Image
6.3.2013 0 Comments

YouTube chce spustiť vlastnú hudobnú službu. Pandora a Spotify budú mať silnú konkurenciu.

YouTube je momentálne najväčší portál, poskytujúci streamovaný multimediálny obsah. Zatiaľ sa zameriava iba na video, v priebehu tohto roka by mala pribudnúť aj nová hudobná služba.

Streamovanie hudby má byť v oboch prípadoch dostupné v podobe bezplatného alebo plateného prémiového účtu. Platené členstvo by malo používateľom poskytnúť extra funkcie, spomína sa napr. odstránenie reklám.

youtube_hudba_63.jpg

Pre mnohých používateľov je YouTube hudobná služba už dnes - knižnica videí obsahuje veľké množstvo videoklipov. Príjem hudobných spoločností momentálne generuje iba reklama, ktorá sa počas pozerania videa zobrazuje. Prípadné zakomponovanie mesačného paušálu by predstavovalo ďalší zdroj príjmov. Treba však podotknúť, že používatelia preferujú nákup digitálnej hudby pred jej „zapožičaním". Digitálne obchody Amazon a iTunes generujú väčšie zisky ako streamovacie služby typu Pandora, Spotify alebo Rdio, ktorým bude pravdepodobne čoskoro konkurovať aj YouTube.

Možnosť streamovania hudby by sa však mala objaviť aj v obchode Google Play. Ten momentálne vo vybraných krajinách umožňuje používateľom kupovať hudbu a ukladať si vlastnú knižnicu pesničiek do cloudu. O plánoch spoločnosti informuje aj portál Fortune.

Mimochodom, najväčšia z hudobných streamovacích služieb, Spotify, má 5 miliónov registrovaných používateľov. V porovnaní s ňou, YouTube disponuje 800 miliónmi používateľov. Je teda zrejmé, prečo chce Google zakomponovať novú službu priamo pod YouTube - je to lukratívne pre Google aj pre hudobné spoločnosti.

Zdroj: tech.fortune.cnn.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá