Image
5.9.2016 2 Comments

Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...

Spomínate si na „zabijacký kľúč USB“? V marci minulého roka ruskí hackeri predstavili kľúč USB, ktorý je po pripojení schopný zničiť citlivé komponenty v počítači. V októbri potom ukázali jeho druhú, ešte ničivejšiu verziu. A teraz sa takéto zariadenie v jeho najnovšej verzii dostáva do predaja. USB Killer 2.0, vyrábaný v Hongkongu, stojí 50 eur a funguje tak, že preženie 220 V cez počítač, čo je už dosť na zničenie prakticky ľubovoľného zariadenia s portom USB. Tvorcovia tvrdia, že je určený na testovanie ochrany proti prepätiu v zariadení. Dokáže vraj zničiť 95 % počítačov s portom USB (netýka sa to notebookov Applu, v ktorých poškodí iba porty USB).

„Najčastejší výsledok je úplné zničenie zariadení (notebookov, televízorov, telefónov atď.),“ píše sa na webovej stránke. Cieľom tvorcov vraj je upozorniť na to, aké ľahkomyseľné je pripojiť k svojmu počítaču zariadenie USB, ktoré nájdete niekde pohodené.

Okrem záškodníckeho kľúča USB sa ponúka aj zariadenie USB Kill Tester Shield, ktoré vám umožní otestovať USB Killer bez poškodenia vášho počítača. Môžete tak údajne preveriť každé nové zariadenie USB na pracovisku. Odporúčame však opatrný prístup.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

2 Comments

 1. reklama ? reakcia na: Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...
  6.9.2016 07:09
  Nepríde mi to ako reklama. Proste fakt, že apple s tým zabojuje :) prečo ? možno nejaká náhoda, ale tak na rovinu...je toto pre teba smerodajný predajný fakt ? že si ideš kupovať počítač a prvé, čo sa opýtaš v obchode, dá sa tento počítač zničiť usb kľúčom ? :D Sú ľudia, ktorí sú na to extrémne citliví a práveže si kúpia windows pc, aby ho vedeli rýchlo zničiť, takže, je to reklama, ale presne naopak, ako si napísal :)
  Reagovať
 2. Reklama ? reakcia na: Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...
  5.9.2016 07:09
  ...netýka sa to notebookov Applu, v ktorých poškodí iba porty USB..... Mám ten pocit iba ja, že je toto taká skrytá reklama na Apple ?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá