Image
21.5.2014 0 Comments

YouTube chce kúpiť videohernú sieť Twitch za miliardu dolárov

youtube.jpg Google sa dohodol o odkúpení spoločnosti Twitch, zameranej na streaming videohier. Informoval o tom časopis Variety. Podľa zdrojov oboznámených so záležitosťou suma, ktorú za ňu zaplatí, presiahne miliardu dolárov.

Dohoda má byť oznámená v najbližších dňoch. Ak sa kúpa uskutoční, bude to najvýznamnejšia akvizícia v histórii YouTube. YouTube aj Twitch správu odmietli komentovať.

Sanfranciský Twitch umožňuje streamovanie obrazu z hier v reálnom čase používateľom konzol Microsoft Xbox One a Sony PlayStation 4. Ponúka aj mesačné predplatné za 9 dolárov bez reklamy a predplatné na jednotlivé kanály za 5 dolárov mesačne. Spoločnosť tvrdí, že má viac ako 45 miliónov používateľov mesačne a viac ako milión členov, ktorí nahrávajú videá každý mesiac.

YouTube je dominantná platforma na internetové video, ktorá poskytne mesačne viac ako 6 miliárd hodín videa pre miliardu používateľov na celom svete. Možno preto predpokladať, že sa americké regulačné orgány pozrú prísnym okom na to, či kúpa neovplyvní negatívne konkurenčné prostredie na trhu on-line videa.

Twitch spustili v júni 2011 spoluzakladatelia Justin Kan a Emmett Shear a bola to jedna z prvých stránok na živý streaming používateľsky generovaných videí. Twitch hrá významnú rolu aj na trhu e-športov so živým vysielaním profesionálnych herných súťaží. Googlu by kúpa spoločnosti pomohla preniknúť do časti trhu, kde zatiaľ nemá podiel. O tom, do akej miery si Twitch zachová slobodu po odkúpení, je zatiaľ predčasné hovoriť.

Zdroj: variety.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá