Image
24.9.2015 0 Comments

Windows 10 build 10547 prináša zlepšenia v tabletovom režime a ponuke Štart

Microsoft v týchto dňoch vydal nové zostavenie Windows 10 - vo Fast Ringu aktualizácií pre PC sa objavil build 10547. Je to už tretie zostavenie, ktoré spoločnosť uvoľnila pre program Windows Insider. Prináša ďalšie významné zmeny týkajúce sa ponuky Štart, uzamykacej obrazovky, prehliadača Edge a pod.

Ponuka Štart má po novom variabilnú veľkosť - možno si vybrať medzi tromi a štyrmi stĺpcami dlaždíc. Podobná možnosť sa dá nájsť aj v systéme v systéme Windows 10 Mobile. Táto funkcia je voliteľná a dá sa aktivovať v Nastavenia> Prispôsobenie > Štart, kde pribudla možnosť Show more tiles.

win10_show_more_tiles.png

Pokiaľ ide o tabletový režim, použitím voľby Task View (Zobrazenie úloh) môžete uložiť na plochu dve aplikácie vedľa seba. Ak uchopíte okno aplikácie, môžete ho pretiahnuť na stranu a zvoliť si okno druhej aplikácie, ktorá uvoľnený priestor vyplní.

V uzamykacej obrazovke možno po novom nastaviť, či budete vidieť pozadie plochy aj na prihlasovacej obrazovke (tak ako doteraz) alebo tam bude jednofarebná plocha. Žiaľ, stále tam nemôžete dať vlastný obrázok, ale zatiaľ je to preview verzia, azda to Microsoft v budúcnosti umožní.

Predvolený webový prehliadač pre Windows 10 Microsoft Edge dostal podporu rozhrania Object RTC (ORTC). Technológia, ktorú vyvinuli spoločnosti Microsoft, Google a mnoho ďalších firiem, umožňuje komunikáciu v reálnom čase bez toho, aby sa vyžadovala prítomnosť doplnkov vo webovom prehliadači. ORTC je spätne kompatibilné s WebRTC, ale naopak to neplatí.

Aktualizované boli aj niektoré integrované aplikácie, ako Photos, Xbox, Outlook Mail, Calendar. Napríklad aplikácia Fotky dostala nové zobrazenie zložiek - zvlášť možno vidieť fotografie z počítača a zvlášť obrázky uložené na OneDrive.

Zdroj:windowscentral.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá