Image
31.1.2013 0 Comments

Wickr umožní posielať správy a dáta, ktoré sa samy zmažú

wickr_301.jpg Pre mobilné zariadenia existuje viacero aplikácií, ktoré umožňujú posielať správy cez internet. Tieto aplikácie predstavujú výhodnú alternatívu k bežným SMS správam. Hoci Wickr spadá do tejto kategórie služieb, ide o atypickú aplikáciu.

Služba Wickr kladie dôraz najmä na zabezpečenie celej komunikácie a súkromie používateľov. Z toho dôvodu využíva služba šifrovanie a ponúka aj ďalšie zaujímavé vlastnosti. V rámci aplikácie Wickr si totiž môžete nastaviť, po aký čas má byť odoslaná správa aktívna, resp. dostupná. Doba, počas ktorej si môže prijímateľ správu prečítať, sa v závislosti od nastavenia pohybuje od niekoľkých sekúnd po maximálne až 6 dní.

wickr_1.png

V rámci aplikácie možno posielať klasické textové správy do veľkosti 1500 znakov alebo až 30-sekundové audionahrávky. Novinkou je aj možnosť prikladať súbory - fotografie, videá do veľkosti 5 MB alebo súbory PDF zo služby Dropbox, Box alebo Google Drive. Na priložené súbory sa vzťahuje totožná životnosť ako na správu.

Okrem časového obmedzenia, v rámci aplikácie je k dispozícii aj funkcia Privacy Management, pomocou ktorej si môže používateľ upraviť pravidlá pre jednotlivé kontakty. V súvislosti s kontaktmi - Wickr podľa slov vývojárov nezbiera osobné údaje počas prepojenia aplikácie s kontaktmi iOS.

Služba je momentálne dostupná pre zariadenia s iOS, pričom aplikácia je naprieč všetkými vašimi zariadeniami synchronizovaná. Verzia pre operačný systém Android by sa mala objaviť čoskoro.

Zdroj: download.cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá