Image
3.2.2015 0 Comments

WhatSim – SIM karta na WhatsApp, ktorá funguje aj bez Wi-Fi a poplatkov za roaming

whatsim2.jpg Talianska spoločnosť Zeromobile chce ťažiť z popularity WhatsApp. Predstavila SIM kartu, ktorá je určená výhradne pre túto službu a umožňuje používateľom prístup k nej bez ďalších poplatkov na celom svete.

Služba WhatsApp, ktorú v súčasnosti vlastní Facebook, nedávno dosiahla 700 miliónov mesačne aktívnych používateľov, ktorí pošlú denne 30 miliárd správ. Je to teda nepochybne jeden z najobľúbenejších spôsobov komunikácie.

Nová karta WhatSim je vlastne dátová tarifa pre WhatsApp, platná po celom svete. Za 10 eur ročne umožní používateľom četovať zadarmo v 150 krajinách sveta, nechýba medzi nimi ani Slovensko. Týka sa to však len textovej komunikácie, na fotky a videá si budete musieť kúpiť kredity. Za 5 eur získate 1000 kreditov, ktoré umožňujú poslať 50 fotografií či videí alebo 10 200 hlasových správ vo väčšine krajín. „Dobitie" karty sa uskutoční cez webovú stránku WhatSim.

whatsim.jpg

Kartu WhatSim podporuje asi 400 operátorov po celom svete a umožňuje používateľom jednoducho sa pripojiť k sieti poskytovateľa v zahraničí bez potreby Wi-Fi a bez dodatočných poplatkov za roaming. Dokáže dokonca automaticky vyhľadať nového poskytovateľa v závislosti od lokality, kde sa používateľ nachádza, a ak nájde providera s lepším signálom, sama sa prepne bez toho, aby si to používateľ všimol.

V súčasnosti sa karta predáva len prostredníctvom webovej stránky WhatSim, poštovné je 5 eur. Zeromobile ju však plánuje sprístupniť aj cez „sieť miestnych distribútorov vo viac než 100 krajinách". Vybavovanie objednávok sa začne 26. februára.

Zdroj: hexus.net


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá