Image
28.4.2015 0 Comments

Xiaomi predstavilo lacnejší plastový variant svojej vlajkovej lode

xiaomi_mi4i.jpg Xiaomi v indickom Dillí odhalilo svoju najnovšiu zbraň proti mid-range konkurencii z celého sveta. Xiaomi Mi 4i je smartfón za rozumnú cenu, ale s pôsobivými vlastnosťami. Na indickom trhu sa bude predávať v prepočte približne za 200 dolárov. Čoskoro sa však má dostať aj do ďalších krajín.

Mi 4i má 5-palcový full HD displej, osemjadrový procesor Snapdragon 615, 2 GB RAM, 16 GB internej pamäte, 13 Mpx zadný fotoaparát s objektívom so svetelnosťou f/2.0 a duálnym LED bleskom, 5,1 Mpx prednú kameru so svetelnosťou f/1.8 a množstvo softvérových funkcií vrátane režimu „skrášlenia" (beautify). Výsledok jeho práce si môžete pozrieť na fotografii.

mi4i_beautify.png

 K dispozícii je batéria so slušnou kapacitou 3120 mAh. Vďaka funkcii rýchleho nabíjania ju za hodinu možno nabiť na 40 %, úplné nabitie trvá asi 3 hodiny. Telo má hrúbku 7,8 mm, hmotnosť 130 g a ide o dual-SIM telefón, pričom do oboch slotov možno alternatívne vložiť kartu LTE.


Mi 4i je prvý smartfón Xiaomi s vlastnou verziou operačného systému Android 5.0 Lollipop (MIUI 6), ktorá obsahuje množstvo funkcií určených špeciálne pre indický trh vrátane podpory pre 6 indických jazykov.

Smartfón Mi 4i sa ponúka v piatich farbách, zhodných s farbami 7,9-palcového tabletu Mi Pad: čierna, biela, oranžová, modrá a ružová.

xiaomi_mi4i_2.png

Ceny ani dostupnosť na iných trhoch neboli zverejnené, ale pravdepodobne sa budú takisto pohybovať okolo 200 dolárov.

Zdroj: androidauthority.com, techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá