20.12.2012 0 Comments

Zákazníci SWANu budú počas Vianoc nahrávať zadarmo

Telekomunikačný operátor SWAN, poskytovateľ služby MAX multimedia, obohatil ponuku funkcií digitálnej TV o novinku Nahrávanie. Pomocou tejto služby môže zákazník využiť úložisko dát spoločnosti SWAN a vytvoriť si vlastné nahrávky.

Služba Nahrávanie je dostupná pre 70 TV staníc z programového rastra digitálnej TV MAX multimedia. Službu je možné aktivovať priamo prostredníctvom menu digitálnej TV, kde je nová položka Nahrávanie dostupná. Zákazníci teda môžu začať využívať novú službu už teraz a počas Vianoc si ju vyskúšať bezplatne. Počas prvého mesiaca od aktivácie je totiž Nahrávanie dostupné úplne zadarmo. Služba je spoplatnená na základe celkovej dĺžky všetkých nahrávok. Za 24 hodín nahrávacieho priestoru zaplatí zákazník 0,99 EUR mesačne, za každých dodatočných 24 hodín sa mesačný poplatok navýši o ďalších 0,99 EUR.

Na rozdiel od klasického DVD rekordéru alebo set-top boxu s HDD sa dáta v prípade služby Nahrávanie nezaznamenávajú na lokálny disk (HDD) na strane zákazníka, ale na centrálne veľkokapacitné diskové polia SWANu, ktoré sú sprístupnené zákazníkovi cez SWAN infraštruktúru. Nahrávanie teda funguje na podobnom princípe ako služba TV archív. Zákazník si však môže svoje nahrávky uchovať po neobmedzenú dobu, pokiaľ má aktívny predplatený priestor, na rozdiel od sedemdňového obmedzenia v prípade služby TV archív.

Samotný proces nahrávania je možné zapnúť okamžite, k dispozícii je aj možnosť plánovaného nahrávania. V druhom prípade si zákazník vyberie žiadanú reláciu prostredníctvom elektronického programového sprievodcu (EPG). Nahrávku je možné naplánovať na 7 dní vopred. Nahrávať sa dá aj z TV archívu, ktorý umožňuje prístup k odvysielaným záznamom až 7 dní dozadu. Zákazník má všetky nahrávky prehľadne uložené v sekcii Nahrávky, kde sú dostupné informácie o názve, dĺžke a ďalších údajoch o uloženom zázname. K dispozícii je aj informácia o celkovom obsadenom priestore, ktorý má klient predplatený.

„Našim zákazníkom chceme prinášať stále nové prémiové služby a funkcie. Novinku Nahrávanie uvádzame v období pred Vianocami, aby si každý mohol uchovať rozprávkovú vianočnú atmosféru počas celého roka," objasňuje termín uvedenia novej služby Jozef Pipek, produktový manažér SWANu.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis 1

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá