Image
14.2.2014 0 Comments

Windows 8.1 Update 1 – návrat k desktopu a ovládaniu myšou a klávesnicou

Ďalšia veľká aktualizácia Windows 8, ktorá má prísť v apríli, by mala uľahčiť život používateľom nedotykových zariadení. Má sa totiž zamerať predovšetkým na zlepšenie ovládania pomocou myši a klávesnice. Zvesti o veľkom množstve nových funkcií a zmenách používateľského rozhrania sa šíria po internete. Niektoré z nich vám predstavíme.

Moderné aplikácie budú mať vlastný jumplist

Jumplist bol zavedený v systéme Windows 7. Dovoľoval desktopovým aplikáciám, ktoré boli pripnuté na hlavnom paneli, zobrazovať ďalšie položky, napr. nedávno zavreté dokumenty, alebo vykonať špecifickú funkciu, napr. prejsť na konkrétnu stránku prehliadača. Zdá sa, že táto schopnosť bola rozšírená aj na moderné aplikácie (WinRT). Na snímke vidieť Adobe Reader a Windows Reader (v oboch prípadoch ide o moderné aplikácie) pripnuté na hlavnom paneli. Jumplist možno otvoriť kliknutím pravým tlačidlom myši na pripnutú aplikáciu.

jumplist_support1.png

jumplist_support2.png

Zmeny v hlavnom paneli

Aktualizácia pridá aplikáciám, ktoré prehrávajú zvuk a video na pozadí, ako je napr. Xbox Music, Multimedia8 a Hyper pre YouTube, živé náhľady po prejdení kurzorom myši. Tie vo vybraných aplikáciách budú obsahovať aj multimediálne ovládanie.

Ak na nedotykovom stolovom počítači či notebooku používate moderné aplikácie, budete si ich môcť pripnúť na hlavný panel. Budú tu mať rovnaké možnosti ako bežné desktopové aplikácie.

taskbar_thumbnails_media_controls.png

ThumbNail.jpg

Ďalšia užitočná funkcia v najnovšej aktualizácii je tá, že teraz môžete vyvolať hlavný panel kedykoľvek a odkiaľkoľvek (vrátane obrazovky Štart a moderných aplikácií). Stačí prejsť myšou do spodnej časti obrazovky a hlavný panel sa objaví ako pop-up. Použiť môžete aj klávesovú skratku Windows Key + T.

Po novom bude na hlavnom paneli aj ikona OneDrive. Ak ste prihlásení do svojho účtu Microsoft a máte zapnutý SkyDrive (po novom OneDrive), zobrazí sa jeho ikona na hlavnom paneli v systémovej lište. Ak nad ňu presuniete kurzor, zobrazí sa stav synchronizácie. Po kliknutí pravým tlačidlom sa zobrazia prípadné chyby pri synchronizácii.

skydrive_system_tray.png

Zdroj: mcakins.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá