Image
22.4.2016 0 Comments

YouTube ponúkne živé vysielanie 360° videa, navyše s priestorovým zvukom

YouTube prvýkrát ponúkol možnosť sledovať 360° videá na webe, smartfóne či okuliaroch na virtuálnu realitu v marci minulého roka. No až doteraz nebolo možné zobraziť živý stream v tomto pôsobivom formáte.

Ako YouTube oznámil na svojom blogu, po prvýkrát sa bude živé 360-stupňové video vysielať tento víkend z amerického hudobného festivalu Coachella. Prenosy budú k dispozícii od 22. do 24. apríla na youtube.com/coachella.

YouTube spolupracuje so spoločnosťou VideoStitch, ktorá vyvíja softvér umožňujúci použiť výstup z viacerých kamier a spojiť ho do jedného kompaktného 360-stupňového videa.

Ďalšia novinka je priestorový zvuk pri 360° záznamoch. Používatelia androidových zariadení môžu vyskúšať videá s priestorovým zvukom na tomto zozname.

Pre Google a YouTube sa 360° video a virtuálna realita stali hlavnými prioritami v uplynulom roku. K jeho najväčším rivalom v tejto oblasti patrí Facebook. Práve tieto technológie tvorili kľúčovú časť jeho nedávnej vývojárskej konferencie F8. A na vývojárskej konferencii Google I/O, ktorá sa uskutoční na budúci mesiac, sa očakáva aj veľké oznámenie Googlu týkajúce sa virtuálnej reality.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá