30.1.2014 0 Comments

Zákazníci SAP získajú nové možnosti nasadenia heterogénneho cloudu

Spoločnosť SAP predstavila svoj zámer spolupracovať s vedúcimi poskytovateľmi cloudových služieb na globálnej ponuke aplikačných služieb a SAP schválenej infraštruktúry, založenej na cloude. Infraštruktúra a aplikačné služby budú navrhnuté tak, aby zlepšili kvalitu služieb a znížili celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Majú obsahovať spoločnú referenčnú architektúru, zahŕňať dohody o úrovni poskytovaných služieb (SLA) a štandardy ochrany dát, ktorých cieľom je zjednodušenie nasadenia.

Podľa IDC náklady na cloud, vrátane cloudových služieb a technológií, ktoré takéto služby umožňujú, stúpnu v roku 2014 o 25 percent. Presiahnu tak hodnotu sto miliárd dolárov*. SAP už ako súčasť súhrnného riešenia SAP Cloud ponúka firmám okamžitú hodnotu a zjednodušenú používateľskú skúsenosť pri nasadení SAP riešení so službou SAP HANA Enterprise Cloud, ktorá obsahuje cloudovú infraštruktúru a služby. Spolu s jej ekosystémom plánuje SAP uspokojiť rastúci dopyt trhu a jedinečné potreby zákazníkov heterogénnymi aplikačnými prostrediami a zmiešanou aplikačnou infraštruktúrou s partnerským cloudom, založeným na SAP HANA.

Do počiatočných plánov sú už zapojení dvanásti poskytovatelia cloudových služieb svetovej úrovne a SAP očakáva, že ich počet ešte vzrastie. Dosah prvých zapojených poskytovateľov je globálny - vo svete majú spolu viac ako 412-tisíc serverov vo viac ako 580 datacentrách. Patria medzi nich napríklad CenturyLink Technology Solutions, China Datacom, Fujitsu, Hitachi Data Systems, HP, IBM, Swisscom, Telstra, T-Systems, Verizon, Virtustream a VMware vCloud Hybrid Service.

„SAP rozumie tomu, aký je ekosystém pre úspech dôležitý," povedal Darren Bibby, viceprezident IDC pre Channels and Alliances Research. „Spoločnosť SAP bola veľmi efektívna pri rozširovaní svojho pôsobenia s VAR a systémovými integrátormi pre tradičné implementácie. Teraz, keď sa svet presúva do cloudu, má SAP príležitosť presunúť skúsenosť z už fungujúceho ekosystému k outsourcingovým poskytovateľom, z čoho budú ťažiť koncoví používatelia."

Spoločnosť SAP predstavila svoje ambície na tomto poli na konferencii SAPPHIRE NOW v roku 2013. Teraz sa na základe už dosiahnutých skúsenosti a dostupných zdrojov vyvíja na novú úroveň kvality a úrovne služby.

Pre viac informácií navštívte SAP Newsroom. Sledujet nás na Twitter @sapnews.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Zomrel Eugene Cernan, ako posledný kráčal po povrchu Mesiaca

17.01.2017 08:00

Rodák zo Chicaga, ktorého rodičia pochádzali z Česka a Slovenska, sa dožil 82 rokov. Vo veku 82 rokov zomrel v pondelok americký astronaut česko-slovenského pôvodu Eugene Cernan, ktorý bol zatiaľ po ...

Tlačové správy

Slovenskí obchodníci sa stretnú v ocenení Mastercard Obchodník roka

17.01.2017 07:44

Už štvrtým rokom bude na Slovensku vyhlásene prestížne ocenenie Mastercard Obchodník roka. Obchodníci budú súťažiť celkovo v 10 kategóriách. Spolu so začiatkom tohto ročníka, 16. januára, bude spusten ...

Tlačové správy

Autopriemysel plánuje vybudovať 10 nových technologických centier

17.01.2017 07:33

Dodávateľské firmy v automobilovom priemysle na Slovensku plánujú v najbližších 12 mesiacoch prijať 260 nových výskumno-vývojových pracovníkov. Viac ako dve tretiny týchto firiem zároveň  deklarovali ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá