Image
16.5.2014 0 Comments

Za Prahou vznikne sériová linka na výrobu 3D tlačiarní

1169638_1120817_shora.png Český startupový projekt be3D, ktorý vyrába 3D tlačiarne DeeGreen a DeeRed, uspel so žiadosťou na dotáciu z Operačného programu Podnikanie a inovácie (OPPI). Be3D získa z európskeho fondu finančné prostriedky na stavbu sériovej linky na výrobu 3D tlačiarní v hodnote 6 miliónov korún.

Dotácia je podmienená päťdesiatpercentnou spoluúčasťou, minimálne náklady na stavbu sériovej linky tak pravdepodobne dosiahnu hodnotu 12 miliónov korún. Na čerpanie peňazí má be3D jeden rok a už teraz prebieha hľadanie vhodných priestorov v okolí Prahy, ktoré bude možné modernizovať na účely výroby 3D tlačiarní.

Sériová linka bude primárne určená na výrobu priemyselnej tlačiarne DeeRed, ktorá je svojimi špecifikáciami jednou z najväčších sériovo vyrábaných tlačiarní na svete.

„S našimi tlačiarňami zaznamenávame relatívne veľký úspech na zahraničných trhoch. Hoci sa firma z inkubátora ČVUT presťahovala do nových priestorov ešte len na začiatku tohto roka, už teraz cítime, že čoskoro budeme potrebovať výrazne zvýšiť výrobné kapacity. Zvýšenou výrobnou kapacitou chceme uspokojiť značný záujem o naše tlačiarne predovšetkým z nemeckého a holandského trhu. Radi by sme postavili sériovú linku s rozlohou 1000 m2 za hranicami Prahy. Obchod a vývoj tlačiarní, samozrejme, zostane v našich nových kanceláriách na pražskej Palmovke," hovorí David Miklas, zakladateľ be3D.cz.

Vedenie spoločnosti be3D je v súčasnosti na trojmesačnej stáži v americkom Silicon Valley, kam sa dostalo vďaka CzechInvest a projektu CzechAccelerator 2011 - 2014. V americkom inkubátore RocketSpace už be3D rokuje s potenciálnymi investormi, ktorí by sa mohli podieľať na stavbe sériovej linky a aj na ďalšom produktovom rozvoji firmy.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 4

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá