Image
27.2.2015 0 Comments

WordPress obsahuje kritickú chybu, ohrozené sú milióny webov

wordpress2.png Viac než milión webových stránok, ktoré bežia na platforme WordPress, je vystavených potenciálnym útokom hackerov, ktorí zneužívajú zraniteľnosť v doplnku nazvanom WP-Slimstat.

Všetky predchádzajúce verzie Slimstatu okrem tej aktuálnej (3.9.6) obsahujú jednoduchý kľúč, ktorý možno uhádnuť. Tento kľúč sa podľa spoločnosti Sucuri využíva na podpisovanie odosielaných a prijímaných dát z počítačov koncových používateľov.

Útočníci v dôsledku toho môžu použiť špeciálnu techniku, ktorá umožňuje získať vysoko citlivé dáta vrátane šifrovaných hesiel a šifrovacích kľúčov používaných na vzdialenú správu webových stránok.

„Pokiaľ na svojej webovej stránke používate staršiu verziu tohto prídavku, riskujete," uviedol Marc-Alexandre Montpas zo Sucuri. „Úspešné zneužitie tejto diery by mohlo vyústiť do tzv. útoku typu Blind SQL Injection, vďaka ktorému by útočník mohol získať citlivé informácie z vašej databázy vrátane používateľského mena, (zašifrovaného) hesla a v niektorých prípadoch aj bezpečnostného kľúča WordPress (čo by mohlo v konečnom dôsledku znamenať kompletné prevzatie kontroly nad vaším webom)," uvádza Sucuri v príspevku na svojom blogu.

Ako dodávajú bezpečnostní experti, útočník by mohol využiť internetový archív na zistenie toho, v ktorom roku bola stránka sprevádzkovaná. Vďaka tomu by mu stačilo otestovať iba niekoľko desiatok miliónov kombinácií, čo by zvládol v priebehu necelých desiatich minút. Len čo útočník získa kľúč, môže začať „ťahať" dáta z databázy.

WP-Slimstat je analytický nástroj, ktorý si podľa WordPressu stiahol už viac než milión ľudí. Ak je to aj váš prípad, mali by ste tento prídavok ihneď aktualizovať na novšiu verziu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá