9.4.2014 0 Comments

ZTE vlani hospodárilo so ziskom 1,36 miliárd jüanov (219 miliónov USD)

Spoločnosť upevňovala postavenie lídra v dodávkach technológií pre 4G siete

Spoločnosť ZTE , významný svetový výrobca mobilných telefónov, príslušenstva a dodávateľ infraštruktúry pre mobilné siete, zverejnila finančné výsledky za uplynulý rok. Čistý zisk ZTE za rok 2013 predstavoval 1,36 miliárd čínskych jüanov. Príjmy vo výške 75,2 miliárd jüanov boli tvorené zo 47 % na domovskom čínskom trhu, príjmy z medzinárodných trhov sa na celkovej hodnote podieľali z 53 %.

Výrazného medziročného nárastu čistého zisku (oproti výsledkom za rok 2012, kedy spoločnosť zaznamenala stratu vo výške 2,84 miliárd jüanov) bolo dosiahnuté najmä vďaka optimalizácii nákladov a lepšej kontrole nad predajmi s nízkymi maržami. Spoločnosť sa vlani zamerala najmä na prehlbovanie spolupráce s významnými svetovými mobilnými operátormi a na investície do rozvoja technológií pre prenosy dát v sieťach LTE.

Príjmy v oblasti dodávok technológií pre 4G vlani medziročne vzrástli o 200 % na celkových 800 miliónov dolárov. ZTE sa tak v uplynulom roku stalo vôbec najrýchlejšie rastúcim dodávateľom 4G technológií na svete (údaje IHS research company). Vzrástol aj podiel z predaja chytrých mobilných zariadení na celkovom zisku. Stalo sa tak najmä vďaka celosvetovému trendu rýchleho rozvoja mobilného internetu.

Pokračovali aj investície do oblasti výskumu a vývoja. ZTE sa podľa štatistík World Intellectual Property Organization vlani stalo celosvetovo druhým najväčším registrátorom nových patentov na svete. Celkovo má spoločnosť zažiadané o viac ako 50 000 patentov, 16 000 už vlastní.

V roku 2014 je pre ZTE naďalej ťažisko v oblasti výstavby 4G mobilných sietí, ďalej rozvoj broadband prenosových technológií, vývoj a predaj smartphonov a doplnkov v oblasti tzv. wearable zariadení.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum GfK Consumer Climate Europe: náladu spotrebiteľov ovplyvňuje neistota

25.10.2016 10:50

Výsledky prieskumu GfK zisťujúce spotrebiteľskú klímu v Európe v treťom štvrťroku 2016 Najväčším medzinárodným problémom bolo v treťom štvrťroku rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie. Diskusiu v  ...

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Týždne 4ky štartujú aj na jeseň: Zákazníci z vybraných pôšt neodídu naprázdno

25.10.2016 10:30

Pre veľký úspech prvých Týždňov 4ky sa štvrtý mobilný operátor rozhodol túto marketingovú akciu zopakovať. 4ka v spolupráci so Slovenskou poštou  rozšírila počet zapojených pobočiek až na 152. V hre b ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá