Image
23.6.2014 0 Comments

YouTube chce zaviesť predplatné a spustiť novú hudobnú službu

youtube.jpg O tom, že Google, ktorý vlastní videoportál YouTube, chce zaviesť predplatné na svoje hudobné kanály, sa povráva už dlhšie. V súčasnosti rokuje s hudobnými vydavateľstvami o nových zmluvných podmienkach. Podľa vyjadrenia Roberta Kyncla, člena vedenia YouTube, pre britský denník The Financial Times zmluvy o nových platobných podmienkach už podpísali hudobné vydavateľstvá predstavujúce 95 % hudobného priemyslu.

Sú medzi nimi aj tri najväčšie vydavateľstvá: Universal, Sony a Warner. No niektoré nezávislé vydavateľstvá nechcú na podmienky pristúpiť, a tak hrozí, že Google bude blokovať hudobné klipy takých umelcov, ako je Adele, Arctic Monkeys či Radiohead, a to už v priebehu niekoľkých dní.

YouTube vraj chce týmto krokom priniesť „nové zdroje príjmov" do hudobného priemyslu. No niektorí nezávislí umelci tvrdia, že YouTube im ponúka „veľmi nepriaznivé podmienky".

Združenie Impala, orgán zastrešujúci nezávislé hudobné vydavateľstvá, ako je XL Recordings, 4AD, Cooking Vinyl a Domino, vyzvalo Európsku komisiu na pomoc v boji proti YouTube. Organizácie zastupujúce nezávislých vydavateľov v USA a v Európe už dokonca požiadali aj o vládne intervencie.

Aj v prípade blokovania by mal byť obsah od nezávislých umelcov naďalej dostupný na kanáli Vevo, no niektoré videá, napr. živé vystúpenia, možno Google stiahne.

Vstup YouTube na trh predplatených hudobných služieb prichádza onedlho po tom, čo Amazon spustil streaming hudby pre zákazníkov svojej služby Amazon Prime a Apple kúpil on-line hudobnú službu Beats Music.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá