Image
14.8.2015 0 Comments

Windows 10 už beží odhadom na 45 miliónoch počítačov

Dva týždne po tom, čo bol oficiálne vypustený do predaja, beží Windows 10 na 3 % zariadení využívajúcich operačný systém Microsoft Windows. To je v prepočte zhruba 45 miliónov počítačov.

Užívateľský podiel, teda percento všetkých online zariadení bežiacich počas určitej doby na konkrétnom systéme, dosiahol podľa dát spoločnosti Net Applications v prvom augustovom týždni 2,7 % všetkých osobných počítačov.

Medzi zariadeniami využívajúcimi Windows sa potom ich najnovšia verzia dostala ten istý týždeň na 3 %. (Prvé číslo je pochopiteľne nižšie, keďže trhový podiel Windows je zhruba 90,7 %, zatiaľ čo zvyšné percenta zaberajú ďalšie operačné systémy ako OS X od spoločnosti Apple alebo Linux.)

Nárast je výrazný, v otváracom týždni medzi 26. júlom a 1. augustom, kedy Windows 10 využívali hlavne testeri Microsoftu a následne tí, ktorí si včas rezervovali upgrade z Windows 7 alebo Windows 8.1, totiž podiel Windows 10 predstavoval len 1,2 %. V týždni pred oficiálnym vydaním dokonca len nepatrných 0,4 %.

Súčasný nárast sa deje hlavne na úkor Windows 8.1, ktorých podiel klesol zo 13,7 % na 11,9 %, čo je pokles v prepočte o 13 %. U ostatných verzií najrozšírenejšieho operačného systému už pokles tak dramatický nie je, napríklad podiel Windows 7 klesol len o 1,5 %.

Tieto štatistiky zodpovedajú odhadom Microsoftu, ktorý počítal s tým, že na Windows 10 prejdú hlavne majitelia Windows 8.1, túžiaci po návrate Štart menu, pre používateľov Windows 7 nové „okná" tak atraktívnu zmenu nepredstavujú.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá