Image
3.4.2014 0 Comments

WorkSpaces od Amazonu sú už dostupné. Virtuálny desktop už od 35 dolárov.

amazon_web_services.jpg Ale spoločnosť ešte musí vybojovať bitku so softvérovou integráciou, zabezpečením a dostupnosťou.

Virtuálne desktopy hostované na cloude Amazon Web Services sú teraz k dispozícii v cenách od 35 dolárov, no podľa expertov má Amazon, ale aj jeho konkurencia ešte pred sebou veľa problémov na vyriešenie. Desktop-as-a-service (DaaS) je zaujímavý trh, kde sa toho momentálne veľa deje. Tento mesiac VMware pustil svoj ​​Horizon DaaS postavený na produktoch získaných akvizíciou firmy Desktone.

Argumentácia pre predaj DaaS je rovnaká ako pri všetkých hostovaných službách, zdôrazňuje nižšie jednorazové investície a minimálne náklady na manažment. Podľa Amazonu je cena za WorkSpaces „vysoko konkurencieschopná s tradičnými desktopmi a súčasne polovičná oproti väčšine platforiem s virtuálnymi desktopmi".

DaaS čiže hostované desktopy sú tvorené operačnými systémami a aplikáciami spúšťanými v dátových centrách prevádzkovateľa a potom sú posielané cez internet na zobrazenie na používateľovom koncovom hardvérovom klientovi. Podobné riešenia sú tu však už dlho a pomerne ťažko bojujú o záujem používateľov. Tým skôr to nové služby nebudú mať jednoduché.

Najväčší problém je softvérová integrácia. Prevádzkovatelia musia zabezpečiť dobrý výkon pri aplikáciách, ktoré vyžadujú prístup k dátam alebo službám databáz alebo middleware, ktoré ležia fyzicky inde, než sú hostované virtuálne desktopy. To je, samozrejme, riešiteľné, ale náročnosť a úspešnosť záleží predovšetkým na komplexnosti doterajšieho aplikačného portfólia. S tým súvisia aj otázky ohľadom bezpečnosti alebo garancie dostupnosti.

WorkSpace sú spočiatku dostupné v dátových centrách Amazonu v Severnej Virgínii a Oregone a ďalšie by mali nasledovať. Samotný Amazon však varuje, že v prípadoch, keď koncoví používatelia sú ďalej než 3000 kilometrov od dátového centra, nebudú desktopy „najsvižnejšie".

Desktopy sú postavené na Windows Server 2008 R2 s Remote Desktop Services, vďaka ktorým používatelia pracujú v prostredí podobnom Windows 7. WorkSpaces môžu byť integrované do Active Directory, keď používatelia môžu používať existujúce účty namiesto toho, aby museli používať odlišné heslá. Desktopy môžu byť spúšťané na PC, počítačoch Mac, iPadoch a tabletoch s Androidom (vrátane Kindle Fire od Amazonu).

Vyžadovaná je len inštalácia špeciálneho softvérového klienta. Pri prechode medzi zariadeniami používateľ jednoducho pokračuje tam, kde na tom prvom skončil.
Budúcnosť DaaS veľmi ovplyvní stratégia Microsoftu, zatiaľ vďaka nevyhnutným licenciám môže priamo ovplyvňovať ceny podobných riešení. Navyše sám pripravuje projekt Mohor, ktorý by bol jeho vlastnou implementáciou DaaS v rámci cloudu Azure.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá