Image
19.1.2015 0 Comments

Windows Phone 10 bude 21. januára k dispozícii ako Preview verzia

windows-phone-8.1.jpg Microsoft sa chystá uviesť Preview verziu svojej najnovšej edície operačného systému Windows Phone koncom tohto mesiaca. Cez víkend softvérový gigant vydal aplikáciu Phone Insider a na tlačovej konferencii 21. januára odhalí svoje plány týkajúce sa systému Windows 10 pre telefóny a tablety. Zdroje oboznámené s plánmi Microsoftu uviedli, že spoločnosť tu bude demonštrovať množstvo funkcií Windows 10 pre telefóny vrátane niektorých zmien používateľského rozhrania, ktoré majú zjednotiť operačný systém s desktopovým náprotivkom a systémom pre herné konzoly Xbox One.

Svetlé a tmavé témy z desktopovej verzie sa dostanú aj do verzie pre telefóny a tablety. Budúci mobilný OS, v súčasnosti interne označovaný ako Windows Mobile alebo Windows 10 Mobile, bude kombináciou systémov Windows Phone a Windows RT.

Microsoft sa snaží využiť svoj model univerzálnych aplikácií a zladiť softvér pre tablety a telefóny tak, aby sa rovnaké aplikácie dali spúšťať na oboch druhoch mobilných zariadení. Keďže plány týkajúce sa vývojárov a aplikácií chce spoločnosť prezentovať neskôr na podujatí Build, januárová tlačová konferencia bude zameraná skôr na spotrebiteľské funkcie desktopového a mobilného operačného systému. Možno sa dozvieme aj nové meno kombinácie operačných systémov Windows Phone a Windows RT.

Nedávno vydaná aplikácia Phone Insider poskytuje podobný prístup ako program Windows Insider v prípade desktopového systému Winodws 10, umožní teda nadšencom a partnerom otestovať ranú verziu systému Windows 10 pre telefóny.

Zatiaľ je aplikácia funkčná len pre zamestnancov spoločnosti, no neskôr Microsoft rozšíri jej využitie na ďalších záujemcov, ktorí sa zaregistrujú a nainštalujú si nový operačný systém pre telefóny. Očakáva sa, že Preview verzia bude sprístupnená po skončení tlačovej konferencie 21. januára, na ktorej bude nový operačný systém pre telefóny a tablety predstavený.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá