10.6.2016 0 Comments

Xerox: čo predstavuje na veľtrhu Drupa?

Aj napriek tomu, že mnoho poskytovateľov tlače „prisahalo“ na atramentové stroje, s poskytovaním týchto služieb nakoniec bojujú - či už kvôli nákladom alebo iným výzvam. Na veľtrhu Drupa, ktorý sa v Nemecku koná vždy raz za tri roky, sa spoločnosť Xerox rozhodla túto skutočnosť zmeniť.
Xerox narúša tradičné predstavy o atramentovej tlači. Ukazujeme, ako dnes vyzerá profesionálna atramentová tlač a akú prácu dokáže urobiť pre našich zákazníkov v budúcnosti,“ hovorí Robert Stabler, senior viceprezident a generálny riaditeľ, Global Graphic Communications Business Group, Xerox a pokračuje: „Máme dve nové platformy a široké spektrum produktov, ktoré sú navrhnuté presne tak, aby atramentová tlač pre poskytovateľov služieb bola dosiahnuteľnejšia a ekonomicky dostupnejšia.“

Výkonné nové produkčné atramentové stroje
V stánku Xerox budú počas veľtrhu Drupa (31. máj – 10. jún 2016) v nemeckom Düsseldorfe vystavené inkjetové stroje Xerox Brenva HD Production Inkjet Press a Xerox Trivor 2400.  Tieto moderné stroje dávajú tlačiarňam možnosti a príležitosti na to, aby sa dostali na lukratívny trh s „atramentovými technológiami”. Zaujímavosťou je, že podľa správy spoločnosti InfoTrends1 sa očakáva, že objem globálnej produkčnej farebnej atramentovej tlače bude stúpať, do r. 2019 o 23%.
Produkčný stroj Brenva HD otvára nové možnosti atramentovej tlače pre zákazky typu transakčná tlač, direct marketing a knižná produkcia. Dôvodom je, že spája ekonomiku prevádzky atramentovej technológie s flexibilitou hárkového tlačového stroja. Stroj Trivor 2400 otvára nové možnosti výroby napr. katalógov, časopisov alebo farebných kníh.

Predstavenie nových technológií
Xerox na veľtrhu tiež predstavuje nasledujúce najmodernejšie technológie a riešenia:

  • Xerox High Fusion Ink – nový druh atramentu, ktorý umožňuje potlač bežných natieraných ofsetových médií bez nutnosti predchádzajúcej špeciálnej úpravy povrchu.
  • Piatu stanicu s čírym tonerom u najmodernejšieho produkčného stroja Xerox iGen® 5 Press.
  • Xerox Direct to Object Inkjet Printer– priama atramentová potlač 3D objektov, ktoré sú malé ako viečko na fľaši, ale i veľké napr. ako helmy na americký futbal alebo topánky.
  • Riešenie Laser-Diode Coding and Marking Solution, ktoré umožňuje termochromickú cestu, kedy sa vo vysokej rýchlosti tlačí detailný grafický obsah na balenia/obaly/balíčky (packages).

Nové partnerstvo: Xerox a KBA‑Sheetfed Solutions (Koenig & Bauer Group)
Počas veľtrhu Drupa ohlásil Xerox partnerstvo s firmou KBA – Sheetfed Solutions (ktorá je obchodnou jednotkou firmy Koenig&Bauer Group). Cieľom partnerskej spolupráce je vyvinúť inkjetový hárkový  stroj pre formát B1, ktorý bude prvý svojho druhu pre výrobu obalov. Produkčný stroj KBA VariJET® 106, ktorý bude fungovať na technológiách Xeroxu, prinesie do digitálnej tlače výhody, ako je možnosť práce s viacerými verziami rovnakého obalu alebo práce s obalmi na mieru. Pre tlačiarne a štúdiá tak prinesie ďalšie rozšírenie ich biznisu. Stroj sa môže veľmi dobre uplatniť napríklad pri produktoch v oblasti kozmetiky, potravinárstva alebo farmácie. Doteraz boli potreby tohto segmentu závislé na tradičnej analógovej ofsetovej tlači.
„Ako líder v oblasti obalovej tlače vidíme to, čo potvrdzujú naši zákazníci – ide presne o produkt, ktorý potrebujú pre obchodné príležitosti, ktoré na trhu už sú,“ hovorí Ralf Sammeck, výkonný riaditeľ KBA-Sheetfed Solutions a pokračuje: „Inkjetová technológia, ktorú Xerox prináša v kombinácii s našou profesionalitou v oblasti obalov, kombinujú odskúšané technológie tak, aby v pravý čas priniesli na trh ten pravý produkt.“ 
Nový stroj KBA VariJET 106 integruje atramentovú technológiu Xerox Impika® do platformy KBA Rapida® 106. Pre zákazníkov bude dostupný začiatkom roka 2017.

Personalizované katalógy: zjednodušená cesta
Okrem vyššie uvedeného, Xerox na veľtrhu Drupa tiež predstavuje nové „end-to-end“ riešenie workflow pre personalizovanú produkciu katalógov na stroji Trivor 2400. Firma rovnako predstavuje riešenie na báze cloudu alebo ocenené stroje (iGen 5  a Xerox Rialto™ 900).

Xerox v období veľtrhu Drupa tiež tradične udeľuje svojim partnerom ocenenie „Best of the best“ – pre tie najviac inovatívne a najlepšie aplikácie, spojené s digitálnou a produkčnou tlačou Xerox. V rámci „Premier partners global forum“ v Düsseldorfe, bolo rozdaných 18 ocenení a 12 čestných uznaní najlepším partnerom Xeroxu. Bodovala firma Printagraph z britského Aberdeenu. Viac nájdete v tlačovej správe spoločnosti, tu.

V stánku Xeroxu môžu návštevníci veľtrhu Drupa využiť tiež tzv. daily music a “happy hour”. Viac o Xeroxe na Drupe nájdete na xerox.com/drupa.

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá