Image
6.3.2013 0 Comments

YouTube chce spustiť vlastnú hudobnú službu. Pandora a Spotify budú mať silnú konkurenciu.

YouTube je momentálne najväčší portál, poskytujúci streamovaný multimediálny obsah. Zatiaľ sa zameriava iba na video, v priebehu tohto roka by mala pribudnúť aj nová hudobná služba.

Streamovanie hudby má byť v oboch prípadoch dostupné v podobe bezplatného alebo plateného prémiového účtu. Platené členstvo by malo používateľom poskytnúť extra funkcie, spomína sa napr. odstránenie reklám.

youtube_hudba_63.jpg

Pre mnohých používateľov je YouTube hudobná služba už dnes - knižnica videí obsahuje veľké množstvo videoklipov. Príjem hudobných spoločností momentálne generuje iba reklama, ktorá sa počas pozerania videa zobrazuje. Prípadné zakomponovanie mesačného paušálu by predstavovalo ďalší zdroj príjmov. Treba však podotknúť, že používatelia preferujú nákup digitálnej hudby pred jej „zapožičaním". Digitálne obchody Amazon a iTunes generujú väčšie zisky ako streamovacie služby typu Pandora, Spotify alebo Rdio, ktorým bude pravdepodobne čoskoro konkurovať aj YouTube.

Možnosť streamovania hudby by sa však mala objaviť aj v obchode Google Play. Ten momentálne vo vybraných krajinách umožňuje používateľom kupovať hudbu a ukladať si vlastnú knižnicu pesničiek do cloudu. O plánoch spoločnosti informuje aj portál Fortune.

Mimochodom, najväčšia z hudobných streamovacích služieb, Spotify, má 5 miliónov registrovaných používateľov. V porovnaní s ňou, YouTube disponuje 800 miliónmi používateľov. Je teda zrejmé, prečo chce Google zakomponovať novú službu priamo pod YouTube - je to lukratívne pre Google aj pre hudobné spoločnosti.

Zdroj: tech.fortune.cnn.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá