Image
16.5.2014 0 Comments

Za Prahou vznikne sériová linka na výrobu 3D tlačiarní

1169638_1120817_shora.png Český startupový projekt be3D, ktorý vyrába 3D tlačiarne DeeGreen a DeeRed, uspel so žiadosťou na dotáciu z Operačného programu Podnikanie a inovácie (OPPI). Be3D získa z európskeho fondu finančné prostriedky na stavbu sériovej linky na výrobu 3D tlačiarní v hodnote 6 miliónov korún.

Dotácia je podmienená päťdesiatpercentnou spoluúčasťou, minimálne náklady na stavbu sériovej linky tak pravdepodobne dosiahnu hodnotu 12 miliónov korún. Na čerpanie peňazí má be3D jeden rok a už teraz prebieha hľadanie vhodných priestorov v okolí Prahy, ktoré bude možné modernizovať na účely výroby 3D tlačiarní.

Sériová linka bude primárne určená na výrobu priemyselnej tlačiarne DeeRed, ktorá je svojimi špecifikáciami jednou z najväčších sériovo vyrábaných tlačiarní na svete.

„S našimi tlačiarňami zaznamenávame relatívne veľký úspech na zahraničných trhoch. Hoci sa firma z inkubátora ČVUT presťahovala do nových priestorov ešte len na začiatku tohto roka, už teraz cítime, že čoskoro budeme potrebovať výrazne zvýšiť výrobné kapacity. Zvýšenou výrobnou kapacitou chceme uspokojiť značný záujem o naše tlačiarne predovšetkým z nemeckého a holandského trhu. Radi by sme postavili sériovú linku s rozlohou 1000 m2 za hranicami Prahy. Obchod a vývoj tlačiarní, samozrejme, zostane v našich nových kanceláriách na pražskej Palmovke," hovorí David Miklas, zakladateľ be3D.cz.

Vedenie spoločnosti be3D je v súčasnosti na trojmesačnej stáži v americkom Silicon Valley, kam sa dostalo vďaka CzechInvest a projektu CzechAccelerator 2011 - 2014. V americkom inkubátore RocketSpace už be3D rokuje s potenciálnymi investormi, ktorí by sa mohli podieľať na stavbe sériovej linky a aj na ďalšom produktovom rozvoji firmy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá