20.12.2012 0 Comments

Zákazníci SWANu budú počas Vianoc nahrávať zadarmo

Telekomunikačný operátor SWAN, poskytovateľ služby MAX multimedia, obohatil ponuku funkcií digitálnej TV o novinku Nahrávanie. Pomocou tejto služby môže zákazník využiť úložisko dát spoločnosti SWAN a vytvoriť si vlastné nahrávky.

Služba Nahrávanie je dostupná pre 70 TV staníc z programového rastra digitálnej TV MAX multimedia. Službu je možné aktivovať priamo prostredníctvom menu digitálnej TV, kde je nová položka Nahrávanie dostupná. Zákazníci teda môžu začať využívať novú službu už teraz a počas Vianoc si ju vyskúšať bezplatne. Počas prvého mesiaca od aktivácie je totiž Nahrávanie dostupné úplne zadarmo. Služba je spoplatnená na základe celkovej dĺžky všetkých nahrávok. Za 24 hodín nahrávacieho priestoru zaplatí zákazník 0,99 EUR mesačne, za každých dodatočných 24 hodín sa mesačný poplatok navýši o ďalších 0,99 EUR.

Na rozdiel od klasického DVD rekordéru alebo set-top boxu s HDD sa dáta v prípade služby Nahrávanie nezaznamenávajú na lokálny disk (HDD) na strane zákazníka, ale na centrálne veľkokapacitné diskové polia SWANu, ktoré sú sprístupnené zákazníkovi cez SWAN infraštruktúru. Nahrávanie teda funguje na podobnom princípe ako služba TV archív. Zákazník si však môže svoje nahrávky uchovať po neobmedzenú dobu, pokiaľ má aktívny predplatený priestor, na rozdiel od sedemdňového obmedzenia v prípade služby TV archív.

Samotný proces nahrávania je možné zapnúť okamžite, k dispozícii je aj možnosť plánovaného nahrávania. V druhom prípade si zákazník vyberie žiadanú reláciu prostredníctvom elektronického programového sprievodcu (EPG). Nahrávku je možné naplánovať na 7 dní vopred. Nahrávať sa dá aj z TV archívu, ktorý umožňuje prístup k odvysielaným záznamom až 7 dní dozadu. Zákazník má všetky nahrávky prehľadne uložené v sekcii Nahrávky, kde sú dostupné informácie o názve, dĺžke a ďalších údajoch o uloženom zázname. K dispozícii je aj informácia o celkovom obsadenom priestore, ktorý má klient predplatený.

„Našim zákazníkom chceme prinášať stále nové prémiové služby a funkcie. Novinku Nahrávanie uvádzame v období pred Vianocami, aby si každý mohol uchovať rozprávkovú vianočnú atmosféru počas celého roka," objasňuje termín uvedenia novej služby Jozef Pipek, produktový manažér SWANu.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá