Image
3.2.2015 0 Comments

Windows 10 pobeží aj na Raspberry Pi 2 a bude zadarmo

Raspberry logo.png Raspberry Pi Foundation, dodávateľ populárnej rovnomennej mikrokontrolérovej platformy, uviedol na trh nový vývojový kit Raspberry Pi 2. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie bude nová doska podporovať nielen Linux, ale aj Windows 10. To umožní jej využitie aj vývojármi, ktorí majú skúsenosti s vývojom aplikácií pre Windows vo Visual Studiu, bez nutnosti migrácie na inú vývojársku platformu.

Raspberry_Pi itn.jpg

Zaujímavé sú aj technické parametre. Srdcom nového kitu je výkonný štvorjadrový procesor ARM Cortex-A7, taktovaný na 900 MHz. K dispozícii má 1 GB LPDDR2 SDRAM. Vďaka tomu je 6× výkonnejší než pôvodný Raspberry Pi. Zachovanie spätnej kompatibility je samozrejmosť. Cena novej dosky je 35 USD.

Avizovaná dostupnosť Windows 10 pre vývojové kity Raspberry Pi 2 a Intel Galileo, na ktorý sa už teraz dá nainštalovať Windows 8.1 (postup opisuje autor na blogu), ukazujú, že angažovanosť Microsoftu v oblasti IoT a vízia o spoločnom operačnom systéme pre širokú paletu zariadení dostávajú konkrétnu podobu.

Raspberry_Pi2.jpg

Podľa informácií Microsoftu bude Windows 10 pre Raspberry Pi 2 zadarmo v rámci Windows Developer Program for IoT.

Viac informácií o Windows Developer Program for IoT nájdete na http://dev.windows.com/en-us/featured/Windows-Developer-Program-for-IoT.

Ak máte záujem zapojiť sa do programu Windows Developer Program for IoT ako člen early adopter komunity, zaregistrujte sa na https://www.windowsondevices.com/signup.aspx.

Developers.png


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá