Image
25.8.2014 0 Comments

Windows 9 by mal byť predstavený 30. septembra, Microsoft sprístupní skúšobnú verziu

windows9-2.png Podľa dobre oboznámených zdrojov plánuje Microsoft budúci mesiac na špeciálnej tlačovej konferencii predstaviť novú verziu svojho operačného systému Windows.

Podľa zdrojov portálu The Verge má americký gigant tlačovú konferenciu, na ktorej zverejní podrobnosti o novej verzii Windows s kódovým označením Threshold, naplánovanú na 30. septembra.

Tento dátum sa môže zmeniť, ale je isté, že na Thresholde sa teraz aktívne pracuje a Microsoft plánuje vydať verziu, ktorá bude s najvyššou pravdepodobnosťou označená ako Windows 9, 30. septembra či v prvých októbrových dňoch. Táto správa prichádza krátko po tom, čo americký portál ZDNet priniesol správu, že Microsoft plánuje na konci septembra alebo na začiatku októbra vydať skúšobnú verziu Windows 9.

Prvá technologická skúšobná verzia Windows vývojárom načrtne, s akými novinkami môžu počítať. Vo Windows 9 sa má objaviť nové mini Start Menu, zmizne pás miniaplikácií, pribudnú nové virtuálne pracovné plochy a objaví sa niekoľko ďalších vizuálnych zmien. Asistentka Cortana v súčasnosti existuje v Thresholde ako oddelená aplikácia, vývojári však pracujú na jej integrácii do celého systému podobne, ako je to napríklad na platforme Windows Phone.

Microsoft údajne postupne zlepšuje Cortanu. Aj keď spoločnosť v súčasnosti dokončuje verziu Threshold tak, aby v skúšobnej verzii obsahovala aj hlasovú asistentku Cortanu, nie je zatiaľ jasné, či sa táto konkrétna funkcia do technologickej skúšobnej verzie nakoniec dostane.

„Starú dobrú" ponuku Štart si po predstavení Windows 8 žiadali milióny používateľov Windows po celom svete, a preto sa Microsoft rozhodol o vytvorení akéhosi „hybridu" toho najlepšieho z Windows 7 a Windows 8. Nová ponuka má byť asi rovnako veľká ako vo Windows 7, ale budú v nej zabudované aj niektoré funkcie z Windows 8.

Aj keď Threshold bude s najväčšou pravdepodobnosťou pomenovaný ako Windows 9, je nepravdepodobné, že by Microsoft oficiálne meno nového Windows predstavil priamo na chystanej tlačovej konferencii. Namiesto toho americká spoločnosť podľa dobre informovaných zdrojov plánuje novinárov a vývojárov oboznámiť s kľúčovými funkciami nového operačného systému a sprístupniť technickú skúšobnú verziu pre vývojárov a nadšencov.

Okrem Thresholdu pracuje Microsoft aj na odlišnej verzii, ktorá má byť kombináciou Windows RT a Windows Phone, teda je možné, že Microsoft prehovorí na nadchádzajúcej konferencii i o tejto verzii. Tak či onak, nová verzia operačného systému Windows sa blíži k svojmu dokončeniu a viac sa dozvieme už o mesiac. Finálna verzia Windows 9 by sa podľa všetkého mala na trhu objaviť na jar budúceho roka.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá