28.10.2015 0 Comments

Začala výročná konferencia Oracle OpenWorld 2015, prináša maximálny cloudový zážitok

V San Franciscu sa v nasledujúcich piatich dňoch stretnú desaťtisíce odborníkov; milióny ľudí budú túto už tradičnú akciu sledovať on-line. Hlavnou témou tohtoročnej konferencie je cloud.

Tohtoročná konferencia Oracle OpenWorld 2015 začala dnes v San Franciscu. Ide o jednu z najprestížnejších akcií v odbore IT, či už ide o samotné technológie, ich nasadenie v podnikoch, alebo súvisiace obchodné prínosy. Na konferencii, ktorá potrvá až do 29. októbra, sa uskutoční viac než 2 500 stretnutí a vystrieda sa tu vyše 3 000 rečníkov. Účastníci z viac než 141 krajín môžu navštíviť vyše 400 prezentácií riešení spoločnosti Oracle, rovnako ako prednášky zákazníkov a partnerov.

V priebehu konferencie bude predstavených viac než 45 nových produktov a služieb spoločnosti Oracle. Hlavnou témou konferencie je tohto roku cloud a budúcnosť podnikového IT. Podrobne diskutovaná bude komplexná cloudová platforma spoločnosti Oracle a koncept „secure computing", t. j. spoľahlivé a zabezpečené prostredie podnikového IT.

Úvodný prejav prednesol Larry Ellison, predseda predstavenstva a technologický riaditeľ (CTO) spoločnosti Oracle. Predstavil inovácie, ktoré ďalej podčiarkujú pozíciu platformy Oracle Cloud ako najkomplexnejšieho riešenia na trhu; oproti ponuke konkurencie vyniká platforma Oracle Cloud predovšetkým integráciou a previazanosťou jednotlivých služieb. Po celý čas trvania konferencie budú v San Franciscu prítomní taktiež ďalší predstavitelia vrcholného manažmentu spoločnosti Oracle, napr. výkonný riaditeľ Mark Hurd a prezident pre vývoj produktov Thomas Kurian.

Jednotlivé sekcie konferencie sa budú venovať napr. nasledujúcim témam:

  • Podnikové technológie a aplikácie (big data, mobilné technológie, cloud, predaj, marketing, integrované systémy, plánovanie podnikových zdrojov - ERP, riadenie ľudského kapitálu - HCM, riadenie dodávateľských reťazcov - SCM, partnerská sieť Oracle PartnerNetwork).
  • S hlavnými prejavmi (keynotes) vystúpia, okrem iného, aj predstavitelia zákazníkov a partnerov spoločnosti Oracle, napr. výkonný riaditeľ spoločnosti Intel Brian M. Krzanich a výkonný riaditeľ spoločnosti Infosys Vishal Sikka. Špeciálna sekcia bude venovaná desaťročnej spolupráci spoločnosti Oracle s americkou basketbalovou ligou NBA. Konferencie sa zúčastní taktiež bývalý riaditeľ CIA a minister obrany USA Leon Panetta a bývalý minister financií USA Hank Paulson.
  • Stratégie spoločnosti Oracle v oblasti používateľskej skúsenosti (UX) najmä s ohľadom na cloudové technológie predstavia odborníci z laboratórií Oracle Applications Cloud User Experience Labs.
  • Zvláštne sekcie budú venované osvedčeným postupom (best practices) pri riadení financií, súčasťou konferencie je aj Oracle Womens Leadership Summit, ktorého sa zúčastní aj najvplyvnejšie ženy sveta a manažérky technologických firiem.

„Konferencia Oracle OpenWorld je pre účastníkov skvelou príležitosťou, či už ide o ich profesijný, alebo osobný úspech," uvádza Tania Weidick, viceprezidentka spoločnosti Oracle pre event marketing. „Akcia prináša záplavu technológií, inovácií, ale aj zábavy. Pre zákazníkov a partnerov spoločnosti Oracle, rovnako ako pre obchodných špecialistov alebo technologických nadšencov, vždy ide o zážitok, ktorý ich úplne pohltí."

Na konferencii Oracle OpenWorld 2015 je prezentovaný taktiež ekologický program spoločnosti Oracle, spočívajúci v podpore vysadzovania stromov, boji s odlesňovaním a všeobecne konceptom udržateľnosti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá