Image
20.11.2015 0 Comments

Windows 10 má za sebou prvých 100 dní od uvedenia na trh

Vlajková loď Microsoftu, najnovší OS Windows 10, je dostupný na trhu už viac ako 100 dní. Za tento krátky čas dokázal vyvolať veľký záujem, ale aj širokú diskusiu. Pred pár dňami vydal prvú veľkú aktualizáciu.

Prvých 24 hodín života nového operačného systému Windows 10 od jeho uvedenia 29. júla 2015 bolo dynamických. Za jeden deň inovovalo zariadenia na Windows 10 až 14 miliónov používateľov. Po 100 dňoch už možno hovoriť o viac ako 110 miliónoch inovovaných zariadení. Windows 10 tak v úspešnosti predstihol svojho predchodcu Windows 8.

Po prvej veľkej, očakávanej aktualizácii, ktorá vyšla pred pár dňami, tvorcovia operačného systému hovoria o najkompatibilnejšom Windows v histórii. Vychádzajú aj zo spätnej väzby od 600 partnerov, ktorí do aktualizácie poskytli 4000 ovládačov. „Okrem partnerov máme k dispozícii 7 miliónov Insiderov s 10 miliónmi priamej spätnej väzby, ako aj telemetrické dáta, ktoré viedli k 200 novým funkciám alebo vylepšeniam," hovorí Peter Kmoško, produktový manažér pre Windows v Microsoft Slovakia.

Telemetrické dáta využíva spoločnosť výhradne na zlepšovanie softvéru. Každý používateľ má zároveň možnosť určiť, aký typ informácií Windowsu poskytne. Keďže Windows 10 sa hrdí prívlastkom najbezpečnejšieho Windows, úroveň nastavení zostáva zachovaná tak, aby mal každý používateľ aj bez použitia softvéru tretej strany, zaručenú základnú ochranu v podobe anti-malvéru s funkciou antivírusu a anti-phisingu.

Microsoft spustil novú funkciu Windows 10 Emulátor, ktorý je dostupný v slovenčine na stránkach Windows 10. Vďaka emulátoru si môže každý aj bez inštalácie vyskúšať a pozrieť jednotlivé funkcie Windows 10. Bezplatná inovácia zariadení na Windows 10 je pre používateľov dostupná jeden rok. Okrem toho, stále platí, že po inovácii sa možno do 31 dní vrátiť k pôvodnému OS, hoci percento ľudí, ktorí túto možnosť využívajú, je mizivé.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá