Image
29.7.2014 0 Comments

Yammer stráca samostatnosť a presúva sa do Office 365

INT_Yammer.jpg Spoločnosť Microsoft sa rozhodla definitívne začleniť podnikové sociálne riešenie Yammer do svojho balíka Office 365. Podľa analytikov sa tento krok dal ostatne očakávať.

Microsoft kúpil Yammer pred dvoma rokmi za 1,2 miliardy dolárov a podľa komentátorov išlo o jednu z jeho najlepších akvizícií za posledný čas. Yammer si získal vo firmách značnú popularitu a pod záštitou značky Microsoft sa mohol ďalej rozvíjať. Všeobecne bol označovaný za „podnikový Twitter" a za jedno z najvydarenejších firemných sociálnych riešení súčasnosti.

Koniec nezávislosti Yammera

Aj keď ho doteraz redmondský gigant nechával operovať relatívne nezávisle, od začiatku bolo jasné, že cieľom Microsoftu bude integrácia s jeho existujúcimi produktmi. O definitívnej integrácii s Office 365 Microsoft informoval minulý týždeň a v tejto súvislosti bol ohlásený aj odchod Davida Sacksa, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov Yammera. Konkrétny dôvod odchodu nebol zverejnený, ale špekuluje sa, že Sacks nesúhlasil so stratou samostatnosti Yammera, a preto sa vzdal svojho miesta. 

Microsoft sa snaží prepojiť s Yammerom množstvo svojich produktov, ale základom sú práve aplikácie Office (najmä SharePoint alebo Outlook), ktoré sa vo firmách hojne využívajú. Už pred rokom bol vytvorený v rámci Microsoftu špeciálny tím, ktorého hlavným cieľom je koordinovať vývoj a budúce plány firmy práve s ohľadom na možnosti Yammera a vyťažiť z tohto sociálneho riešenia skutočne maximum.

Aká budúcnosť čaká Yammer?

Novo teda vývoj Yammera bude riadiť Rajesh Jha, ktorý doteraz viedol tímy zodpovedné za Office a Outlook. Podľa Microsoftu využíva Yammer v súčasnosti už viac ako 500 000 organizácií po celom svete a integrácia s Office 365 má jeho využitie ešte rozšíriť. Navyše toto prepojenie má priniesť synergiu, keď bude možné z existujúcich nástrojov vyťažiť viac ako doteraz. Začlenenie do Office 365 bol podľa Microsoftu logický krok a toto kancelárske riešenie má firmám poskytnúť kompletný set sociálnych, kolaboratívnych a komunikačných nástrojov na lepšiu produktivitu v rámci organizácie. 

Samozrejme, v tejto súvislosti sa objavili aj hlasy, ktoré vyjadrujú nad uvedeným krokom rozpaky a obavy. No Microsoft je optimistický a jeho zástupcovia vyjadrujú spokojnosť s tým, že teraz môžu poskytnúť Yammer svojim zákazníkom Office 365.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá