Image
29.7.2014 0 Comments

Yammer stráca samostatnosť a presúva sa do Office 365

INT_Yammer.jpg Spoločnosť Microsoft sa rozhodla definitívne začleniť podnikové sociálne riešenie Yammer do svojho balíka Office 365. Podľa analytikov sa tento krok dal ostatne očakávať.

Microsoft kúpil Yammer pred dvoma rokmi za 1,2 miliardy dolárov a podľa komentátorov išlo o jednu z jeho najlepších akvizícií za posledný čas. Yammer si získal vo firmách značnú popularitu a pod záštitou značky Microsoft sa mohol ďalej rozvíjať. Všeobecne bol označovaný za „podnikový Twitter" a za jedno z najvydarenejších firemných sociálnych riešení súčasnosti.

Koniec nezávislosti Yammera

Aj keď ho doteraz redmondský gigant nechával operovať relatívne nezávisle, od začiatku bolo jasné, že cieľom Microsoftu bude integrácia s jeho existujúcimi produktmi. O definitívnej integrácii s Office 365 Microsoft informoval minulý týždeň a v tejto súvislosti bol ohlásený aj odchod Davida Sacksa, ktorý je jedným zo spoluzakladateľov Yammera. Konkrétny dôvod odchodu nebol zverejnený, ale špekuluje sa, že Sacks nesúhlasil so stratou samostatnosti Yammera, a preto sa vzdal svojho miesta. 

Microsoft sa snaží prepojiť s Yammerom množstvo svojich produktov, ale základom sú práve aplikácie Office (najmä SharePoint alebo Outlook), ktoré sa vo firmách hojne využívajú. Už pred rokom bol vytvorený v rámci Microsoftu špeciálny tím, ktorého hlavným cieľom je koordinovať vývoj a budúce plány firmy práve s ohľadom na možnosti Yammera a vyťažiť z tohto sociálneho riešenia skutočne maximum.

Aká budúcnosť čaká Yammer?

Novo teda vývoj Yammera bude riadiť Rajesh Jha, ktorý doteraz viedol tímy zodpovedné za Office a Outlook. Podľa Microsoftu využíva Yammer v súčasnosti už viac ako 500 000 organizácií po celom svete a integrácia s Office 365 má jeho využitie ešte rozšíriť. Navyše toto prepojenie má priniesť synergiu, keď bude možné z existujúcich nástrojov vyťažiť viac ako doteraz. Začlenenie do Office 365 bol podľa Microsoftu logický krok a toto kancelárske riešenie má firmám poskytnúť kompletný set sociálnych, kolaboratívnych a komunikačných nástrojov na lepšiu produktivitu v rámci organizácie. 

Samozrejme, v tejto súvislosti sa objavili aj hlasy, ktoré vyjadrujú nad uvedeným krokom rozpaky a obavy. No Microsoft je optimistický a jeho zástupcovia vyjadrujú spokojnosť s tým, že teraz môžu poskytnúť Yammer svojim zákazníkom Office 365.

Zdroj: ictmanazer.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá