Image
21.5.2014 0 Comments

YouTube chce kúpiť videohernú sieť Twitch za miliardu dolárov

youtube.jpg Google sa dohodol o odkúpení spoločnosti Twitch, zameranej na streaming videohier. Informoval o tom časopis Variety. Podľa zdrojov oboznámených so záležitosťou suma, ktorú za ňu zaplatí, presiahne miliardu dolárov.

Dohoda má byť oznámená v najbližších dňoch. Ak sa kúpa uskutoční, bude to najvýznamnejšia akvizícia v histórii YouTube. YouTube aj Twitch správu odmietli komentovať.

Sanfranciský Twitch umožňuje streamovanie obrazu z hier v reálnom čase používateľom konzol Microsoft Xbox One a Sony PlayStation 4. Ponúka aj mesačné predplatné za 9 dolárov bez reklamy a predplatné na jednotlivé kanály za 5 dolárov mesačne. Spoločnosť tvrdí, že má viac ako 45 miliónov používateľov mesačne a viac ako milión členov, ktorí nahrávajú videá každý mesiac.

YouTube je dominantná platforma na internetové video, ktorá poskytne mesačne viac ako 6 miliárd hodín videa pre miliardu používateľov na celom svete. Možno preto predpokladať, že sa americké regulačné orgány pozrú prísnym okom na to, či kúpa neovplyvní negatívne konkurenčné prostredie na trhu on-line videa.

Twitch spustili v júni 2011 spoluzakladatelia Justin Kan a Emmett Shear a bola to jedna z prvých stránok na živý streaming používateľsky generovaných videí. Twitch hrá významnú rolu aj na trhu e-športov so živým vysielaním profesionálnych herných súťaží. Googlu by kúpa spoločnosti pomohla preniknúť do časti trhu, kde zatiaľ nemá podiel. O tom, do akej miery si Twitch zachová slobodu po odkúpení, je zatiaľ predčasné hovoriť.

Zdroj: variety.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá