Image
12.5.2015 0 Comments

Windows 10 bude posledná verzia operačného systému od Microsoftu

Windows10.jpg Podľa vyjadrenia predstaviteľov americkej spoločnosti Microsoft to vyzerá tak, že Windows 10 bude posledná verzia tohto operačného systému.

Jerry Nixon z Microsoftu minulý týždeň na konferencii Ignite v Chicagu uviedol, že Windows 10 bude „posledna verzia" operačného systému Windows. Jeho vyjadrenie je tak v súlade s predchádzajúcimi vyjadreniami predstaviteľov Microsoftu, podľa ktorých bude Windows 10 v budúcnosti „neustále aktualizovaný".

Namiesto toho, aby americký gigant vydával stále nové verzie svojho OS tak, ako to bolo v uplynulých rokoch, budú jeho vývojári do Windows pravidelne pridávať nové funkcie a zlepšenia.

Hovorca Microsoftu v oficiálnom vyhlásení uviedol, že Nixonove komentáre reflektujú zmenu prístupu firmy k vývoju jej softvér. „Windows bude služba, ktorá bude pravidelne aktualizovaná," ​​uviedol Microsoft. O tom, že Microsoft chce svoj operačný systém pojať ako službu, sa hovorí už dlhšie. Ako dodal analytik spoločnosti Gartner Steve Kleynhans, Microsoft sa v minulosti vyhol použitiu označenia Windows 9 a namiesto toho zvolil názov Windows 10, ktorý má symbolizovať odklonenie sa od doterajšieho prístupu k vydávaniu OS. „Žiadny Windows 11 už nebude," dodal Kleynhans.

Vďaka novému prístupu Microsoftu aj jeho zákazníkom odpadne množstvo problémov. Doteraz to bolo podľa Kleynhansa tak, že Microsoft približne každé tri roky vytvoril „skvelý nový operačný systém", pričom „vývojári tretích strán nevedeli, čo majú čakať, a na trh bol uvedený systém vyvinutý v závislosti od toho, čo ľudia požadovali pred tromi rokmi".

Microsoft následne musel vynaložiť obrovské sumy na marketing a presvedčiť ľudí, že novú verziu jeho OS naozaj potrebujú. No ak Windows bude konštantne aktualizovaná služba, celý postup sa zmení.

Aj keď ide o pozitívnu zmenu, prináša nový prístup Microsoftu aj riziká. „Microsoft bude musieť neustále vydávať nové aktualizácie a funkcie," dodal Kleynhans s tým, že nie je isté ani to, ako budú na zmenu reagovať firemní zákazníci a ako to bude s poskytovaním podpory zo strany Microsoftu. „Určite to neznamená, že by Windows zamrzol na mŕtvom bode a už sa nikam neposunul," dodal Kleynhans. „Bude to skôr naopak - aktualizácie operačného systému budú vydávané častejšie."

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá