30.1.2014 0 Comments

Zákazníci SAP získajú nové možnosti nasadenia heterogénneho cloudu

Spoločnosť SAP predstavila svoj zámer spolupracovať s vedúcimi poskytovateľmi cloudových služieb na globálnej ponuke aplikačných služieb a SAP schválenej infraštruktúry, založenej na cloude. Infraštruktúra a aplikačné služby budú navrhnuté tak, aby zlepšili kvalitu služieb a znížili celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Majú obsahovať spoločnú referenčnú architektúru, zahŕňať dohody o úrovni poskytovaných služieb (SLA) a štandardy ochrany dát, ktorých cieľom je zjednodušenie nasadenia.

Podľa IDC náklady na cloud, vrátane cloudových služieb a technológií, ktoré takéto služby umožňujú, stúpnu v roku 2014 o 25 percent. Presiahnu tak hodnotu sto miliárd dolárov*. SAP už ako súčasť súhrnného riešenia SAP Cloud ponúka firmám okamžitú hodnotu a zjednodušenú používateľskú skúsenosť pri nasadení SAP riešení so službou SAP HANA Enterprise Cloud, ktorá obsahuje cloudovú infraštruktúru a služby. Spolu s jej ekosystémom plánuje SAP uspokojiť rastúci dopyt trhu a jedinečné potreby zákazníkov heterogénnymi aplikačnými prostrediami a zmiešanou aplikačnou infraštruktúrou s partnerským cloudom, založeným na SAP HANA.

Do počiatočných plánov sú už zapojení dvanásti poskytovatelia cloudových služieb svetovej úrovne a SAP očakáva, že ich počet ešte vzrastie. Dosah prvých zapojených poskytovateľov je globálny - vo svete majú spolu viac ako 412-tisíc serverov vo viac ako 580 datacentrách. Patria medzi nich napríklad CenturyLink Technology Solutions, China Datacom, Fujitsu, Hitachi Data Systems, HP, IBM, Swisscom, Telstra, T-Systems, Verizon, Virtustream a VMware vCloud Hybrid Service.

„SAP rozumie tomu, aký je ekosystém pre úspech dôležitý," povedal Darren Bibby, viceprezident IDC pre Channels and Alliances Research. „Spoločnosť SAP bola veľmi efektívna pri rozširovaní svojho pôsobenia s VAR a systémovými integrátormi pre tradičné implementácie. Teraz, keď sa svet presúva do cloudu, má SAP príležitosť presunúť skúsenosť z už fungujúceho ekosystému k outsourcingovým poskytovateľom, z čoho budú ťažiť koncoví používatelia."

Spoločnosť SAP predstavila svoje ambície na tomto poli na konferencii SAPPHIRE NOW v roku 2013. Teraz sa na základe už dosiahnutých skúsenosti a dostupných zdrojov vyvíja na novú úroveň kvality a úrovne služby.

Pre viac informácií navštívte SAP Newsroom. Sledujet nás na Twitter @sapnews.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá