „Iba SAP HANA zjednodušuje IT a zároveň podporuje inovácie kombináciou schopností in-memory databázy so zabudovanými aplikačnými službami, pokročilým spracovaním dát a dátovou integráciou na jedinej platforme."

Biznis transformácia s inovatívnymi modernými aplikáciami

Zákazníci, ako napríklad Mercedes-AMG, využívajú SAP HANA na pokročilé analýzy. Vďaka nim dokážu úplne pretvoriť svoje biznis procesy. „Kľúčovým procesom na zaistenie kvality výkonu našich vozidiel a športových áut je testovanie motorov," povedal šéf IT v spoločnosti Mercedes-AMG GmbH Reinhard Breyer. „Skombinovaním biznis údajov na platforme SAP HANA s technológiou senzorov dokážeme využiť prediktívnu analytiku na zlepšenie našich testovacích scenárov, optimalizáciu vývoja a zníženie výrobných nákladov."

Súčasťou SAP HANA SPS 11 je teraz viac ako 70 prediktívnych algoritmov, vrátane tých, ktoré možno využiť pri živom streamovaní, dátových radoch a priestorových údajoch. Tieto algoritmy sa dokážu prispôsobiť a samé zlepšovať, aby umožnili strojové učenie a automatizáciu procesov. Nové adaptéry k aplikáciám, ako sú napríklad softvéry SAP Manufacturing Integration and Intelligence a SAP Plant Connectivity, okrem toho môžu výrazne zlepšiť prevádzkovú efektivitu.

Nový aplikačný server

SAP HANA SPS 11 má nanovo navrhnutý aplikačný server, ktorý sa môže škálovať nezávisle od databázových služieb. Vývojárom to dovoľuje nasadzovať vysoko škálovateľné aplikácie. Podpora nových programovacích jazykov, vrátane Javy a JavaScriptu na Node.js, ponúkne vývojárom väčšiu flexibilitu a podpora opensourcových nástrojov správy kódu ako Git/GitHub a Maven zase zjednodušuje vývojové procesy. S novou architektúrou mikroslužieb podporuje SAP HANA rýchly vývoj pokrokových moderných aplikácií, ktoré možno často aktualizovať s použitím nezávisle nasaditeľných služieb.

S ostatnou verziou SAP HANA možno transparentne spravovať veľké objemy dát s ich riadeným presunom z technológie založenej na pamäti na diskovú technológiu a Hadoop. Využíva sa pri tom funkcia manažmentu životného cyklu dát úložného základu SAP HANA. To organizáciám umožňuje naplno optimalizovať možnosti pomeru cena - výkon na základe ich potrieb. Nový konektor optimalizuje výkon a umožňuje vytváranie virtuálnych tabuliek v technológii SAP HANA Vora, ktorá zjednodušuje spracovanie a tým výrazne urýchľuje analýzu dát na Hadoope.

V cloude aj on-premise

SAP HANA SPS 11 obsahuje nové funkcie vysokej dostupnosti a obnovy, posilnenú bezpečnosť a jednotnú správu pre nasadenia v cloude i on-premise. Nová funkcia hot-standby organizáciám umožňuje rýchlejší presun pri prepnutí na sekundárnu databázu, ktorá nepretržite prehráva záznamy z primárnej databázy. Vylepšený SAP HANA kokpit možno teraz použiť na offline správu a diagnostiku.

Spoločnosť SAP naďalej zostáva verná podpore otvorenosti a ponúka zákazníkom väčší výber. V SAP HANA SPS 11 vylepšenia pre IBM Power Systems obsahujú podporu pre aplikácie SAP Business Suite. Rozšírenie aplikácie SAP Business Warehouse zase podporuje funkcie škálovateľnosti a virtualizácie výrobných inštancií SAP HANA pre flexibilnejšie možnosti nasadenia.

Najnovšia verzia SAP HANA ponúka aj posilnenú textovú analytiku. Prináša schopnosť identifikovať vzťahy medzi prvkami vety a zlepšenú jazykovú podporu pre algoritmy na vyťažovanie textu. Organizácie majú lepšie možnosti, ako získať informácie z neštruktúrovaného obsahu. Nové priestorové funkcie - napríklad clustrovanie a schopnosť deliť priestorové dáta, pomáhajú zrýchliť analýzu a získať viac informácií z lokalizačných údajov. Schopnosť reverzného geokódovania umožňuje organizáciám presne určiť zemepisnú šírku a dĺžku miesta a zobraziť presné adresy v rámci daného okruhu, čo pomáha pri hodnotení dopadu katastrofy alebo zdravotného rizika.

Zavádzanie SAP HANA na vzostupe

Podľa nedávneho prieskumu America's SAP Users' Group s 1 253 respondentmi je rozširovanie SAP HANA neustále na vzostupe. Ešte viac projektov je v štádiu prípravy. „Prieskum ukázal jednoznačný trend medzi členmi ASUG v rozširovaní SAP HANA a ja očakávam, že tento trend bude pokračovať," uviedol v správe k prieskumu Kevin Reilly, ASUG's SAP S/4HANA Community Advocate.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá