Image
16.10.2015 0 Comments

Zabijacký kľúč USB za pár sekúnd zničí notebook

V marci ruský hacker Dark Purple predstavil na stránke kukuruku.co „zabijacky" kľúč USB, ktorý je po pripojení schopný zničiť citlivé komponenty v počítači. A teraz je tu USB Killer verzie 2.0.

Nový zabijak je mocnejší ako prvá verzia a dokáže zničiť nielen počítač, do ktorého je pripojený. Prvý USB Killer obsahoval menič DC-DC s napätím 5 V, ktorý nabíja 110 V kondenzátor. Ten po nabití pošle prúd pri takomto napätí priamo do portu USB. Celý postup sa potom opakuje, kým sa všetko v počítači nezničí.

Druhá verzia pracuje s napätím -220 V, čo je už dosť na zničenie prakticky ľubovoľného počítača s portom USB. Ďalšie zlepšenie je rýchlosť reakcie. Len čo je USB Killer zapojený do počítača, trvá len niekoľko sekúnd, než sa počítač vypne a úplne prestane fungovať.

usb_killer2.jpg

Pri testovaní USB Killer 2.0 zničil Dark Purple úplne nový notebook ThinkPad X60, čo si môžete pozrieť vo videu.


„Nerobte si starosti o notebook, nová doska je už na ceste a notebook bude opäť fungovať," píše Dark Purple na svojom blogu. „Pôvodne som nemal v úmysle notebook opraviť, kúpil som ho špeciálne na test."

USB Killer nie je nový koncept, flash disky sa už dávnejšie používajú ako nástroj na infikovanie počítačov, ktoré nie sú pripojené na internet. Takže tvrdenie, že hacker môže premeniť váš počítač na bombu, nie je vôbec prehnané. Pravdepodobne totiž môže spôsobiť aj jeho explóziu. Preto sa nabudúce majte na pozore, ak budete chcieť do svojho počítača pripojiť cudzí kľúč USB. Môžete prísť nielen o počítač, ale aj o súbory a dáta uložené na ňom.

Zdroj:thehackernews.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Bezpečnosť

Generálmajor Jonathan Shaw: Kybernetickú bezpečnosť musí riešiť manažment, a nie IT oddelenie

25.11.2016 00:13

Pod názvom Judgment Day sa v Bratislave konal už 11. ročník konferencie zameranej na informačnú bezpečnosť. Na konferencii, ktorú pripravuje TEMPEST spolu so svojimi partnermi, sa každoročne stretáva ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá