Image
3.2.2015 0 Comments

WhatSim – SIM karta na WhatsApp, ktorá funguje aj bez Wi-Fi a poplatkov za roaming

whatsim2.jpg Talianska spoločnosť Zeromobile chce ťažiť z popularity WhatsApp. Predstavila SIM kartu, ktorá je určená výhradne pre túto službu a umožňuje používateľom prístup k nej bez ďalších poplatkov na celom svete.

Služba WhatsApp, ktorú v súčasnosti vlastní Facebook, nedávno dosiahla 700 miliónov mesačne aktívnych používateľov, ktorí pošlú denne 30 miliárd správ. Je to teda nepochybne jeden z najobľúbenejších spôsobov komunikácie.

Nová karta WhatSim je vlastne dátová tarifa pre WhatsApp, platná po celom svete. Za 10 eur ročne umožní používateľom četovať zadarmo v 150 krajinách sveta, nechýba medzi nimi ani Slovensko. Týka sa to však len textovej komunikácie, na fotky a videá si budete musieť kúpiť kredity. Za 5 eur získate 1000 kreditov, ktoré umožňujú poslať 50 fotografií či videí alebo 10 200 hlasových správ vo väčšine krajín. „Dobitie" karty sa uskutoční cez webovú stránku WhatSim.

whatsim.jpg

Kartu WhatSim podporuje asi 400 operátorov po celom svete a umožňuje používateľom jednoducho sa pripojiť k sieti poskytovateľa v zahraničí bez potreby Wi-Fi a bez dodatočných poplatkov za roaming. Dokáže dokonca automaticky vyhľadať nového poskytovateľa v závislosti od lokality, kde sa používateľ nachádza, a ak nájde providera s lepším signálom, sama sa prepne bez toho, aby si to používateľ všimol.

V súčasnosti sa karta predáva len prostredníctvom webovej stránky WhatSim, poštovné je 5 eur. Zeromobile ju však plánuje sprístupniť aj cez „sieť miestnych distribútorov vo viac než 100 krajinách". Vybavovanie objednávok sa začne 26. februára.

Zdroj: hexus.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá