Image
7.1.2014 0 Comments

Začína CES 2014: Očakávané novinky a sprievodné programy

ces2014.jpg Opäť sa môžeme tešiť na každoročnú výstavu spotrebnej elektroniky CES, ktorá začína 7. januára v americkom Las Vegas. Na nej predstavujú výrobcovia spotrebnej elektroniky aj svoje IT novinky pre nadchádzajúci rok.

Na CES 2014 bude k videniu doslova desaťtisíc inovovaných produktov a služieb viac ako 3 200 vystavovateľov. Vlastná výstava začína 7. januára, ale už niekoľko dní dopredu budú priľahlé hotely obsadené rôznymi prezentáciami a tlačovými konferenciami nielen účastníkov CES, ale aj tých, ktorí sa rozhodli svoje produkty propagovať inak. Chýbať by nemal ani Microsoft, ktorý posledné ročníky vynechal.

Všetky prezentácie si budú klásť za cieľ jediné, presvedčiť návštevníkov, že práve daný produkt, služba či nápad je práve tou novou vecou, ktorá zmení svet. Už zo spomínaných údajov je ale zrejmé, že sa to väčšine nemôže podariť. Napriek tomu nasledujúce dni bude za to stáť sledovať, čo všetko nové a nečakaného sa objaví. Teraz si samozrejme aj bez krištáľovej gule môžeme napísať o tom, čo sa všeobecne čaká.

Budú to jednak hry a konzoly. Pre tých je síce hlavnou udalosťou roka júnová E3 a kto mohol, stihol predvianočnú premiéru, napriek tomu sa môžeme tešiť minimálne na ďalší prototyp Steam Machine, herné konzoly firmy Valve, využívajúce systém SteamOS odvodený od Linuxu.

Inteligentné telefóny majú zase svoj ​​týždeň vo februárovom Mobile Worlde, ale už teraz sa možno dočkáme napríklad zakrivených obrazoviek u telefónov Samsung alebo LG, ktoré si už svoju juhokórejskú premiéru odbili. Najpozoruhodnejšie možno budú podrobné oznámenia nových cenových taríf amerického T-Mobile, ktoré majú byť "v podstate neobmedzené" a úplne odlišné od ostatných operátorov. Uvidíme.

K videniu bude určite obrovské množstvo mamutích obrazoviek o rozlíšení 4K. Aj do tohto sveta dorazilo zakrivenie, ako dokazuje 105palcové televízory LG. Súčasťou väčšiny televízorov budú aj rôzne pokusy o bezdrôtové prenosy takto náročného multimediálneho prúdu.

Samozrejme všetko nakoniec rozhodne dostatok obsahu v rozlíšení 4K, ktorý ale bude pribúdať len pomaly. Avšak spoločnosť Sony už ohlásila vydanie niektorých svojich titulov vo formáte 4K, ďalšia sezóna seriálu House of Cards sa bude natáčať v 4K a dokonca Amazon prisľúbil vlastnými silami natáčaný seriál v rozlíšení 4K niekedy v priebehu tohto roka.

Zo sveta väčších "spotrebičov" budú k videniu napríklad nové automobily s alternatívnymi zdrojmi energie, či už pôjde o Toyotu s palivovými článkami alebo Ford so solárnymi článkami. Nepotvrdené sú zatiaľ zvesti o tom, že Google a Audi budú spolu prezentovať automobil s autonómnymi elektronickými prvkami.

Poslednou veľkou skupinou zariadení budú rôzne počítače a im podobné zariadenia na telo, či už v podobne inteligentných hodiniek, okuliarov, náramkov či iných doplnkov. A samozrejme každý výrobca bude súťažiť o to, aby mal ovládanie v podobe čo najpríťažlivejšej mobilnej aplikácie.

Aj tento rok máme na CES vlastný tím, ktorý bude naživo sledovať dianie a pripravovať informácie o horúcich novinkách priamo z miesta výstavy.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá