Image
3.2.2015 0 Comments

Windows 10 pobeží aj na Raspberry Pi 2 a bude zadarmo

Raspberry logo.png Raspberry Pi Foundation, dodávateľ populárnej rovnomennej mikrokontrolérovej platformy, uviedol na trh nový vývojový kit Raspberry Pi 2. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie bude nová doska podporovať nielen Linux, ale aj Windows 10. To umožní jej využitie aj vývojármi, ktorí majú skúsenosti s vývojom aplikácií pre Windows vo Visual Studiu, bez nutnosti migrácie na inú vývojársku platformu.

Raspberry_Pi itn.jpg

Zaujímavé sú aj technické parametre. Srdcom nového kitu je výkonný štvorjadrový procesor ARM Cortex-A7, taktovaný na 900 MHz. K dispozícii má 1 GB LPDDR2 SDRAM. Vďaka tomu je 6× výkonnejší než pôvodný Raspberry Pi. Zachovanie spätnej kompatibility je samozrejmosť. Cena novej dosky je 35 USD.

Avizovaná dostupnosť Windows 10 pre vývojové kity Raspberry Pi 2 a Intel Galileo, na ktorý sa už teraz dá nainštalovať Windows 8.1 (postup opisuje autor na blogu), ukazujú, že angažovanosť Microsoftu v oblasti IoT a vízia o spoločnom operačnom systéme pre širokú paletu zariadení dostávajú konkrétnu podobu.

Raspberry_Pi2.jpg

Podľa informácií Microsoftu bude Windows 10 pre Raspberry Pi 2 zadarmo v rámci Windows Developer Program for IoT.

Viac informácií o Windows Developer Program for IoT nájdete na http://dev.windows.com/en-us/featured/Windows-Developer-Program-for-IoT.

Ak máte záujem zapojiť sa do programu Windows Developer Program for IoT ako člen early adopter komunity, zaregistrujte sa na https://www.windowsondevices.com/signup.aspx.

Developers.png


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá