Image
27.1.2014 0 Comments

Zákazníci AMD chcú, aby nové procesory boli menej výkonné ako tie súčasné

amd.jpg Obchodníci sa zvyčajne nechvália pomalšími produktmi. Spoločnosť AMD je tak so svojím posledným procesorom Opteron 6300, ktorý má menší takt než jeho predchodcovia, výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Niektorí zo zákazníkov AMD používajú procesory vo vysoko virtualizovaných systémoch na serveroch, ktoré majú tendenciu naplno využívať pamäte a I/O pásma predtým, než naplno využijú výkon CPU, vysvetlil tento prístup Suresh Gopalakrishnan, generálny manažér serverovej divízie v AMD.

To inými slovami znamená, že používajú procesory s vyšším výkonom, ako by bolo potrebné, a teda spaľujú aj viac elektriny. AMD z toho dôvodu predstavuje novú verziu, ktorá zmenší takt a zníži príkon o 15 až 30 percent.

„Zákazníci vidia, že je pre pamäte a limity I/O využitých len 60 až 70 percent jadra, to ich prinútilo k tomu, aby za nami prišli a povedali nám, že nepoužívajú všetok výkon. A požiadali nás, či by bolo možné ho znížiť a spotrebovať vďaka tomu menej energie," dodal Gopalakrishnan.

Nové procesory Opteron 6370P majú 16 jadier a základný takt 2,0 GHz. Opteron 6338P má 12 jadier a základný takt 2,3 GHz (v režime Turbo môžu byť oba zrýchlené). Oba majú „tepelný výkon" 99 wattov - doterajšie procesory Opteron radu 6300 majú tepelný výkon medzi 115 a 160 wattmi na rovnaký počet jadier a v klasickom režime majú takt 2,8 GHz.

Nové procesory sú založené na jadre Piledriver a pôvodne boli známe pod kódovým označením Warsaw. Požiadavka na procesory s nižším výkonom pôvodne vzišla od zákazníkov používajúcich platformu Open 3.0 server od AMD, navrhnutú ako súčasť projektu Facebook Open Compute. Vďaka nemu môžu zákazníci vložiť svoj návrh do systémového integrátora, ktorý ho pre nich zostaví.

Výhodou je podľa Gopalakrishnana fakt, že servery možno vždy spravovať rovnakým spôsobom a rovnakými nástrojmi, nehľadiac na ich dodávateľa.

AMD predvedie svoje najnovšie serverové konštrukcie tento týždeň na summite Open Compute Project v Silicon Valley.

6370P a 6338P sú dostupné prostredníctvom systémových integrátorov Penguin a Avnet a možno ich použiť na serveroch od Sugonu a SuperMicro. Stoja 598 a 377 dolárov. Gopalakrishnan očakáva, že sa nové procesory objavia aj v serveroch ostatných výrobcov, s ktorými AMD spolupracuje.

Súvisiace články:

Kaveri AMD - závan APU budúcnosti?
AMD ukázalo svoj herný tablet

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá