8.3.2013 0 Comments

Xerox získal spoločnosť Impika.

Xerox získal spoločnosť Impika, lídra v produkcii a predaji produkčných inkjetových tlačových riešení používaných pre priemyselnú, komerčnú a bezpečnostnú tlač a tiež pre tlač etikiet, či tlač obalových materiálov. Vďaka akvizícii spoločnosti Impika Xerox posilňuje vedúce postavenie v segmente produkčných farebných tlačových strojov.

Impika je popredným výrobcom a dodávateľom kontinuálnych inkjetových tlačových strojov, ktoré teraz dopĺňajú široké portfólio Xeroxu v oblasti produkčných tlačových technológií.

Inkjetové tlačové stroje

Spoločnosť Impika ponúka portfólio tlačových strojov na báze vodou riediteľných atramentov. Produktové rady Impika zahŕňajú tlačový stroj iPrint , ktorý tlačí rýchlosťou 375 metrov za minútu a iPress , s možnosťou tlače s rozlíšením až 2400 x 1200 dpi. Impika, so sídlom v Aubagne vo Francúzsku, predáva svoje výrobky prostredníctvom priameho predaja a prostredníctvom celosvetovej siete obchodných partnerov, vrátane Xeroxu, ktorý predával v Európe značku Impika od roku 2011. Okrem existujúcich produkčných tlačových strojov spoločnosť Xerox vyvinula a predávala na svetových trhoch len vysokorýchlostný inkjetový tlačový stroj na báze tuhého atramentu, Xerox CiPress Production Inkjet Systems.

Predaj inkjetových produkčných tlačových strojov vzrastie o 21%.

Na základe výskumu trhu spoločnosti IT Strategie vzrastie predaj inkjetových tlačových strojov o 21% ročne až do roku 2015. Vzhľadom na doplnenie technológií Xerox o technológie spoločnosti Impika bude mať Xerox najširšiu ponuku digitálnych tlačových strojov, čo povedie k posilneniu vedúceho postavenia výrobcu produkčných tlačových technológií.

"Impika patrí v oblasti tlače vodou riediteľných atramentov ku špičke. Xerox tak získava do svojho portfólia veľmi kvalitné ttlačové riešenie. V súčasnej, ekonomicky náročnej dobe tak Xerox posilňuje svoju pozíciu dodávateľa produkčných tlačových riešení. Pre zákazníkov sa tak stávame ešte zaujímavejším partnerom," komentuje situáciu Petr Jetel, Product Manager PSG v Xeroxe.

"Pokiaľ chceme pokračovať v raste a inováciách, musíme byť súčasťou globálnej spoločnosti, ktorá má rozsiahle distribučné kanály a servis, silnú značku a predovšetkým rovnako zameraných zákazníkov. Xerox je logická voľba pre naše rozrastajúce sa obchody a pre našich zákazníkov, ktorí budú mať zo spolupráce so Xeroxom značný prínos," uviedol Paul Morgavi, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Impika.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

Biznis

Yrobot Cup: Stredné školy si zmerali sily v elektronike, informatike a počítačovom inžinierstve

24.10.2016 00:09

V Bratislave prebehol Yrobot Cup,  prezentácia a vyhodnotenie projektov v rámci programu Stredné školy a technika 2015 ktorú podporuje Nadácia Volkswagen Slovakia. Nadácia od roku 2012 vyhlasuje gran ...

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá