Image
6.3.2013 0 Comments

YouTube chce spustiť vlastnú hudobnú službu. Pandora a Spotify budú mať silnú konkurenciu.

YouTube je momentálne najväčší portál, poskytujúci streamovaný multimediálny obsah. Zatiaľ sa zameriava iba na video, v priebehu tohto roka by mala pribudnúť aj nová hudobná služba.

Streamovanie hudby má byť v oboch prípadoch dostupné v podobe bezplatného alebo plateného prémiového účtu. Platené členstvo by malo používateľom poskytnúť extra funkcie, spomína sa napr. odstránenie reklám.

youtube_hudba_63.jpg

Pre mnohých používateľov je YouTube hudobná služba už dnes - knižnica videí obsahuje veľké množstvo videoklipov. Príjem hudobných spoločností momentálne generuje iba reklama, ktorá sa počas pozerania videa zobrazuje. Prípadné zakomponovanie mesačného paušálu by predstavovalo ďalší zdroj príjmov. Treba však podotknúť, že používatelia preferujú nákup digitálnej hudby pred jej „zapožičaním". Digitálne obchody Amazon a iTunes generujú väčšie zisky ako streamovacie služby typu Pandora, Spotify alebo Rdio, ktorým bude pravdepodobne čoskoro konkurovať aj YouTube.

Možnosť streamovania hudby by sa však mala objaviť aj v obchode Google Play. Ten momentálne vo vybraných krajinách umožňuje používateľom kupovať hudbu a ukladať si vlastnú knižnicu pesničiek do cloudu. O plánoch spoločnosti informuje aj portál Fortune.

Mimochodom, najväčšia z hudobných streamovacích služieb, Spotify, má 5 miliónov registrovaných používateľov. V porovnaní s ňou, YouTube disponuje 800 miliónmi používateľov. Je teda zrejmé, prečo chce Google zakomponovať novú službu priamo pod YouTube - je to lukratívne pre Google aj pre hudobné spoločnosti.

Zdroj: tech.fortune.cnn.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 9

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Internet

10 trendov pre tohtoročný trh s mobilnými aplikáciami

18.01.2017 00:15

Na začiatku nového roka sa spoločnosť Resco pozrela na najdôležitejšie trendy, ktoré čaká tento biznis v roku 2017. Výskum spoločnosti App Annie predpokladá, že celkové výdavky spotrebiteľov na nákup ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá