Image
5.9.2016 2 Comments

Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...

Spomínate si na „zabijacký kľúč USB“? V marci minulého roka ruskí hackeri predstavili kľúč USB, ktorý je po pripojení schopný zničiť citlivé komponenty v počítači. V októbri potom ukázali jeho druhú, ešte ničivejšiu verziu. A teraz sa takéto zariadenie v jeho najnovšej verzii dostáva do predaja. USB Killer 2.0, vyrábaný v Hongkongu, stojí 50 eur a funguje tak, že preženie 220 V cez počítač, čo je už dosť na zničenie prakticky ľubovoľného zariadenia s portom USB. Tvorcovia tvrdia, že je určený na testovanie ochrany proti prepätiu v zariadení. Dokáže vraj zničiť 95 % počítačov s portom USB (netýka sa to notebookov Applu, v ktorých poškodí iba porty USB).

„Najčastejší výsledok je úplné zničenie zariadení (notebookov, televízorov, telefónov atď.),“ píše sa na webovej stránke. Cieľom tvorcov vraj je upozorniť na to, aké ľahkomyseľné je pripojiť k svojmu počítaču zariadenie USB, ktoré nájdete niekde pohodené.

Okrem záškodníckeho kľúča USB sa ponúka aj zariadenie USB Kill Tester Shield, ktoré vám umožní otestovať USB Killer bez poškodenia vášho počítača. Môžete tak údajne preveriť každé nové zariadenie USB na pracovisku. Odporúčame však opatrný prístup.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

2 Comments

 1. reklama ? reakcia na: Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...
  6.9.2016 07:09
  Nepríde mi to ako reklama. Proste fakt, že apple s tým zabojuje :) prečo ? možno nejaká náhoda, ale tak na rovinu...je toto pre teba smerodajný predajný fakt ? že si ideš kupovať počítač a prvé, čo sa opýtaš v obchode, dá sa tento počítač zničiť usb kľúčom ? :D Sú ľudia, ktorí sú na to extrémne citliví a práveže si kúpia windows pc, aby ho vedeli rýchlo zničiť, takže, je to reklama, ale presne naopak, ako si napísal :)
  Reagovať
 2. Reklama ? reakcia na: Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...
  5.9.2016 07:09
  ...netýka sa to notebookov Applu, v ktorých poškodí iba porty USB..... Mám ten pocit iba ja, že je toto taká skrytá reklama na Apple ?
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá