Image
7.1.2014 0 Comments

Začína CES 2014: Očakávané novinky a sprievodné programy

ces2014.jpg Opäť sa môžeme tešiť na každoročnú výstavu spotrebnej elektroniky CES, ktorá začína 7. januára v americkom Las Vegas. Na nej predstavujú výrobcovia spotrebnej elektroniky aj svoje IT novinky pre nadchádzajúci rok.

Na CES 2014 bude k videniu doslova desaťtisíc inovovaných produktov a služieb viac ako 3 200 vystavovateľov. Vlastná výstava začína 7. januára, ale už niekoľko dní dopredu budú priľahlé hotely obsadené rôznymi prezentáciami a tlačovými konferenciami nielen účastníkov CES, ale aj tých, ktorí sa rozhodli svoje produkty propagovať inak. Chýbať by nemal ani Microsoft, ktorý posledné ročníky vynechal.

Všetky prezentácie si budú klásť za cieľ jediné, presvedčiť návštevníkov, že práve daný produkt, služba či nápad je práve tou novou vecou, ktorá zmení svet. Už zo spomínaných údajov je ale zrejmé, že sa to väčšine nemôže podariť. Napriek tomu nasledujúce dni bude za to stáť sledovať, čo všetko nové a nečakaného sa objaví. Teraz si samozrejme aj bez krištáľovej gule môžeme napísať o tom, čo sa všeobecne čaká.

Budú to jednak hry a konzoly. Pre tých je síce hlavnou udalosťou roka júnová E3 a kto mohol, stihol predvianočnú premiéru, napriek tomu sa môžeme tešiť minimálne na ďalší prototyp Steam Machine, herné konzoly firmy Valve, využívajúce systém SteamOS odvodený od Linuxu.

Inteligentné telefóny majú zase svoj ​​týždeň vo februárovom Mobile Worlde, ale už teraz sa možno dočkáme napríklad zakrivených obrazoviek u telefónov Samsung alebo LG, ktoré si už svoju juhokórejskú premiéru odbili. Najpozoruhodnejšie možno budú podrobné oznámenia nových cenových taríf amerického T-Mobile, ktoré majú byť "v podstate neobmedzené" a úplne odlišné od ostatných operátorov. Uvidíme.

K videniu bude určite obrovské množstvo mamutích obrazoviek o rozlíšení 4K. Aj do tohto sveta dorazilo zakrivenie, ako dokazuje 105palcové televízory LG. Súčasťou väčšiny televízorov budú aj rôzne pokusy o bezdrôtové prenosy takto náročného multimediálneho prúdu.

Samozrejme všetko nakoniec rozhodne dostatok obsahu v rozlíšení 4K, ktorý ale bude pribúdať len pomaly. Avšak spoločnosť Sony už ohlásila vydanie niektorých svojich titulov vo formáte 4K, ďalšia sezóna seriálu House of Cards sa bude natáčať v 4K a dokonca Amazon prisľúbil vlastnými silami natáčaný seriál v rozlíšení 4K niekedy v priebehu tohto roka.

Zo sveta väčších "spotrebičov" budú k videniu napríklad nové automobily s alternatívnymi zdrojmi energie, či už pôjde o Toyotu s palivovými článkami alebo Ford so solárnymi článkami. Nepotvrdené sú zatiaľ zvesti o tom, že Google a Audi budú spolu prezentovať automobil s autonómnymi elektronickými prvkami.

Poslednou veľkou skupinou zariadení budú rôzne počítače a im podobné zariadenia na telo, či už v podobne inteligentných hodiniek, okuliarov, náramkov či iných doplnkov. A samozrejme každý výrobca bude súťažiť o to, aby mal ovládanie v podobe čo najpríťažlivejšej mobilnej aplikácie.

Aj tento rok máme na CES vlastný tím, ktorý bude naživo sledovať dianie a pripravovať informácie o horúcich novinkách priamo z miesta výstavy.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá