Image
31.1.2013 0 Comments

Wickr umožní posielať správy a dáta, ktoré sa samy zmažú

wickr_301.jpg Pre mobilné zariadenia existuje viacero aplikácií, ktoré umožňujú posielať správy cez internet. Tieto aplikácie predstavujú výhodnú alternatívu k bežným SMS správam. Hoci Wickr spadá do tejto kategórie služieb, ide o atypickú aplikáciu.

Služba Wickr kladie dôraz najmä na zabezpečenie celej komunikácie a súkromie používateľov. Z toho dôvodu využíva služba šifrovanie a ponúka aj ďalšie zaujímavé vlastnosti. V rámci aplikácie Wickr si totiž môžete nastaviť, po aký čas má byť odoslaná správa aktívna, resp. dostupná. Doba, počas ktorej si môže prijímateľ správu prečítať, sa v závislosti od nastavenia pohybuje od niekoľkých sekúnd po maximálne až 6 dní.

wickr_1.png

V rámci aplikácie možno posielať klasické textové správy do veľkosti 1500 znakov alebo až 30-sekundové audionahrávky. Novinkou je aj možnosť prikladať súbory - fotografie, videá do veľkosti 5 MB alebo súbory PDF zo služby Dropbox, Box alebo Google Drive. Na priložené súbory sa vzťahuje totožná životnosť ako na správu.

Okrem časového obmedzenia, v rámci aplikácie je k dispozícii aj funkcia Privacy Management, pomocou ktorej si môže používateľ upraviť pravidlá pre jednotlivé kontakty. V súvislosti s kontaktmi - Wickr podľa slov vývojárov nezbiera osobné údaje počas prepojenia aplikácie s kontaktmi iOS.

Služba je momentálne dostupná pre zariadenia s iOS, pričom aplikácia je naprieč všetkými vašimi zariadeniami synchronizovaná. Verzia pre operačný systém Android by sa mala objaviť čoskoro.

Zdroj: download.cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá