Image
24.9.2015 0 Comments

Windows 10 build 10547 prináša zlepšenia v tabletovom režime a ponuke Štart

Microsoft v týchto dňoch vydal nové zostavenie Windows 10 - vo Fast Ringu aktualizácií pre PC sa objavil build 10547. Je to už tretie zostavenie, ktoré spoločnosť uvoľnila pre program Windows Insider. Prináša ďalšie významné zmeny týkajúce sa ponuky Štart, uzamykacej obrazovky, prehliadača Edge a pod.

Ponuka Štart má po novom variabilnú veľkosť - možno si vybrať medzi tromi a štyrmi stĺpcami dlaždíc. Podobná možnosť sa dá nájsť aj v systéme v systéme Windows 10 Mobile. Táto funkcia je voliteľná a dá sa aktivovať v Nastavenia> Prispôsobenie > Štart, kde pribudla možnosť Show more tiles.

win10_show_more_tiles.png

Pokiaľ ide o tabletový režim, použitím voľby Task View (Zobrazenie úloh) môžete uložiť na plochu dve aplikácie vedľa seba. Ak uchopíte okno aplikácie, môžete ho pretiahnuť na stranu a zvoliť si okno druhej aplikácie, ktorá uvoľnený priestor vyplní.

V uzamykacej obrazovke možno po novom nastaviť, či budete vidieť pozadie plochy aj na prihlasovacej obrazovke (tak ako doteraz) alebo tam bude jednofarebná plocha. Žiaľ, stále tam nemôžete dať vlastný obrázok, ale zatiaľ je to preview verzia, azda to Microsoft v budúcnosti umožní.

Predvolený webový prehliadač pre Windows 10 Microsoft Edge dostal podporu rozhrania Object RTC (ORTC). Technológia, ktorú vyvinuli spoločnosti Microsoft, Google a mnoho ďalších firiem, umožňuje komunikáciu v reálnom čase bez toho, aby sa vyžadovala prítomnosť doplnkov vo webovom prehliadači. ORTC je spätne kompatibilné s WebRTC, ale naopak to neplatí.

Aktualizované boli aj niektoré integrované aplikácie, ako Photos, Xbox, Outlook Mail, Calendar. Napríklad aplikácia Fotky dostala nové zobrazenie zložiek - zvlášť možno vidieť fotografie z počítača a zvlášť obrázky uložené na OneDrive.

Zdroj:windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá