Image
16.10.2015 0 Comments

Zabijacký kľúč USB za pár sekúnd zničí notebook

V marci ruský hacker Dark Purple predstavil na stránke kukuruku.co „zabijacky" kľúč USB, ktorý je po pripojení schopný zničiť citlivé komponenty v počítači. A teraz je tu USB Killer verzie 2.0.

Nový zabijak je mocnejší ako prvá verzia a dokáže zničiť nielen počítač, do ktorého je pripojený. Prvý USB Killer obsahoval menič DC-DC s napätím 5 V, ktorý nabíja 110 V kondenzátor. Ten po nabití pošle prúd pri takomto napätí priamo do portu USB. Celý postup sa potom opakuje, kým sa všetko v počítači nezničí.

Druhá verzia pracuje s napätím -220 V, čo je už dosť na zničenie prakticky ľubovoľného počítača s portom USB. Ďalšie zlepšenie je rýchlosť reakcie. Len čo je USB Killer zapojený do počítača, trvá len niekoľko sekúnd, než sa počítač vypne a úplne prestane fungovať.

usb_killer2.jpg

Pri testovaní USB Killer 2.0 zničil Dark Purple úplne nový notebook ThinkPad X60, čo si môžete pozrieť vo videu.


„Nerobte si starosti o notebook, nová doska je už na ceste a notebook bude opäť fungovať," píše Dark Purple na svojom blogu. „Pôvodne som nemal v úmysle notebook opraviť, kúpil som ho špeciálne na test."

USB Killer nie je nový koncept, flash disky sa už dávnejšie používajú ako nástroj na infikovanie počítačov, ktoré nie sú pripojené na internet. Takže tvrdenie, že hacker môže premeniť váš počítač na bombu, nie je vôbec prehnané. Pravdepodobne totiž môže spôsobiť aj jeho explóziu. Preto sa nabudúce majte na pozore, ak budete chcieť do svojho počítača pripojiť cudzí kľúč USB. Môžete prísť nielen o počítač, ale aj o súbory a dáta uložené na ňom.

Zdroj:thehackernews.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá