Image
16.5.2014 0 Comments

Za Prahou vznikne sériová linka na výrobu 3D tlačiarní

1169638_1120817_shora.png Český startupový projekt be3D, ktorý vyrába 3D tlačiarne DeeGreen a DeeRed, uspel so žiadosťou na dotáciu z Operačného programu Podnikanie a inovácie (OPPI). Be3D získa z európskeho fondu finančné prostriedky na stavbu sériovej linky na výrobu 3D tlačiarní v hodnote 6 miliónov korún.

Dotácia je podmienená päťdesiatpercentnou spoluúčasťou, minimálne náklady na stavbu sériovej linky tak pravdepodobne dosiahnu hodnotu 12 miliónov korún. Na čerpanie peňazí má be3D jeden rok a už teraz prebieha hľadanie vhodných priestorov v okolí Prahy, ktoré bude možné modernizovať na účely výroby 3D tlačiarní.

Sériová linka bude primárne určená na výrobu priemyselnej tlačiarne DeeRed, ktorá je svojimi špecifikáciami jednou z najväčších sériovo vyrábaných tlačiarní na svete.

„S našimi tlačiarňami zaznamenávame relatívne veľký úspech na zahraničných trhoch. Hoci sa firma z inkubátora ČVUT presťahovala do nových priestorov ešte len na začiatku tohto roka, už teraz cítime, že čoskoro budeme potrebovať výrazne zvýšiť výrobné kapacity. Zvýšenou výrobnou kapacitou chceme uspokojiť značný záujem o naše tlačiarne predovšetkým z nemeckého a holandského trhu. Radi by sme postavili sériovú linku s rozlohou 1000 m2 za hranicami Prahy. Obchod a vývoj tlačiarní, samozrejme, zostane v našich nových kanceláriách na pražskej Palmovke," hovorí David Miklas, zakladateľ be3D.cz.

Vedenie spoločnosti be3D je v súčasnosti na trojmesačnej stáži v americkom Silicon Valley, kam sa dostalo vďaka CzechInvest a projektu CzechAccelerator 2011 - 2014. V americkom inkubátore RocketSpace už be3D rokuje s potenciálnymi investormi, ktorí by sa mohli podieľať na stavbe sériovej linky a aj na ďalšom produktovom rozvoji firmy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá