Image
4.1.2013 0 Comments

Windows 8 - čo môže v skratke ponúknuť firmám?

win8_31.jpg Operačný systém Windows 8 zožal rôznorodé prijatie zo strany kritikov, používateľov a biznis zákazníkov. Aj napriek tomu však nový operačný systém disponuje niekoľkými vlastnosťami, ktoré môžu byť užitočné aj pre používateľov z podnikovej sféry.

Dotykové ovládanie

Niektorí používatelia si podporu dotykového ovládania a s ním súvisiace nové používateľské rozhranie chvália - iní sa sťažujú. Každopádne, Windows 8 ponúka intuitívne používateľské rozhranie a vlastnosti, ktoré boli doteraz k dispozícii iba v prípade iOS a Android tabletov. Mnoho manažérov ocení fakt, že Windows 8 tablet je lepšie využiteľný pre ich pracovné potreby ako konkurenčné mobilné zariadenia.

Siete

Microsoft zlepšil aj podporu sietí - či už mobilných alebo Wi-Fi. Windows 8 disponuje prehľadnejším rozhraním, ktoré umožňuje pripojenie do okolitých sietí. Nechýba ani možnosť rýchleho zapnutia režimu v lietadle.

Rôznorodý hardvér

Windows 8 je dostupný na mnohých zariadeniach. Okrem klasických stolových počítačov sú to najmä tablety, notebooky a konvertibilné/hybridné riešenia. Práve na týchto zariadeniach dokážete plne využiť možnosti nového operačného systému. Rôznorodosť zariadení je jednoznačným plusom.

Rýchlejšie bootovanie

Windows 7 sa naštartuje v priemere za 38 sekúnd. V prípade Windows 8 trvá priemerný štart 17 sekúnd. Používatelia sa tak rýchlejšie dostanú k svojim biznis úlohám.

Ďalší monitor

Aj Windows 7 podporoval prácu na viacerých monitoroch, Windows 8 v tomto smere prináša ďalšie vylepšenia a zjednodušenia. Každému monitoru môžete napr. priradiť pracovnú lištu, pričom nechýba ani podpora aktívnych rohov monitorov, pomocou ktorých je možné pristupovať k vybraným funkciám operačného systému.

Lepšie zabezpečenie

Windows 8 využíva základy Windows 7, novinkou je však funkcia UEFI ktorá podporuje spúšťanie iba autorizovaného softvéru. Windows 8 tiež disponuje vylepšenou technológiou SmartScreen a kvalitnejším nástrojom Windows Defender.

SkyDrive

Do operačného systému Windows 8 je priamo integrované cloudové úložisko SkyDrive. Vďaka tomu môžu používatelia jednoducho a rýchlo zdieľať a synchronizovať súbory. Biznis používatelia kancelárskeho balíka Office 365 Small Business Premium ocenia pokročilé možnosti služby SkyDrive, vrátane kolaboračných nástrojov.

Nový Správca úloh

Windows 8 disponuje novým Správcom úloh, ktorý ponúka viac detailov a je prehľadnejší na používanie. Používatelia majú k dispozícii viac informácii o jednotlivých procesoch, nechýba ani zoznam aplikácii a procesov, ktoré sú spustené hneď pri štarte systému.

Windows to Go

Táto funkcia je súčasťou systému Windows 8 Enterprise. Windows to Go umožňuje uložiť celé prostredie operačného systému Windows na bootovateľný USB kľúč. Windows to Go podporuje aj trend BYOD (Bring Your Own Device), takže používatelia môžu na svojom zariadení pristupovať k svojmu pracovnému účtu a dátam, bez toho, aby ovplyvnili svoje súkromné konto.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá