Image
3.2.2015 0 Comments

Windows 10 pobeží aj na Raspberry Pi 2 a bude zadarmo

Raspberry logo.png Raspberry Pi Foundation, dodávateľ populárnej rovnomennej mikrokontrolérovej platformy, uviedol na trh nový vývojový kit Raspberry Pi 2. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie bude nová doska podporovať nielen Linux, ale aj Windows 10. To umožní jej využitie aj vývojármi, ktorí majú skúsenosti s vývojom aplikácií pre Windows vo Visual Studiu, bez nutnosti migrácie na inú vývojársku platformu.

Raspberry_Pi itn.jpg

Zaujímavé sú aj technické parametre. Srdcom nového kitu je výkonný štvorjadrový procesor ARM Cortex-A7, taktovaný na 900 MHz. K dispozícii má 1 GB LPDDR2 SDRAM. Vďaka tomu je 6× výkonnejší než pôvodný Raspberry Pi. Zachovanie spätnej kompatibility je samozrejmosť. Cena novej dosky je 35 USD.

Avizovaná dostupnosť Windows 10 pre vývojové kity Raspberry Pi 2 a Intel Galileo, na ktorý sa už teraz dá nainštalovať Windows 8.1 (postup opisuje autor na blogu), ukazujú, že angažovanosť Microsoftu v oblasti IoT a vízia o spoločnom operačnom systéme pre širokú paletu zariadení dostávajú konkrétnu podobu.

Raspberry_Pi2.jpg

Podľa informácií Microsoftu bude Windows 10 pre Raspberry Pi 2 zadarmo v rámci Windows Developer Program for IoT.

Viac informácií o Windows Developer Program for IoT nájdete na http://dev.windows.com/en-us/featured/Windows-Developer-Program-for-IoT.

Ak máte záujem zapojiť sa do programu Windows Developer Program for IoT ako člen early adopter komunity, zaregistrujte sa na https://www.windowsondevices.com/signup.aspx.

Developers.png


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá