Image
24.9.2015 0 Comments

Windows 10 build 10547 prináša zlepšenia v tabletovom režime a ponuke Štart

Microsoft v týchto dňoch vydal nové zostavenie Windows 10 - vo Fast Ringu aktualizácií pre PC sa objavil build 10547. Je to už tretie zostavenie, ktoré spoločnosť uvoľnila pre program Windows Insider. Prináša ďalšie významné zmeny týkajúce sa ponuky Štart, uzamykacej obrazovky, prehliadača Edge a pod.

Ponuka Štart má po novom variabilnú veľkosť - možno si vybrať medzi tromi a štyrmi stĺpcami dlaždíc. Podobná možnosť sa dá nájsť aj v systéme v systéme Windows 10 Mobile. Táto funkcia je voliteľná a dá sa aktivovať v Nastavenia> Prispôsobenie > Štart, kde pribudla možnosť Show more tiles.

win10_show_more_tiles.png

Pokiaľ ide o tabletový režim, použitím voľby Task View (Zobrazenie úloh) môžete uložiť na plochu dve aplikácie vedľa seba. Ak uchopíte okno aplikácie, môžete ho pretiahnuť na stranu a zvoliť si okno druhej aplikácie, ktorá uvoľnený priestor vyplní.

V uzamykacej obrazovke možno po novom nastaviť, či budete vidieť pozadie plochy aj na prihlasovacej obrazovke (tak ako doteraz) alebo tam bude jednofarebná plocha. Žiaľ, stále tam nemôžete dať vlastný obrázok, ale zatiaľ je to preview verzia, azda to Microsoft v budúcnosti umožní.

Predvolený webový prehliadač pre Windows 10 Microsoft Edge dostal podporu rozhrania Object RTC (ORTC). Technológia, ktorú vyvinuli spoločnosti Microsoft, Google a mnoho ďalších firiem, umožňuje komunikáciu v reálnom čase bez toho, aby sa vyžadovala prítomnosť doplnkov vo webovom prehliadači. ORTC je spätne kompatibilné s WebRTC, ale naopak to neplatí.

Aktualizované boli aj niektoré integrované aplikácie, ako Photos, Xbox, Outlook Mail, Calendar. Napríklad aplikácia Fotky dostala nové zobrazenie zložiek - zvlášť možno vidieť fotografie z počítača a zvlášť obrázky uložené na OneDrive.

Zdroj:windowscentral.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá