Image
4.8.2016 1 Comments

Windows 10 dostal výročnú aktualizáciu. Toto sú hlavné novinky

Microsoft 2. augusta uvoľnil najnovšiu aktualizáciu pre svoj desktopový operačný systém Windows 10. Anniversary Update je druhá a zatiaľ najvýznamnejšia aktualizácia Windows 10 od jeho vydania v lete minulého roka.

Ak ste používateľmi Windows 10 a máte zapnuté automatické aktualizácie systému, nemusíte robiť nič. Váš počítač sa po 2. auguste automaticky aktualizuje. Platí to pre používateľov na celom svete.  No možno si budete musieť trochu počkať, majte na pamäti, že aktualizovať sa má viac než 350 miliónov zariadení s týmto operačným systémom, takže aktualizácia bude vykonaná v niekoľkých fázach.  No ak ste veľmi nedočkaví, k dispozícii je možnosť stiahnuť si update z webu Microsoftu.

A čo nové výročná aktualizácia prináša? Nezameriava sa na opravy, ponúka skôr niekoľko nových funkcií, určených hlavne pre používateľov hybridných zariadení (notebook/tablet).

Mnoho zmien sa týka hlasom ovládanej virtuálnej asistentky Cortany, tá však v našich končinách nie je dostupná. Takže u nás bude asi najväčšia novinka podpora elektronického atramentu. Windows Ink je rozhranie určené pre ľudí používajúcich stylus na zariadení s dotykovým displejom. Otvára sa kliknutím na ikonu ceruzky v pravom dolnom rohu. Na zariadeniach bez stylusu sa dá otvoriť z menu. V tomto prostredí možno písať rukou poznámkové lístočky, kresliť, k dispozícii je aj virtuálne pravítko. Dostupný je aj zoznam aplikácií pre stylus.

Prihlasovací systém s rozpoznávaním tváre Windows Hello teraz funguje v kompatibilných aplikáciách, ako je napr. Dropbox. Po inštalovaní výročnej aktualizácie sa namiesto používateľského mena a hesla bude možné prihlásiť obyčajným pohľadom do kamery. Takéto prihlasovanie bez hesla bude fungovať aj na niektorých webových stránkach z prehliadača Edge.

No najviditeľnejšia bude asi zmena ponuky Štart. Vpravo sa objaví úzky stĺpec umožňujúci rýchly prístup k rôznym položkám menu. A k veľmi očakávaným novinkám patrí aj podpora doplnkov pre prehliadač Edge. Používatelia si budú môcť inštalovať rozšírenia z Windows Store, ktorý bude mať takisto zmenený dizajn. Microsoft pridal aj možnosť automaticky vymazať všetky údaje o prehliadaní po zatvorení okna prehliadača.

Zdroj: wired

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

1 Comments

  1. win10-linux reakcia na: Windows 10 dostal výročnú aktualizáciu. Toto sú hlavné novinky
    4.8.2016 17:08
    Zabudli v clanku spomenut este jednu dolezitu zmenu - podpora spustania nativnych Linux aplikacii
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá