8.3.2013 0 Comments

Xerox získal spoločnosť Impika.

Xerox získal spoločnosť Impika, lídra v produkcii a predaji produkčných inkjetových tlačových riešení používaných pre priemyselnú, komerčnú a bezpečnostnú tlač a tiež pre tlač etikiet, či tlač obalových materiálov. Vďaka akvizícii spoločnosti Impika Xerox posilňuje vedúce postavenie v segmente produkčných farebných tlačových strojov.

Impika je popredným výrobcom a dodávateľom kontinuálnych inkjetových tlačových strojov, ktoré teraz dopĺňajú široké portfólio Xeroxu v oblasti produkčných tlačových technológií.

Inkjetové tlačové stroje

Spoločnosť Impika ponúka portfólio tlačových strojov na báze vodou riediteľných atramentov. Produktové rady Impika zahŕňajú tlačový stroj iPrint , ktorý tlačí rýchlosťou 375 metrov za minútu a iPress , s možnosťou tlače s rozlíšením až 2400 x 1200 dpi. Impika, so sídlom v Aubagne vo Francúzsku, predáva svoje výrobky prostredníctvom priameho predaja a prostredníctvom celosvetovej siete obchodných partnerov, vrátane Xeroxu, ktorý predával v Európe značku Impika od roku 2011. Okrem existujúcich produkčných tlačových strojov spoločnosť Xerox vyvinula a predávala na svetových trhoch len vysokorýchlostný inkjetový tlačový stroj na báze tuhého atramentu, Xerox CiPress Production Inkjet Systems.

Predaj inkjetových produkčných tlačových strojov vzrastie o 21%.

Na základe výskumu trhu spoločnosti IT Strategie vzrastie predaj inkjetových tlačových strojov o 21% ročne až do roku 2015. Vzhľadom na doplnenie technológií Xerox o technológie spoločnosti Impika bude mať Xerox najširšiu ponuku digitálnych tlačových strojov, čo povedie k posilneniu vedúceho postavenia výrobcu produkčných tlačových technológií.

"Impika patrí v oblasti tlače vodou riediteľných atramentov ku špičke. Xerox tak získava do svojho portfólia veľmi kvalitné ttlačové riešenie. V súčasnej, ekonomicky náročnej dobe tak Xerox posilňuje svoju pozíciu dodávateľa produkčných tlačových riešení. Pre zákazníkov sa tak stávame ešte zaujímavejším partnerom," komentuje situáciu Petr Jetel, Product Manager PSG v Xeroxe.

"Pokiaľ chceme pokračovať v raste a inováciách, musíme byť súčasťou globálnej spoločnosti, ktorá má rozsiahle distribučné kanály a servis, silnú značku a predovšetkým rovnako zameraných zákazníkov. Xerox je logická voľba pre naše rozrastajúce sa obchody a pre našich zákazníkov, ktorí budú mať zo spolupráce so Xeroxom značný prínos," uviedol Paul Morgavi, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Impika.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá