Image
31.1.2013 0 Comments

Wickr umožní posielať správy a dáta, ktoré sa samy zmažú

wickr_301.jpg Pre mobilné zariadenia existuje viacero aplikácií, ktoré umožňujú posielať správy cez internet. Tieto aplikácie predstavujú výhodnú alternatívu k bežným SMS správam. Hoci Wickr spadá do tejto kategórie služieb, ide o atypickú aplikáciu.

Služba Wickr kladie dôraz najmä na zabezpečenie celej komunikácie a súkromie používateľov. Z toho dôvodu využíva služba šifrovanie a ponúka aj ďalšie zaujímavé vlastnosti. V rámci aplikácie Wickr si totiž môžete nastaviť, po aký čas má byť odoslaná správa aktívna, resp. dostupná. Doba, počas ktorej si môže prijímateľ správu prečítať, sa v závislosti od nastavenia pohybuje od niekoľkých sekúnd po maximálne až 6 dní.

wickr_1.png

V rámci aplikácie možno posielať klasické textové správy do veľkosti 1500 znakov alebo až 30-sekundové audionahrávky. Novinkou je aj možnosť prikladať súbory - fotografie, videá do veľkosti 5 MB alebo súbory PDF zo služby Dropbox, Box alebo Google Drive. Na priložené súbory sa vzťahuje totožná životnosť ako na správu.

Okrem časového obmedzenia, v rámci aplikácie je k dispozícii aj funkcia Privacy Management, pomocou ktorej si môže používateľ upraviť pravidlá pre jednotlivé kontakty. V súvislosti s kontaktmi - Wickr podľa slov vývojárov nezbiera osobné údaje počas prepojenia aplikácie s kontaktmi iOS.

Služba je momentálne dostupná pre zariadenia s iOS, pričom aplikácia je naprieč všetkými vašimi zariadeniami synchronizovaná. Verzia pre operačný systém Android by sa mala objaviť čoskoro.

Zdroj: download.cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá