Image
4.1.2013 0 Comments

Windows 8 - čo môže v skratke ponúknuť firmám?

win8_31.jpg Operačný systém Windows 8 zožal rôznorodé prijatie zo strany kritikov, používateľov a biznis zákazníkov. Aj napriek tomu však nový operačný systém disponuje niekoľkými vlastnosťami, ktoré môžu byť užitočné aj pre používateľov z podnikovej sféry.

Dotykové ovládanie

Niektorí používatelia si podporu dotykového ovládania a s ním súvisiace nové používateľské rozhranie chvália - iní sa sťažujú. Každopádne, Windows 8 ponúka intuitívne používateľské rozhranie a vlastnosti, ktoré boli doteraz k dispozícii iba v prípade iOS a Android tabletov. Mnoho manažérov ocení fakt, že Windows 8 tablet je lepšie využiteľný pre ich pracovné potreby ako konkurenčné mobilné zariadenia.

Siete

Microsoft zlepšil aj podporu sietí - či už mobilných alebo Wi-Fi. Windows 8 disponuje prehľadnejším rozhraním, ktoré umožňuje pripojenie do okolitých sietí. Nechýba ani možnosť rýchleho zapnutia režimu v lietadle.

Rôznorodý hardvér

Windows 8 je dostupný na mnohých zariadeniach. Okrem klasických stolových počítačov sú to najmä tablety, notebooky a konvertibilné/hybridné riešenia. Práve na týchto zariadeniach dokážete plne využiť možnosti nového operačného systému. Rôznorodosť zariadení je jednoznačným plusom.

Rýchlejšie bootovanie

Windows 7 sa naštartuje v priemere za 38 sekúnd. V prípade Windows 8 trvá priemerný štart 17 sekúnd. Používatelia sa tak rýchlejšie dostanú k svojim biznis úlohám.

Ďalší monitor

Aj Windows 7 podporoval prácu na viacerých monitoroch, Windows 8 v tomto smere prináša ďalšie vylepšenia a zjednodušenia. Každému monitoru môžete napr. priradiť pracovnú lištu, pričom nechýba ani podpora aktívnych rohov monitorov, pomocou ktorých je možné pristupovať k vybraným funkciám operačného systému.

Lepšie zabezpečenie

Windows 8 využíva základy Windows 7, novinkou je však funkcia UEFI ktorá podporuje spúšťanie iba autorizovaného softvéru. Windows 8 tiež disponuje vylepšenou technológiou SmartScreen a kvalitnejším nástrojom Windows Defender.

SkyDrive

Do operačného systému Windows 8 je priamo integrované cloudové úložisko SkyDrive. Vďaka tomu môžu používatelia jednoducho a rýchlo zdieľať a synchronizovať súbory. Biznis používatelia kancelárskeho balíka Office 365 Small Business Premium ocenia pokročilé možnosti služby SkyDrive, vrátane kolaboračných nástrojov.

Nový Správca úloh

Windows 8 disponuje novým Správcom úloh, ktorý ponúka viac detailov a je prehľadnejší na používanie. Používatelia majú k dispozícii viac informácii o jednotlivých procesoch, nechýba ani zoznam aplikácii a procesov, ktoré sú spustené hneď pri štarte systému.

Windows to Go

Táto funkcia je súčasťou systému Windows 8 Enterprise. Windows to Go umožňuje uložiť celé prostredie operačného systému Windows na bootovateľný USB kľúč. Windows to Go podporuje aj trend BYOD (Bring Your Own Device), takže používatelia môžu na svojom zariadení pristupovať k svojmu pracovnému účtu a dátam, bez toho, aby ovplyvnili svoje súkromné konto.

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá