Image
22.4.2016 0 Comments

YouTube ponúkne živé vysielanie 360° videa, navyše s priestorovým zvukom

YouTube prvýkrát ponúkol možnosť sledovať 360° videá na webe, smartfóne či okuliaroch na virtuálnu realitu v marci minulého roka. No až doteraz nebolo možné zobraziť živý stream v tomto pôsobivom formáte.

Ako YouTube oznámil na svojom blogu, po prvýkrát sa bude živé 360-stupňové video vysielať tento víkend z amerického hudobného festivalu Coachella. Prenosy budú k dispozícii od 22. do 24. apríla na youtube.com/coachella.

YouTube spolupracuje so spoločnosťou VideoStitch, ktorá vyvíja softvér umožňujúci použiť výstup z viacerých kamier a spojiť ho do jedného kompaktného 360-stupňového videa.

Ďalšia novinka je priestorový zvuk pri 360° záznamoch. Používatelia androidových zariadení môžu vyskúšať videá s priestorovým zvukom na tomto zozname.

Pre Google a YouTube sa 360° video a virtuálna realita stali hlavnými prioritami v uplynulom roku. K jeho najväčším rivalom v tejto oblasti patrí Facebook. Práve tieto technológie tvorili kľúčovú časť jeho nedávnej vývojárskej konferencie F8. A na vývojárskej konferencii Google I/O, ktorá sa uskutoční na budúci mesiac, sa očakáva aj veľké oznámenie Googlu týkajúce sa virtuálnej reality.

Zdroj: digitaltrends.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Poštová banka sa modernizuje, čoskoro predstaví mobilnú aplikáciu

11.01.2017 00:02

Poštová banka začína nový kalendárny rok s novým logom a novým moderným vizuálom. Tradičná slovenská banka, ktorú vzhľadom na dostupnosť základného balíka služieb na každej pošte využívali hlavne star ...

Internet

Aplikácia Screens pre Android umožní vytvoriť zástupcu na spustenie aplikácií v režime rozdelenej obrazovky

05.01.2017 00:10

Čoraz väčšie displeje smartfónov ponúkajú plochu na spustenie dvoch aplikácií naraz na rozdelenej obrazovke. Podpora tejto možnosti bola zabudovaná aj do operačného systému Android Nougat. Vývojár s p ...

Internet

Najvyhľadávanejším výrazom na Googli je znova Facebook

15.12.2016 00:13

Spoločnosť Google zverejnila rebríčky najvyhľadávanejších výrazov vo svojom vyhľadávači na Slovensku za rok 2016. Vôbec najčastejšie vyhľadávaným výrazom na slovenskej verzii Googlu je už šiesty raz p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá