Image
3.2.2015 0 Comments

WhatSim – SIM karta na WhatsApp, ktorá funguje aj bez Wi-Fi a poplatkov za roaming

whatsim2.jpg Talianska spoločnosť Zeromobile chce ťažiť z popularity WhatsApp. Predstavila SIM kartu, ktorá je určená výhradne pre túto službu a umožňuje používateľom prístup k nej bez ďalších poplatkov na celom svete.

Služba WhatsApp, ktorú v súčasnosti vlastní Facebook, nedávno dosiahla 700 miliónov mesačne aktívnych používateľov, ktorí pošlú denne 30 miliárd správ. Je to teda nepochybne jeden z najobľúbenejších spôsobov komunikácie.

Nová karta WhatSim je vlastne dátová tarifa pre WhatsApp, platná po celom svete. Za 10 eur ročne umožní používateľom četovať zadarmo v 150 krajinách sveta, nechýba medzi nimi ani Slovensko. Týka sa to však len textovej komunikácie, na fotky a videá si budete musieť kúpiť kredity. Za 5 eur získate 1000 kreditov, ktoré umožňujú poslať 50 fotografií či videí alebo 10 200 hlasových správ vo väčšine krajín. „Dobitie" karty sa uskutoční cez webovú stránku WhatSim.

whatsim.jpg

Kartu WhatSim podporuje asi 400 operátorov po celom svete a umožňuje používateľom jednoducho sa pripojiť k sieti poskytovateľa v zahraničí bez potreby Wi-Fi a bez dodatočných poplatkov za roaming. Dokáže dokonca automaticky vyhľadať nového poskytovateľa v závislosti od lokality, kde sa používateľ nachádza, a ak nájde providera s lepším signálom, sama sa prepne bez toho, aby si to používateľ všimol.

V súčasnosti sa karta predáva len prostredníctvom webovej stránky WhatSim, poštovné je 5 eur. Zeromobile ju však plánuje sprístupniť aj cez „sieť miestnych distribútorov vo viac než 100 krajinách". Vybavovanie objednávok sa začne 26. februára.

Zdroj: hexus.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá