Image
20.11.2015 0 Comments

Windows 10 má za sebou prvých 100 dní od uvedenia na trh

Vlajková loď Microsoftu, najnovší OS Windows 10, je dostupný na trhu už viac ako 100 dní. Za tento krátky čas dokázal vyvolať veľký záujem, ale aj širokú diskusiu. Pred pár dňami vydal prvú veľkú aktualizáciu.

Prvých 24 hodín života nového operačného systému Windows 10 od jeho uvedenia 29. júla 2015 bolo dynamických. Za jeden deň inovovalo zariadenia na Windows 10 až 14 miliónov používateľov. Po 100 dňoch už možno hovoriť o viac ako 110 miliónoch inovovaných zariadení. Windows 10 tak v úspešnosti predstihol svojho predchodcu Windows 8.

Po prvej veľkej, očakávanej aktualizácii, ktorá vyšla pred pár dňami, tvorcovia operačného systému hovoria o najkompatibilnejšom Windows v histórii. Vychádzajú aj zo spätnej väzby od 600 partnerov, ktorí do aktualizácie poskytli 4000 ovládačov. „Okrem partnerov máme k dispozícii 7 miliónov Insiderov s 10 miliónmi priamej spätnej väzby, ako aj telemetrické dáta, ktoré viedli k 200 novým funkciám alebo vylepšeniam," hovorí Peter Kmoško, produktový manažér pre Windows v Microsoft Slovakia.

Telemetrické dáta využíva spoločnosť výhradne na zlepšovanie softvéru. Každý používateľ má zároveň možnosť určiť, aký typ informácií Windowsu poskytne. Keďže Windows 10 sa hrdí prívlastkom najbezpečnejšieho Windows, úroveň nastavení zostáva zachovaná tak, aby mal každý používateľ aj bez použitia softvéru tretej strany, zaručenú základnú ochranu v podobe anti-malvéru s funkciou antivírusu a anti-phisingu.

Microsoft spustil novú funkciu Windows 10 Emulátor, ktorý je dostupný v slovenčine na stránkach Windows 10. Vďaka emulátoru si môže každý aj bez inštalácie vyskúšať a pozrieť jednotlivé funkcie Windows 10. Bezplatná inovácia zariadení na Windows 10 je pre používateľov dostupná jeden rok. Okrem toho, stále platí, že po inovácii sa možno do 31 dní vrátiť k pôvodnému OS, hoci percento ľudí, ktorí túto možnosť využívajú, je mizivé.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá