30.1.2014 0 Comments

Zákazníci SAP získajú nové možnosti nasadenia heterogénneho cloudu

Spoločnosť SAP predstavila svoj zámer spolupracovať s vedúcimi poskytovateľmi cloudových služieb na globálnej ponuke aplikačných služieb a SAP schválenej infraštruktúry, založenej na cloude. Infraštruktúra a aplikačné služby budú navrhnuté tak, aby zlepšili kvalitu služieb a znížili celkové náklady na vlastníctvo (TCO). Majú obsahovať spoločnú referenčnú architektúru, zahŕňať dohody o úrovni poskytovaných služieb (SLA) a štandardy ochrany dát, ktorých cieľom je zjednodušenie nasadenia.

Podľa IDC náklady na cloud, vrátane cloudových služieb a technológií, ktoré takéto služby umožňujú, stúpnu v roku 2014 o 25 percent. Presiahnu tak hodnotu sto miliárd dolárov*. SAP už ako súčasť súhrnného riešenia SAP Cloud ponúka firmám okamžitú hodnotu a zjednodušenú používateľskú skúsenosť pri nasadení SAP riešení so službou SAP HANA Enterprise Cloud, ktorá obsahuje cloudovú infraštruktúru a služby. Spolu s jej ekosystémom plánuje SAP uspokojiť rastúci dopyt trhu a jedinečné potreby zákazníkov heterogénnymi aplikačnými prostrediami a zmiešanou aplikačnou infraštruktúrou s partnerským cloudom, založeným na SAP HANA.

Do počiatočných plánov sú už zapojení dvanásti poskytovatelia cloudových služieb svetovej úrovne a SAP očakáva, že ich počet ešte vzrastie. Dosah prvých zapojených poskytovateľov je globálny - vo svete majú spolu viac ako 412-tisíc serverov vo viac ako 580 datacentrách. Patria medzi nich napríklad CenturyLink Technology Solutions, China Datacom, Fujitsu, Hitachi Data Systems, HP, IBM, Swisscom, Telstra, T-Systems, Verizon, Virtustream a VMware vCloud Hybrid Service.

„SAP rozumie tomu, aký je ekosystém pre úspech dôležitý," povedal Darren Bibby, viceprezident IDC pre Channels and Alliances Research. „Spoločnosť SAP bola veľmi efektívna pri rozširovaní svojho pôsobenia s VAR a systémovými integrátormi pre tradičné implementácie. Teraz, keď sa svet presúva do cloudu, má SAP príležitosť presunúť skúsenosť z už fungujúceho ekosystému k outsourcingovým poskytovateľom, z čoho budú ťažiť koncoví používatelia."

Spoločnosť SAP predstavila svoje ambície na tomto poli na konferencii SAPPHIRE NOW v roku 2013. Teraz sa na základe už dosiahnutých skúsenosti a dostupných zdrojov vyvíja na novú úroveň kvality a úrovne služby.

Pre viac informácií navštívte SAP Newsroom. Sledujet nás na Twitter @sapnews.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá