Image
22.4.2016 0 Comments

YouTube ponúkne živé vysielanie 360° videa, navyše s priestorovým zvukom

YouTube prvýkrát ponúkol možnosť sledovať 360° videá na webe, smartfóne či okuliaroch na virtuálnu realitu v marci minulého roka. No až doteraz nebolo možné zobraziť živý stream v tomto pôsobivom formáte.

Ako YouTube oznámil na svojom blogu, po prvýkrát sa bude živé 360-stupňové video vysielať tento víkend z amerického hudobného festivalu Coachella. Prenosy budú k dispozícii od 22. do 24. apríla na youtube.com/coachella.

YouTube spolupracuje so spoločnosťou VideoStitch, ktorá vyvíja softvér umožňujúci použiť výstup z viacerých kamier a spojiť ho do jedného kompaktného 360-stupňového videa.

Ďalšia novinka je priestorový zvuk pri 360° záznamoch. Používatelia androidových zariadení môžu vyskúšať videá s priestorovým zvukom na tomto zozname.

Pre Google a YouTube sa 360° video a virtuálna realita stali hlavnými prioritami v uplynulom roku. K jeho najväčším rivalom v tejto oblasti patrí Facebook. Práve tieto technológie tvorili kľúčovú časť jeho nedávnej vývojárskej konferencie F8. A na vývojárskej konferencii Google I/O, ktorá sa uskutoční na budúci mesiac, sa očakáva aj veľké oznámenie Googlu týkajúce sa virtuálnej reality.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá