Image
14.2.2014 0 Comments

Windows 8.1 Update 1 – návrat k desktopu a ovládaniu myšou a klávesnicou

Ďalšia veľká aktualizácia Windows 8, ktorá má prísť v apríli, by mala uľahčiť život používateľom nedotykových zariadení. Má sa totiž zamerať predovšetkým na zlepšenie ovládania pomocou myši a klávesnice. Zvesti o veľkom množstve nových funkcií a zmenách používateľského rozhrania sa šíria po internete. Niektoré z nich vám predstavíme.

Moderné aplikácie budú mať vlastný jumplist

Jumplist bol zavedený v systéme Windows 7. Dovoľoval desktopovým aplikáciám, ktoré boli pripnuté na hlavnom paneli, zobrazovať ďalšie položky, napr. nedávno zavreté dokumenty, alebo vykonať špecifickú funkciu, napr. prejsť na konkrétnu stránku prehliadača. Zdá sa, že táto schopnosť bola rozšírená aj na moderné aplikácie (WinRT). Na snímke vidieť Adobe Reader a Windows Reader (v oboch prípadoch ide o moderné aplikácie) pripnuté na hlavnom paneli. Jumplist možno otvoriť kliknutím pravým tlačidlom myši na pripnutú aplikáciu.

jumplist_support1.png

jumplist_support2.png

Zmeny v hlavnom paneli

Aktualizácia pridá aplikáciám, ktoré prehrávajú zvuk a video na pozadí, ako je napr. Xbox Music, Multimedia8 a Hyper pre YouTube, živé náhľady po prejdení kurzorom myši. Tie vo vybraných aplikáciách budú obsahovať aj multimediálne ovládanie.

Ak na nedotykovom stolovom počítači či notebooku používate moderné aplikácie, budete si ich môcť pripnúť na hlavný panel. Budú tu mať rovnaké možnosti ako bežné desktopové aplikácie.

taskbar_thumbnails_media_controls.png

ThumbNail.jpg

Ďalšia užitočná funkcia v najnovšej aktualizácii je tá, že teraz môžete vyvolať hlavný panel kedykoľvek a odkiaľkoľvek (vrátane obrazovky Štart a moderných aplikácií). Stačí prejsť myšou do spodnej časti obrazovky a hlavný panel sa objaví ako pop-up. Použiť môžete aj klávesovú skratku Windows Key + T.

Po novom bude na hlavnom paneli aj ikona OneDrive. Ak ste prihlásení do svojho účtu Microsoft a máte zapnutý SkyDrive (po novom OneDrive), zobrazí sa jeho ikona na hlavnom paneli v systémovej lište. Ak nad ňu presuniete kurzor, zobrazí sa stav synchronizácie. Po kliknutí pravým tlačidlom sa zobrazia prípadné chyby pri synchronizácii.

skydrive_system_tray.png

Zdroj: mcakins.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá