Image
2.4.2014 0 Comments

Webové stránky porušujúce autorské práva dostanú škrt cez rozpočet

copyright.jpg Digital Citizens Alliance, skupina, ktorú založili držitelia autorských práv, došla k záveru, že príjmy generované stránkami s pirátskym obsahom môžu dosiahnuť výšku takmer 240 miliónov amerických dolárov ročne.

Údajne aj niektoré z menších webov vedia zarobiť až státisíce každý rok. Väčšina spoločností používa reklamné spoločnosti, ktoré im umožňujú umiestniť svoje reklamy na stovky stránok súčasne. To by však mal zmeniť Infringing Website List (IWL), ktorý bude obsahovať aktuálny zoznam stránok porušujúcich autorské práva. Cieľ je jasný - zabrániť umiestňovaniu reklám na týchto stránkach, a teda obmedziť ich príjmy.

Andy Fyfe, hlavný inšpektor jedného z londýnskych policajných oddelení, uviedol, že inzerovanie reklám na týchto stránkach je vlastne podporou on-line zločinu. IWL by zároveň mal slúžiť ako bezpečnostný nástroj na ubezpečenie, že reklamné spoločnosti nie sú v spojení s týmito stránkami.

Naopak, Ernesto Van Der Sar z TorrentFreaku sa vyjadril jasne:

„Kým sú tu peniaze, ktoré možno zarobiť, bude tu veľa reklamných spoločností, ktoré budú rady, že s takýmito stránkami môžu spolupracovať."

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Bezpečnosť 1

Ministri dopravy únie schválili prvé celoeurópske bezpečnostné pravidlá pre drony

05.12.2016 00:10

Ministri dopravy krajín Európskej únie schválili úpravu pravidiel v oblasti civilného letectva. Bezpečnosť v doprave bola pritom hlavnou témou zasadnutia, ktorého sa za predsedajúcu krajinu zúčastnil ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá