Image
9.6.2015 0 Comments

WWDC 2015: Apple predstavil nový OS X „El Capitan“

os-x-el-capitan.jpg A je to tu, spoločnosť Apple na dlho očakávanom WWDC 2015 predstavila nové operačné systémy iOS 9, OS X El Capitan a Watch OS 2. V tomto článku rozoberieme prvú z trojice noviniek a ukážeme si, čo bude poháňať v budúcnosti naše Macy. Už dopredu hovoríme, že tých zmien nebude až tak veľa, ale niečo sa tu predsa len našlo, a tak si myslíme, že ťa El Capitan určite zaujme.

OS X El Capitan

OS X El Capitan určite poteší predovšetkým tých, ktorých predošlá verzia OS X Yosemite príliš nechytila za srdce, namiesto inovácií totiž priniesla len nepríjemné problémy s optimalizáciou systému. Spoločnosť sa tu zamerala predovšetkým na výkon a optimalizáciu, vďaka ktorej môžeme nové OS X, pomenované pomerne netradične El Capitan, označiť ako prevtelenie do legendárneho OS X Snow Leopard, keďže jeho optimalizácia by mala byť minimálne taká skvelá ako tu, prípadne dokonca ešte lepšia.

obr1.jpg

Ako sme už na začiatku informovali, OS X 10.11 zas toľko prevratného nepriniesol. Objavili sa tu skôr funkcie, ktoré by mali v budúcnosti používateľom spríjemňovať život, no nejde o funkcie, po ktorých by používatelia doslova šaleli. Skrátka len zlepšenia, ktoré sú praktické. Napríklad taký Spotilight dostal zopár ďalších možností ako jeho predchodca v OS X Yosemite, ďalšia novinka je potom zmenšenina kariet v Safari, z ktorých sa následne stanú ikonky.

obr2.jpg

Vďaka novému systému ovládania budeš môcť efektívnejšie pracovať s oknami na ploche, vďaka čomu sa ti určite urýchli, ale aj spríjemní práca na tvojom Macu.

obr3.jpg

Jedna z najväčších noviniek, ktorých sa OS X El Capitan dočkal, bol Metal. Čo to je Metal? Mnohí si ho možno pamätajú ešte z minuloročnej WWDC, keď spoločnosť predstavila Engine, vďaka ktorému sa omnoho lepšie a kvalitnejšie budú ovládať hry na našich zariadeniach s iOS. Dnes toto všetko prichádza aj na Mac a práve toto je jedna z vecí, ktoré spríjemnia herné zážitky aj na tomto zariadení. Dokáže totiž pracovať s omnoho náročnejšími procesmi a výkon zvýši až o 50 %!

obr4.jpg

Toto je o OS X El Capitan asi všetko. Samozrejme, noviniek bolo o čosi viac, ale všetky ich opíšeme až v ďalších článkoch. Toto bol len taký „veľmi stručný" prehľad toho, čo nám tentoraz Apple predstavil. Čo povieš, tešíš sa už na OS X El Capitan?

Zdroj: Svetapple.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá