Image
26.2.2013 0 Comments

ZTE: Prvý smartfón s procesorom Snapdragon 800 a prvý telefón s Firefox OS

Spoločnosť ZTE predstavila na MWC 2013 dva zaujímavé produkty. Prvý telefón s operačným systémom Firefox OS a phablet (zariadenie na pomedzí medzi smartfónom a tabletom) Grand Memo, ktorý si takisto pripisuje jedno prvenstvo. Ide o prvý smartfón so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 800 od Qualcommu.

ZTE Grand Memo má 5,7-palcový displej s rozlíšením 720 × 1280 pixelov, spomínaný štvorjadrový procesor, 2 GB RAM, 16 GB úložného priestoru, podporuje konektivitu 4G LTE. Jeho telo je pomerne štíhle, má iba 8,5 mm. Beží na upravenej verziu Androidu 4.1 Jelly Bean s vlastným rozhraním ZTE s názvom Mifavour.

zte_grand_memo.jpg

Smartfón je vybavený zadným 13 Mpix fotoaparátom s rozlíšením 1080p, schopným nahrávať HD video, a predným 1-megapixelovým fotoaparátom na videohovory. Chýba však stylus, akým disponuje Samsung Galaxy Note. Grand Memo by sa mal na trh dostať v druhom štvrťroku, presnejšie termíny ani cena zatiaľ nie sú známe.

Druhý predstavený produkt je telefón ZTE Open, ktorý je zaujímavý tým, že je ako prvý vybavený operačným systémom Firefox OS od Mozilly. Inak je to bežný lowendový model s 3,5-palcovým displejom HVGA, 256 MB RAM a 512 MB úložiskom. Výrobca ho určil pre „mladých a dobrodružných používateľov, ktorí chcú skúsiť niečo iné".

Mozilla Firefox OS je open source operačný systém založený na HTML 5, používatelia si teda budú môcť na telefóne spustiť ľubovoľnú webovú aplikáciu a zobraziť svoje obľúbené webové stránky. Z ďalších parametrov spomenieme ešte 3,2-megapixelovú zadnú kameru, Bluetooth 2.1, A-GPS a Wi-Fi. Telefón sa má dostať na trh v Španielsku, Venezuele a Kolumbii v polovici tohto roka, dostupnosť na ďalších trhoch ani cena ešte neboli zverejnené.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá