Image
26.2.2013 0 Comments

ZTE: Prvý smartfón s procesorom Snapdragon 800 a prvý telefón s Firefox OS

Spoločnosť ZTE predstavila na MWC 2013 dva zaujímavé produkty. Prvý telefón s operačným systémom Firefox OS a phablet (zariadenie na pomedzí medzi smartfónom a tabletom) Grand Memo, ktorý si takisto pripisuje jedno prvenstvo. Ide o prvý smartfón so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 800 od Qualcommu.

ZTE Grand Memo má 5,7-palcový displej s rozlíšením 720 × 1280 pixelov, spomínaný štvorjadrový procesor, 2 GB RAM, 16 GB úložného priestoru, podporuje konektivitu 4G LTE. Jeho telo je pomerne štíhle, má iba 8,5 mm. Beží na upravenej verziu Androidu 4.1 Jelly Bean s vlastným rozhraním ZTE s názvom Mifavour.

zte_grand_memo.jpg

Smartfón je vybavený zadným 13 Mpix fotoaparátom s rozlíšením 1080p, schopným nahrávať HD video, a predným 1-megapixelovým fotoaparátom na videohovory. Chýba však stylus, akým disponuje Samsung Galaxy Note. Grand Memo by sa mal na trh dostať v druhom štvrťroku, presnejšie termíny ani cena zatiaľ nie sú známe.

Druhý predstavený produkt je telefón ZTE Open, ktorý je zaujímavý tým, že je ako prvý vybavený operačným systémom Firefox OS od Mozilly. Inak je to bežný lowendový model s 3,5-palcovým displejom HVGA, 256 MB RAM a 512 MB úložiskom. Výrobca ho určil pre „mladých a dobrodružných používateľov, ktorí chcú skúsiť niečo iné".

Mozilla Firefox OS je open source operačný systém založený na HTML 5, používatelia si teda budú môcť na telefóne spustiť ľubovoľnú webovú aplikáciu a zobraziť svoje obľúbené webové stránky. Z ďalších parametrov spomenieme ešte 3,2-megapixelovú zadnú kameru, Bluetooth 2.1, A-GPS a Wi-Fi. Telefón sa má dostať na trh v Španielsku, Venezuele a Kolumbii v polovici tohto roka, dostupnosť na ďalších trhoch ani cena ešte neboli zverejnené.

Zdroj: zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá