Image
15.12.2015 0 Comments

Z tajomnej hviezdy KIC 8462852 na nás nebliká mimozemská civilizácia

Pred dvoma mesiacmi sa v médiách objavili správy o novo objavenej hviezde KIC 8462852, ktorá prejavila zvláštne blikavé správanie. Niektoré hypotézy hovorili, že blikanie by mohlo byť znakom mimozemského života. Teraz však medzinárodná organizácia SETI International, ktorá sa zaoberá hľadaním mimozemskej inteligencie a prejavov života vo vesmíre, prišla s tvrdením, že to nie je dielo mimozemských laserov.

Podľa nového výskumu, uverejneného na blogu organizácie a aj v Astrophysical Journal, nejde o prejavy technologickej zdatnosti inteligentnej civilizácie.

„Hypotéza o cudzích megaštruktúrach okolo KIC 8462852 sa rýchlo rozpadla," vyhlásil Douglas Vakoch, prezident SETI International a autor blogového príspevku. „Nenašli sme nijaké dôkazy o vyspelej civilizácii, úmyselne vyžarujúcej laserové signály smerom k Zemi."

Túto myšlienku vylúčili pozorovania uskutočnené počas šiestich nocí v období medzi 29. októbrom a 28. novembrom v panamskom observatóriu Boquete Optical SETI Observatory. Teleskop v tomto observatóriu je špecializovaný na hľadanie krátkych laserových impulzov, trvajúcich miliardtiny sekundy, ktoré by mohli vysielať mimozemskí dobyvatelia, aby nás varovali pred nadchádzajúcou inváziou (v skutočnosti by však tieto varovné signály boli vyslané ešte za čias Rímskej ríše, pretože trvá asi 1500 rokov, kým doputujú na Zem).

Ak teda vylúčime mimozemskú civilizáciu, čo môže spôsobovať blikotanie tejto záhadnej hviezdy? S veľkou pravdepodobnosť existuje prirodzené vysvetlenie. Možno to zapríčiňuje deformovaný tvar hviezdy alebo roj úlomkov z komét obiehajúci okolo nej.

Zdroj: gizmodo.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Koniec infarktov? Umelá inteligencia vie predpovedať zlyhanie srdca

20.01.2017 00:35

Podľa vedcov z Medical Research Council vo Veľkej Británii môže umelá inteligencia predpovedať, kedy pacient so srdcovou poruchou umrie. Ich softvér sa naučil analyzovať krvné testy a skeny bijúceho s ...

Výskum

Vedci objavili 3D grafén. Je porézny, 10-krát pevnejší ako oceľ, pričom má iba 5 % jej hustoty

12.01.2017 00:40

Vedci z MIT vytvorili nový materiál, ktorý je pevnejší ako grafén. Uplatniť by sa mohol v oblasti architektúry, stavebníctva, ale dal by sa použiť aj na filtrovanie. Doteraz sme ako najpevnejší mater ...

Výskum

Pamäť ako procesor. Vedci našli spôsob, ako pamäte ReRAM použiť na výpočty

11.01.2017 00:30

Tím vedcov z univerzít v Singapure a Nemecku vymyslel spôsob, ako premeniť najnovšie modely pamäťových čipov RAM na jednotky spracúvajúce dáta, čím by sa dala eliminovať potreba CPU. Vo svojom výskum ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá