10.1.2013 0 Comments

Wi-Fi v kombinácii s analýzou lokalizačných dát vytvára nové služby v múzeách, obchodoch, na letiskách a štadiónoch

Spoločnosť Cisco predstavila platformu Cisco Connected Mobile Experience, ktorá je určená na kontextovú analýzu dát pre potreby lokalizačných služieb cez Wi-Fi.

Malé a veľké podniky môžu vďaka kontextovej analýze dát cez svoje Wi-Fi siete ponúkať prispôsobený obsah a relevantné lokalizačné služby. Toto riešenie taktiež pomáha lepšie pochopiť správanie zákazníka, ako je napr. jeho pohyb po budove a prispôsobovať služby konkrétnym situáciám.

„Technológiu Wi-Fi využívame už viac ako 10 rokov, avšak v týchto dňoch vidíme, že jej dôležitosť neustále rastie. Na jednej strane máme obrovský rozmach mobilných zariadení, kvôli ktorým potrebujú spoločnosti a inštitúcie poskytovať svojim zamestnancom nielen káblový, ale aj bezdrôtový prístup. Tiež sme svedkami toho, ako sa menia verejné Wi-Fi siete. Letiská, obchody, hotely, štadióny, nemocnice, múzeá a mnohé ďalšie verejné a obchodné miesta, tam všade sa snažíme pripájať do siete čoraz viac mobilných zariadení. Teraz tieto spoločnosti môžu ponúkať nové služby, ktoré kombinujú Wi-Fi a analýzu lokalizačných dát," povedal Marcel Rebroš, generálny riaditeľ Cisco Slovensko.

Podľa prognózy Cisco Visual Networking Index (VNI) je niekoľko trendov, ktoré poukazujú na rastúcu dôležitosť mobilných zariadení. Štúdia odhaduje, že v roku 2016 bude na svete približne 18,9 miliardy mobilných pripojení. Podľa ABI Research budú zariadenia s podporou Wi-Fi rásť do roku 2015 s 300% rýchlosťou a mali by dosiahnuť počet 2 miliardy. S 34% rastom sa bude zvyšovať aj dátová premávka v rámci Wi-Fi sietí a v roku 2016 by mala predstavovať polovicu celkovej IP dátovej premávky. Tieto trendy a fakt, že používatelia sa v prevažnej väčšine pripájajú do Wi-Fi sietí v budovách, predstavujú nové príležitosti využitia technológie Wi-Fi.

Vďaka nedávnej akvizícii spoločnosti ThinkSmart Technologies a novým lokalizačným službám a nástrojom na analýzu, ktoré sú súčasťou Cisco Mobility Services Engine (MSE), ponúka Cisco inteligentnú sieť pre obchod, cestovanie, zdravotníctvo, vzdelávanie a ďalšie odvetvia.

Medzi spoločnosti a zákazníkov, ktoré riešenie využívajú už dnes patria:
Fernbank Museum of Natural History

Fernbank Museum of Natural History v Atlante je pionierom v používaní nových technológií pre účely vzdelávania.

Nová aplikácia umožňuje návštevníkom prehliadku múzea s odborným výkladom od paleontológa. Aplikácia je kombináciou zvuku, obrazu, videa a interaktívnych dotykových aktivít, animácií a kvízov, ktoré sa aktivujú na základe polohy návštevníka v múzeu.

Návštevníci prostredníctvom svojej aktivity získavajú prístup k ďalšiemu obsahu, novým kvízom, skrytým funkciám, odmenám. Aplikácia taktiež ponúka mapu s navigáciou po múzeu a detailné informácie o výstavách a IMAX® filmoch.

Platforma Cisco Connected Mobile Experience sprostredkuje informácie v reálnom čase. Ich analýza pomáha zamestnancom Fernbank múzea pri zmenách a optimalizácii zážitku z návštevy múzea.

Copenhagen Airport
Letisko v Kodani je hlavné medzinárodné letisko štátov Škandinávie. Letisko využíva riešenie Advanced Location Analytics od spoločnosti Cisco na sledovanie počtu cestujúcich v rámci medzinárodného terminálu. Výsledkom je lepšia optimalizácia počtu zamestnancov letiska.

Inteligentná Wi-Fi sieť poskytuje „Inteligentnejšiu modrú bodku"(smarter blue dot)
Nová kontextová Wi-Fi technológia spoločnosti Cisco umožňuje Wi-Fi sieťam poskytovať „inteligentnejšiu modrú bodku". Ide o nový typ mobilných mapovacích služieb, ktoré ponúkajú používateľom informácie o okolí počas ich návštevy konkrétnych budov. Inteligentná Wi-Fi technológia poskytuje viac informácií a možností v porovnaní s bežnými mapovacími službami a GPS aplikáciami.

Medzi nové vlastnosti platformy Cisco Mobility Services Engine patrí:

  • Spoznávanie nových služieb cez sieť - spoločnosti môžu využiť Wi-Fi siete na detekciu, pripojenie a oslovenie používateľov, ktorí sú pripojení do ich Wi-Fi siete.
  • Analýza lokality ponúka informácie v reálnom čase a dáta z minulosti, zobrazujúce pohyb návštevníkov.
  • Mobile Concierge - táto funkcia umožňuje osloviť používateľov pomocou natívnej aplikácie pre inteligentné mobilné zariadenia. Cisco ponúka nástroje pre vývojárov (SDK), ktoré uľahčujú vývoj aplikácii pre Cisco MSE. Mobilný správca (Mobile Concierge) taktiež predstavuje inteligentnú platformu pre marketingové potreby spoločností. Tie môžu svoje promočné aktivity zamerať priamo na svojich zákazníkov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Biznis

4 mýty o USB - nabíjajú všetky nabíjačky rovnako rýchlo a môžu spôsobiť poškodenie telefónu?

28.11.2016 00:12

Technológie USB zjednotili takmer celý svet nabíjania a prenosu dát. Vďaka nim môžeme pomocou jednej nabíjačky dodávať energiu rôznym druhom telefónov aj tabletov. Stále však o nich panujú mýty – nap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá