Image
4.1.2013 0 Comments

Windows 8 - čo môže v skratke ponúknuť firmám?

win8_31.jpg Operačný systém Windows 8 zožal rôznorodé prijatie zo strany kritikov, používateľov a biznis zákazníkov. Aj napriek tomu však nový operačný systém disponuje niekoľkými vlastnosťami, ktoré môžu byť užitočné aj pre používateľov z podnikovej sféry.

Dotykové ovládanie

Niektorí používatelia si podporu dotykového ovládania a s ním súvisiace nové používateľské rozhranie chvália - iní sa sťažujú. Každopádne, Windows 8 ponúka intuitívne používateľské rozhranie a vlastnosti, ktoré boli doteraz k dispozícii iba v prípade iOS a Android tabletov. Mnoho manažérov ocení fakt, že Windows 8 tablet je lepšie využiteľný pre ich pracovné potreby ako konkurenčné mobilné zariadenia.

Siete

Microsoft zlepšil aj podporu sietí - či už mobilných alebo Wi-Fi. Windows 8 disponuje prehľadnejším rozhraním, ktoré umožňuje pripojenie do okolitých sietí. Nechýba ani možnosť rýchleho zapnutia režimu v lietadle.

Rôznorodý hardvér

Windows 8 je dostupný na mnohých zariadeniach. Okrem klasických stolových počítačov sú to najmä tablety, notebooky a konvertibilné/hybridné riešenia. Práve na týchto zariadeniach dokážete plne využiť možnosti nového operačného systému. Rôznorodosť zariadení je jednoznačným plusom.

Rýchlejšie bootovanie

Windows 7 sa naštartuje v priemere za 38 sekúnd. V prípade Windows 8 trvá priemerný štart 17 sekúnd. Používatelia sa tak rýchlejšie dostanú k svojim biznis úlohám.

Ďalší monitor

Aj Windows 7 podporoval prácu na viacerých monitoroch, Windows 8 v tomto smere prináša ďalšie vylepšenia a zjednodušenia. Každému monitoru môžete napr. priradiť pracovnú lištu, pričom nechýba ani podpora aktívnych rohov monitorov, pomocou ktorých je možné pristupovať k vybraným funkciám operačného systému.

Lepšie zabezpečenie

Windows 8 využíva základy Windows 7, novinkou je však funkcia UEFI ktorá podporuje spúšťanie iba autorizovaného softvéru. Windows 8 tiež disponuje vylepšenou technológiou SmartScreen a kvalitnejším nástrojom Windows Defender.

SkyDrive

Do operačného systému Windows 8 je priamo integrované cloudové úložisko SkyDrive. Vďaka tomu môžu používatelia jednoducho a rýchlo zdieľať a synchronizovať súbory. Biznis používatelia kancelárskeho balíka Office 365 Small Business Premium ocenia pokročilé možnosti služby SkyDrive, vrátane kolaboračných nástrojov.

Nový Správca úloh

Windows 8 disponuje novým Správcom úloh, ktorý ponúka viac detailov a je prehľadnejší na používanie. Používatelia majú k dispozícii viac informácii o jednotlivých procesoch, nechýba ani zoznam aplikácii a procesov, ktoré sú spustené hneď pri štarte systému.

Windows to Go

Táto funkcia je súčasťou systému Windows 8 Enterprise. Windows to Go umožňuje uložiť celé prostredie operačného systému Windows na bootovateľný USB kľúč. Windows to Go podporuje aj trend BYOD (Bring Your Own Device), takže používatelia môžu na svojom zariadení pristupovať k svojmu pracovnému účtu a dátam, bez toho, aby ovplyvnili svoje súkromné konto.

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá