Image
19.1.2015 0 Comments

Windows Phone 10 bude 21. januára k dispozícii ako Preview verzia

windows-phone-8.1.jpg Microsoft sa chystá uviesť Preview verziu svojej najnovšej edície operačného systému Windows Phone koncom tohto mesiaca. Cez víkend softvérový gigant vydal aplikáciu Phone Insider a na tlačovej konferencii 21. januára odhalí svoje plány týkajúce sa systému Windows 10 pre telefóny a tablety. Zdroje oboznámené s plánmi Microsoftu uviedli, že spoločnosť tu bude demonštrovať množstvo funkcií Windows 10 pre telefóny vrátane niektorých zmien používateľského rozhrania, ktoré majú zjednotiť operačný systém s desktopovým náprotivkom a systémom pre herné konzoly Xbox One.

Svetlé a tmavé témy z desktopovej verzie sa dostanú aj do verzie pre telefóny a tablety. Budúci mobilný OS, v súčasnosti interne označovaný ako Windows Mobile alebo Windows 10 Mobile, bude kombináciou systémov Windows Phone a Windows RT.

Microsoft sa snaží využiť svoj model univerzálnych aplikácií a zladiť softvér pre tablety a telefóny tak, aby sa rovnaké aplikácie dali spúšťať na oboch druhoch mobilných zariadení. Keďže plány týkajúce sa vývojárov a aplikácií chce spoločnosť prezentovať neskôr na podujatí Build, januárová tlačová konferencia bude zameraná skôr na spotrebiteľské funkcie desktopového a mobilného operačného systému. Možno sa dozvieme aj nové meno kombinácie operačných systémov Windows Phone a Windows RT.

Nedávno vydaná aplikácia Phone Insider poskytuje podobný prístup ako program Windows Insider v prípade desktopového systému Winodws 10, umožní teda nadšencom a partnerom otestovať ranú verziu systému Windows 10 pre telefóny.

Zatiaľ je aplikácia funkčná len pre zamestnancov spoločnosti, no neskôr Microsoft rozšíri jej využitie na ďalších záujemcov, ktorí sa zaregistrujú a nainštalujú si nový operačný systém pre telefóny. Očakáva sa, že Preview verzia bude sprístupnená po skončení tlačovej konferencie 21. januára, na ktorej bude nový operačný systém pre telefóny a tablety predstavený.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá