Image
25.8.2014 0 Comments

Windows 9 by mal byť predstavený 30. septembra, Microsoft sprístupní skúšobnú verziu

windows9-2.png Podľa dobre oboznámených zdrojov plánuje Microsoft budúci mesiac na špeciálnej tlačovej konferencii predstaviť novú verziu svojho operačného systému Windows.

Podľa zdrojov portálu The Verge má americký gigant tlačovú konferenciu, na ktorej zverejní podrobnosti o novej verzii Windows s kódovým označením Threshold, naplánovanú na 30. septembra.

Tento dátum sa môže zmeniť, ale je isté, že na Thresholde sa teraz aktívne pracuje a Microsoft plánuje vydať verziu, ktorá bude s najvyššou pravdepodobnosťou označená ako Windows 9, 30. septembra či v prvých októbrových dňoch. Táto správa prichádza krátko po tom, čo americký portál ZDNet priniesol správu, že Microsoft plánuje na konci septembra alebo na začiatku októbra vydať skúšobnú verziu Windows 9.

Prvá technologická skúšobná verzia Windows vývojárom načrtne, s akými novinkami môžu počítať. Vo Windows 9 sa má objaviť nové mini Start Menu, zmizne pás miniaplikácií, pribudnú nové virtuálne pracovné plochy a objaví sa niekoľko ďalších vizuálnych zmien. Asistentka Cortana v súčasnosti existuje v Thresholde ako oddelená aplikácia, vývojári však pracujú na jej integrácii do celého systému podobne, ako je to napríklad na platforme Windows Phone.

Microsoft údajne postupne zlepšuje Cortanu. Aj keď spoločnosť v súčasnosti dokončuje verziu Threshold tak, aby v skúšobnej verzii obsahovala aj hlasovú asistentku Cortanu, nie je zatiaľ jasné, či sa táto konkrétna funkcia do technologickej skúšobnej verzie nakoniec dostane.

„Starú dobrú" ponuku Štart si po predstavení Windows 8 žiadali milióny používateľov Windows po celom svete, a preto sa Microsoft rozhodol o vytvorení akéhosi „hybridu" toho najlepšieho z Windows 7 a Windows 8. Nová ponuka má byť asi rovnako veľká ako vo Windows 7, ale budú v nej zabudované aj niektoré funkcie z Windows 8.

Aj keď Threshold bude s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaný ako Windows 9, je nepravdepodobné, že by Microsoft oficiálne meno nového Windows predstavil priamo na chystanej tlačovej konferencii. Namiesto toho americká spoločnosť podľa dobre informovaných zdrojov plánuje novinárov a vývojárov oboznámiť s kľúčovými funkciami nového operačného systému a sprístupniť technickú skúšobnú verziu pre vývojárov a nadšencov.

Okrem Thresholdu pracuje Microsoft aj na odlišnej verzii, ktorá má byť kombináciou Windows RT a Windows Phone, teda je možné, že Microsoft prehovorí na nadchádzajúcej konferencii i o tejto verzii. Tak či onak, nová verzia operačného systému Windows sa blíži k svojmu dokončeniu a viac sa dozvieme už o mesiac. Finálna verzia Windows 9 by sa podľa všetkého mala na trhu objaviť na jar budúceho roka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá