Image
29.7.2014 0 Comments

Yammer stráca samostatnosť a presúva sa do Office 365

INT_Yammer.jpg Spoločnosť Microsoft sa rozhodla definitívne začleniť podnikové sociálne riešenie Yammer do svojho balíka Office 365. Podľa analytikov sa tento krok dal ostatne očakávať.

Microsoft kúpil Yammer pred dvoma rokmi za 1,2 miliardy dolárov a podľa komentátorov išlo o jednu z jeho najlepších akvizícií za posledný čas. Yammer si získal vo firmách značnú popularitu a pod záštitou značky Microsoft sa mohol ďalej rozvíjať. Všeobecne bol označovaný za „podnikový Twitter" a za jedno z najvydarenejších firemných sociálnych riešení súčasnosti.

Koniec nezávislosti Yammera

Aj keď ho doteraz redmondský gigant nechával operovať relatívne nezávisle, od začiatku bolo jasné, že cieľom Microsoftu bude integrácia s jeho existujúcimi produktmi. O definitívnej integrácii s Office 365 Microsoft informoval minulý týždeň a v tejto súvislosti bol ohlásený aj odchod Davida Sacksa, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov Yammera. Konkrétny dôvod odchodu nebol zverejnený, ale špekuluje sa, že Sacks nesúhlasil so stratou samostatnosti Yammera, a preto sa vzdal svojho miesta. 

Microsoft sa snaží prepojiť s Yammerom množstvo svojich produktov, ale základom sú práve aplikácie Office (najmä SharePoint alebo Outlook), ktoré sa vo firmách hojne využívajú. Už pred rokom bol vytvorený v rámci Microsoftu špeciálny tím, ktorého hlavným cieľom je koordinovať vývoj a budúce plány firmy práve s ohľadom na možnosti Yammera a vyťažiť z tohto sociálneho riešenia skutočne maximum.

Aká budúcnosť čaká Yammer?

Novo teda vývoj Yammera bude riadiť Rajesh Jha, ktorý doteraz viedol tímy zodpovedné za Office a Outlook. Podľa Microsoftu využíva Yammer v súčasnosti už viac ako 500 000 organizácií po celom svete a integrácia s Office 365 má jeho využitie ešte rozšíriť. Navyše toto prepojenie má priniesť synergiu, keď bude možné z existujúcich nástrojov vyťažiť viac ako doteraz. Začlenenie do Office 365 bol podľa Microsoftu logický krok a toto kancelárske riešenie má firmám poskytnúť kompletný set sociálnych, kolaboratívnych a komunikačných nástrojov na lepšiu produktivitu v rámci organizácie. 

Samozrejme, v tejto súvislosti sa objavili aj hlasy, ktoré vyjadrujú nad uvedeným krokom rozpaky a obavy. No Microsoft je optimistický a jeho zástupcovia vyjadrujú spokojnosť s tým, že teraz môžu poskytnúť Yammer svojim zákazníkom Office 365.

Zdroj: ictmanazer.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá