Image
23.6.2014 0 Comments

YouTube chce zaviesť predplatné a spustiť novú hudobnú službu

youtube.jpg O tom, že Google, ktorý vlastní videoportál YouTube, chce zaviesť predplatné na svoje hudobné kanály, sa povráva už dlhšie. V súčasnosti rokuje s hudobnými vydavateľstvami o nových zmluvných podmienkach. Podľa vyjadrenia Roberta Kyncla, člena vedenia YouTube, pre britský denník The Financial Times zmluvy o nových platobných podmienkach už podpísali hudobné vydavateľstvá predstavujúce 95 % hudobného priemyslu.

Sú medzi nimi aj tri najväčšie vydavateľstvá: Universal, Sony a Warner. No niektoré nezávislé vydavateľstvá nechcú na podmienky pristúpiť, a tak hrozí, že Google bude blokovať hudobné klipy takých umelcov, ako je Adele, Arctic Monkeys či Radiohead, a to už v priebehu niekoľkých dní.

YouTube vraj chce týmto krokom priniesť „nové zdroje príjmov" do hudobného priemyslu. No niektorí nezávislí umelci tvrdia, že YouTube im ponúka „veľmi nepriaznivé podmienky".

Združenie Impala, orgán zastrešujúci nezávislé hudobné vydavateľstvá, ako je XL Recordings, 4AD, Cooking Vinyl a Domino, vyzvalo Európsku komisiu na pomoc v boji proti YouTube. Organizácie zastupujúce nezávislých vydavateľov v USA a v Európe už dokonca požiadali aj o vládne intervencie.

Aj v prípade blokovania by mal byť obsah od nezávislých umelcov naďalej dostupný na kanáli Vevo, no niektoré videá, napr. živé vystúpenia, možno Google stiahne.

Vstup YouTube na trh predplatených hudobných služieb prichádza onedlho po tom, čo Amazon spustil streaming hudby pre zákazníkov svojej služby Amazon Prime a Apple kúpil on-line hudobnú službu Beats Music.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá