Image
23.6.2014 0 Comments

YouTube chce zaviesť predplatné a spustiť novú hudobnú službu

youtube.jpg O tom, že Google, ktorý vlastní videoportál YouTube, chce zaviesť predplatné na svoje hudobné kanály, sa povráva už dlhšie. V súčasnosti rokuje s hudobnými vydavateľstvami o nových zmluvných podmienkach. Podľa vyjadrenia Roberta Kyncla, člena vedenia YouTube, pre britský denník The Financial Times zmluvy o nových platobných podmienkach už podpísali hudobné vydavateľstvá predstavujúce 95 % hudobného priemyslu.

Sú medzi nimi aj tri najväčšie vydavateľstvá: Universal, Sony a Warner. No niektoré nezávislé vydavateľstvá nechcú na podmienky pristúpiť, a tak hrozí, že Google bude blokovať hudobné klipy takých umelcov, ako je Adele, Arctic Monkeys či Radiohead, a to už v priebehu niekoľkých dní.

YouTube vraj chce týmto krokom priniesť „nové zdroje príjmov" do hudobného priemyslu. No niektorí nezávislí umelci tvrdia, že YouTube im ponúka „veľmi nepriaznivé podmienky".

Združenie Impala, orgán zastrešujúci nezávislé hudobné vydavateľstvá, ako je XL Recordings, 4AD, Cooking Vinyl a Domino, vyzvalo Európsku komisiu na pomoc v boji proti YouTube. Organizácie zastupujúce nezávislých vydavateľov v USA a v Európe už dokonca požiadali aj o vládne intervencie.

Aj v prípade blokovania by mal byť obsah od nezávislých umelcov naďalej dostupný na kanáli Vevo, no niektoré videá, napr. živé vystúpenia, možno Google stiahne.

Vstup YouTube na trh predplatených hudobných služieb prichádza onedlho po tom, čo Amazon spustil streaming hudby pre zákazníkov svojej služby Amazon Prime a Apple kúpil on-line hudobnú službu Beats Music.

Zdroj: bbc.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá