Image
27.1.2014 0 Comments

Zákazníci AMD chcú, aby nové procesory boli menej výkonné ako tie súčasné

amd.jpg Obchodníci sa zvyčajne nechvália pomalšími produktmi. Spoločnosť AMD je tak so svojím posledným procesorom Opteron 6300, ktorý má menší takt než jeho predchodcovia, výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Niektorí zo zákazníkov AMD používajú procesory vo vysoko virtualizovaných systémoch na serveroch, ktoré majú tendenciu naplno využívať pamäte a I/O pásma predtým, než naplno využijú výkon CPU, vysvetlil tento prístup Suresh Gopalakrishnan, generálny manažér serverovej divízie v AMD.

To inými slovami znamená, že používajú procesory s vyšším výkonom, ako by bolo potrebné, a teda spaľujú aj viac elektriny. AMD z toho dôvodu predstavuje novú verziu, ktorá zmenší takt a zníži príkon o 15 až 30 percent.

„Zákazníci vidia, že je pre pamäte a limity I/O využitých len 60 až 70 percent jadra, to ich prinútilo k tomu, aby za nami prišli a povedali nám, že nepoužívajú všetok výkon. A požiadali nás, či by bolo možné ho znížiť a spotrebovať vďaka tomu menej energie," dodal Gopalakrishnan.

Nové procesory Opteron 6370P majú 16 jadier a základný takt 2,0 GHz. Opteron 6338P má 12 jadier a základný takt 2,3 GHz (v režime Turbo môžu byť oba zrýchlené). Oba majú „tepelný výkon" 99 wattov - doterajšie procesory Opteron radu 6300 majú tepelný výkon medzi 115 a 160 wattmi na rovnaký počet jadier a v klasickom režime majú takt 2,8 GHz.

Nové procesory sú založené na jadre Piledriver a pôvodne boli známe pod kódovým označením Warsaw. Požiadavka na procesory s nižším výkonom pôvodne vzišla od zákazníkov používajúcich platformu Open 3.0 server od AMD, navrhnutú ako súčasť projektu Facebook Open Compute. Vďaka nemu môžu zákazníci vložiť svoj návrh do systémového integrátora, ktorý ho pre nich zostaví.

Výhodou je podľa Gopalakrishnana fakt, že servery možno vždy spravovať rovnakým spôsobom a rovnakými nástrojmi, nehľadiac na ich dodávateľa.

AMD predvedie svoje najnovšie serverové konštrukcie tento týždeň na summite Open Compute Project v Silicon Valley.

6370P a 6338P sú dostupné prostredníctvom systémových integrátorov Penguin a Avnet a možno ich použiť na serveroch od Sugonu a SuperMicro. Stoja 598 a 377 dolárov. Gopalakrishnan očakáva, že sa nové procesory objavia aj v serveroch ostatných výrobcov, s ktorými AMD spolupracuje.

Súvisiace články:

Kaveri AMD - závan APU budúcnosti?
AMD ukázalo svoj herný tablet

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá