Image
27.2.2015 0 Comments

WordPress obsahuje kritickú chybu, ohrozené sú milióny webov

wordpress2.png Viac než milión webových stránok, ktoré bežia na platforme WordPress, je vystavených potenciálnym útokom hackerov, ktorí zneužívajú zraniteľnosť v doplnku nazvanom WP-Slimstat.

Všetky predchádzajúce verzie Slimstatu okrem tej aktuálnej (3.9.6) obsahujú jednoduchý kľúč, ktorý možno uhádnuť. Tento kľúč sa podľa spoločnosti Sucuri využíva na podpisovanie odosielaných a prijímaných dát z počítačov koncových používateľov.

Útočníci v dôsledku toho môžu použiť špeciálnu techniku, ktorá umožňuje získať vysoko citlivé dáta vrátane šifrovaných hesiel a šifrovacích kľúčov používaných na vzdialenú správu webových stránok.

„Pokiaľ na svojej webovej stránke používate staršiu verziu tohto prídavku, riskujete," uviedol Marc-Alexandre Montpas zo Sucuri. „Úspešné zneužitie tejto diery by mohlo vyústiť do tzv. útoku typu Blind SQL Injection, vďaka ktorému by útočník mohol získať citlivé informácie z vašej databázy vrátane používateľského mena, (zašifrovaného) hesla a v niektorých prípadoch aj bezpečnostného kľúča WordPress (čo by mohlo v konečnom dôsledku znamenať kompletné prevzatie kontroly nad vaším webom)," uvádza Sucuri v príspevku na svojom blogu.

Ako dodávajú bezpečnostní experti, útočník by mohol využiť internetový archív na zistenie toho, v ktorom roku bola stránka sprevádzkovaná. Vďaka tomu by mu stačilo otestovať iba niekoľko desiatok miliónov kombinácií, čo by zvládol v priebehu necelých desiatich minút. Len čo útočník získa kľúč, môže začať „ťahať" dáta z databázy.

WP-Slimstat je analytický nástroj, ktorý si podľa WordPressu stiahol už viac než milión ľudí. Ak je to aj váš prípad, mali by ste tento prídavok ihneď aktualizovať na novšiu verziu.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá