Image
21.5.2014 0 Comments

YouTube chce kúpiť videohernú sieť Twitch za miliardu dolárov

youtube.jpg Google sa dohodol o odkúpení spoločnosti Twitch, zameranej na streaming videohier. Informoval o tom časopis Variety. Podľa zdrojov oboznámených so záležitosťou suma, ktorú za ňu zaplatí, presiahne miliardu dolárov.

Dohoda má byť oznámená v najbližších dňoch. Ak sa kúpa uskutoční, bude to najvýznamnejšia akvizícia v histórii YouTube. YouTube aj Twitch správu odmietli komentovať.

Sanfranciský Twitch umožňuje streamovanie obrazu z hier v reálnom čase používateľom konzol Microsoft Xbox One a Sony PlayStation 4. Ponúka aj mesačné predplatné za 9 dolárov bez reklamy a predplatné na jednotlivé kanály za 5 dolárov mesačne. Spoločnosť tvrdí, že má viac ako 45 miliónov používateľov mesačne a viac ako milión členov, ktorí nahrávajú videá každý mesiac.

YouTube je dominantná platforma na internetové video, ktorá poskytne mesačne viac ako 6 miliárd hodín videa pre miliardu používateľov na celom svete. Možno preto predpokladať, že sa americké regulačné orgány pozrú prísnym okom na to, či kúpa neovplyvní negatívne konkurenčné prostredie na trhu on-line videa.

Twitch spustili v júni 2011 spoluzakladatelia Justin Kan a Emmett Shear a bola to jedna z prvých stránok na živý streaming používateľsky generovaných videí. Twitch hrá významnú rolu aj na trhu e-športov so živým vysielaním profesionálnych herných súťaží. Googlu by kúpa spoločnosti pomohla preniknúť do časti trhu, kde zatiaľ nemá podiel. O tom, do akej miery si Twitch zachová slobodu po odkúpení, je zatiaľ predčasné hovoriť.

Zdroj: variety.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá