Image
5.9.2016 2 Comments

Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...

Spomínate si na „zabijacký kľúč USB“? V marci minulého roka ruskí hackeri predstavili kľúč USB, ktorý je po pripojení schopný zničiť citlivé komponenty v počítači. V októbri potom ukázali jeho druhú, ešte ničivejšiu verziu. A teraz sa takéto zariadenie v jeho najnovšej verzii dostáva do predaja. USB Killer 2.0, vyrábaný v Hongkongu, stojí 50 eur a funguje tak, že preženie 220 V cez počítač, čo je už dosť na zničenie prakticky ľubovoľného zariadenia s portom USB. Tvorcovia tvrdia, že je určený na testovanie ochrany proti prepätiu v zariadení. Dokáže vraj zničiť 95 % počítačov s portom USB (netýka sa to notebookov Applu, v ktorých poškodí iba porty USB).

„Najčastejší výsledok je úplné zničenie zariadení (notebookov, televízorov, telefónov atď.),“ píše sa na webovej stránke. Cieľom tvorcov vraj je upozorniť na to, aké ľahkomyseľné je pripojiť k svojmu počítaču zariadenie USB, ktoré nájdete niekde pohodené.

Okrem záškodníckeho kľúča USB sa ponúka aj zariadenie USB Kill Tester Shield, ktoré vám umožní otestovať USB Killer bez poškodenia vášho počítača. Môžete tak údajne preveriť každé nové zariadenie USB na pracovisku. Odporúčame však opatrný prístup.

Zdroj: digitaltrends.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

2 Comments

 1. reklama ? reakcia na: Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...
  6.9.2016 07:09
  Nepríde mi to ako reklama. Proste fakt, že apple s tým zabojuje :) prečo ? možno nejaká náhoda, ale tak na rovinu...je toto pre teba smerodajný predajný fakt ? že si ideš kupovať počítač a prvé, čo sa opýtaš v obchode, dá sa tento počítač zničiť usb kľúčom ? :D Sú ľudia, ktorí sú na to extrémne citliví a práveže si kúpia windows pc, aby ho vedeli rýchlo zničiť, takže, je to reklama, ale presne naopak, ako si napísal :)
  Reagovať
 2. Reklama ? reakcia na: Zabijacký kľúč USB si možno kúpiť za 50 eur. A súčasne aj jeho tester...
  5.9.2016 07:09
  ...netýka sa to notebookov Applu, v ktorých poškodí iba porty USB..... Mám ten pocit iba ja, že je toto taká skrytá reklama na Apple ?
  Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá