Image
12.5.2015 0 Comments

Windows 10 bude posledná verzia operačného systému od Microsoftu

Windows10.jpg Podľa vyjadrenia predstaviteľov americkej spoločnosti Microsoft to vyzerá tak, že Windows 10 bude posledná verzia tohto operačného systému.

Jerry Nixon z Microsoftu minulý týždeň na konferencii Ignite v Chicagu uviedol, že Windows 10 bude „posledna verzia" operačného systému Windows. Jeho vyjadrenie je tak v súlade s predchádzajúcimi vyjadreniami predstaviteľov Microsoftu, podľa ktorých bude Windows 10 v budúcnosti „neustále aktualizovaný".

Namiesto toho, aby americký gigant vydával stále nové verzie svojho OS tak, ako to bolo v uplynulých rokoch, budú jeho vývojári do Windows pravidelne pridávať nové funkcie a zlepšenia.

Hovorca Microsoftu v oficiálnom vyhlásení uviedol, že Nixonove komentáre reflektujú zmenu prístupu firmy k vývoju jej softvér. „Windows bude služba, ktorá bude pravidelne aktualizovaná," ​​uviedol Microsoft. O tom, že Microsoft chce svoj operačný systém pojať ako službu, sa hovorí už dlhšie. Ako dodal analytik spoločnosti Gartner Steve Kleynhans, Microsoft sa v minulosti vyhol použitiu označenia Windows 9 a namiesto toho zvolil názov Windows 10, ktorý má symbolizovať odklonenie sa od doterajšieho prístupu k vydávaniu OS. „Žiadny Windows 11 už nebude," dodal Kleynhans.

Vďaka novému prístupu Microsoftu aj jeho zákazníkom odpadne množstvo problémov. Doteraz to bolo podľa Kleynhansa tak, že Microsoft približne každé tri roky vytvoril „skvelý nový operačný systém", pričom „vývojári tretích strán nevedeli, čo majú čakať, a na trh bol uvedený systém vyvinutý v závislosti od toho, čo ľudia požadovali pred tromi rokmi".

Microsoft následne musel vynaložiť obrovské sumy na marketing a presvedčiť ľudí, že novú verziu jeho OS naozaj potrebujú. No ak Windows bude konštantne aktualizovaná služba, celý postup sa zmení.

Aj keď ide o pozitívnu zmenu, prináša nový prístup Microsoftu aj riziká. „Microsoft bude musieť neustále vydávať nové aktualizácie a funkcie," dodal Kleynhans s tým, že nie je isté ani to, ako budú na zmenu reagovať firemní zákazníci a ako to bude s poskytovaním podpory zo strany Microsoftu. „Určite to neznamená, že by Windows zamrzol na mŕtvom bode a už sa nikam neposunul," dodal Kleynhans. „Bude to skôr naopak - aktualizácie operačného systému budú vydávané častejšie."

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá