Image
4.8.2016 1 Comments

Windows 10 dostal výročnú aktualizáciu. Toto sú hlavné novinky

Microsoft 2. augusta uvoľnil najnovšiu aktualizáciu pre svoj desktopový operačný systém Windows 10. Anniversary Update je druhá a zatiaľ najvýznamnejšia aktualizácia Windows 10 od jeho vydania v lete minulého roka.

Ak ste používateľmi Windows 10 a máte zapnuté automatické aktualizácie systému, nemusíte robiť nič. Váš počítač sa po 2. auguste automaticky aktualizuje. Platí to pre používateľov na celom svete.  No možno si budete musieť trochu počkať, majte na pamäti, že aktualizovať sa má viac než 350 miliónov zariadení s týmto operačným systémom, takže aktualizácia bude vykonaná v niekoľkých fázach.  No ak ste veľmi nedočkaví, k dispozícii je možnosť stiahnuť si update z webu Microsoftu.

A čo nové výročná aktualizácia prináša? Nezameriava sa na opravy, ponúka skôr niekoľko nových funkcií, určených hlavne pre používateľov hybridných zariadení (notebook/tablet).

Mnoho zmien sa týka hlasom ovládanej virtuálnej asistentky Cortany, tá však v našich končinách nie je dostupná. Takže u nás bude asi najväčšia novinka podpora elektronického atramentu. Windows Ink je rozhranie určené pre ľudí používajúcich stylus na zariadení s dotykovým displejom. Otvára sa kliknutím na ikonu ceruzky v pravom dolnom rohu. Na zariadeniach bez stylusu sa dá otvoriť z menu. V tomto prostredí možno písať rukou poznámkové lístočky, kresliť, k dispozícii je aj virtuálne pravítko. Dostupný je aj zoznam aplikácií pre stylus.

Prihlasovací systém s rozpoznávaním tváre Windows Hello teraz funguje v kompatibilných aplikáciách, ako je napr. Dropbox. Po inštalovaní výročnej aktualizácie sa namiesto používateľského mena a hesla bude možné prihlásiť obyčajným pohľadom do kamery. Takéto prihlasovanie bez hesla bude fungovať aj na niektorých webových stránkach z prehliadača Edge.

No najviditeľnejšia bude asi zmena ponuky Štart. Vpravo sa objaví úzky stĺpec umožňujúci rýchly prístup k rôznym položkám menu. A k veľmi očakávaným novinkám patrí aj podpora doplnkov pre prehliadač Edge. Používatelia si budú môcť inštalovať rozšírenia z Windows Store, ktorý bude mať takisto zmenený dizajn. Microsoft pridal aj možnosť automaticky vymazať všetky údaje o prehliadaní po zatvorení okna prehliadača.

Zdroj: wired

 

Zobrazit Galériu

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

1 Comments

  1. win10-linux reakcia na: Windows 10 dostal výročnú aktualizáciu. Toto sú hlavné novinky
    4.8.2016 17:08
    Zabudli v clanku spomenut este jednu dolezitu zmenu - podpora spustania nativnych Linux aplikacii
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá