Image
26.2.2013 0 Comments

ZTE: Prvý smartfón s procesorom Snapdragon 800 a prvý telefón s Firefox OS

Spoločnosť ZTE predstavila na MWC 2013 dva zaujímavé produkty. Prvý telefón s operačným systémom Firefox OS a phablet (zariadenie na pomedzí medzi smartfónom a tabletom) Grand Memo, ktorý si takisto pripisuje jedno prvenstvo. Ide o prvý smartfón so štvorjadrovým procesorom Snapdragon 800 od Qualcommu.

ZTE Grand Memo má 5,7-palcový displej s rozlíšením 720 × 1280 pixelov, spomínaný štvorjadrový procesor, 2 GB RAM, 16 GB úložného priestoru, podporuje konektivitu 4G LTE. Jeho telo je pomerne štíhle, má iba 8,5 mm. Beží na upravenej verziu Androidu 4.1 Jelly Bean s vlastným rozhraním ZTE s názvom Mifavour.

zte_grand_memo.jpg

Smartfón je vybavený zadným 13 Mpix fotoaparátom s rozlíšením 1080p, schopným nahrávať HD video, a predným 1-megapixelovým fotoaparátom na videohovory. Chýba však stylus, akým disponuje Samsung Galaxy Note. Grand Memo by sa mal na trh dostať v druhom štvrťroku, presnejšie termíny ani cena zatiaľ nie sú známe.

Druhý predstavený produkt je telefón ZTE Open, ktorý je zaujímavý tým, že je ako prvý vybavený operačným systémom Firefox OS od Mozilly. Inak je to bežný lowendový model s 3,5-palcovým displejom HVGA, 256 MB RAM a 512 MB úložiskom. Výrobca ho určil pre „mladých a dobrodružných používateľov, ktorí chcú skúsiť niečo iné".

Mozilla Firefox OS je open source operačný systém založený na HTML 5, používatelia si teda budú môcť na telefóne spustiť ľubovoľnú webovú aplikáciu a zobraziť svoje obľúbené webové stránky. Z ďalších parametrov spomenieme ešte 3,2-megapixelovú zadnú kameru, Bluetooth 2.1, A-GPS a Wi-Fi. Telefón sa má dostať na trh v Španielsku, Venezuele a Kolumbii v polovici tohto roka, dostupnosť na ďalších trhoch ani cena ešte neboli zverejnené.

Zdroj: zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá