Image
9.6.2015 0 Comments

WWDC 2015: Apple predstavil nový OS X „El Capitan“

os-x-el-capitan.jpg A je to tu, spoločnosť Apple na dlho očakávanom WWDC 2015 predstavila nové operačné systémy iOS 9, OS X El Capitan a Watch OS 2. V tomto článku rozoberieme prvú z trojice noviniek a ukážeme si, čo bude poháňať v budúcnosti naše Macy. Už dopredu hovoríme, že tých zmien nebude až tak veľa, ale niečo sa tu predsa len našlo, a tak si myslíme, že ťa El Capitan určite zaujme.

OS X El Capitan

OS X El Capitan určite poteší predovšetkým tých, ktorých predošlá verzia OS X Yosemite príliš nechytila za srdce, namiesto inovácií totiž priniesla len nepríjemné problémy s optimalizáciou systému. Spoločnosť sa tu zamerala predovšetkým na výkon a optimalizáciu, vďaka ktorej môžeme nové OS X, pomenované pomerne netradične El Capitan, označiť ako prevtelenie do legendárneho OS X Snow Leopard, keďže jeho optimalizácia by mala byť minimálne taká skvelá ako tu, prípadne dokonca ešte lepšia.

obr1.jpg

Ako sme už na začiatku informovali, OS X 10.11 zas toľko prevratného nepriniesol. Objavili sa tu skôr funkcie, ktoré by mali v budúcnosti používateľom spríjemňovať život, no nejde o funkcie, po ktorých by používatelia doslova šaleli. Skrátka len zlepšenia, ktoré sú praktické. Napríklad taký Spotilight dostal zopár ďalších možností ako jeho predchodca v OS X Yosemite, ďalšia novinka je potom zmenšenina kariet v Safari, z ktorých sa následne stanú ikonky.

obr2.jpg

Vďaka novému systému ovládania budeš môcť efektívnejšie pracovať s oknami na ploche, vďaka čomu sa ti určite urýchli, ale aj spríjemní práca na tvojom Macu.

obr3.jpg

Jedna z najväčších noviniek, ktorých sa OS X El Capitan dočkal, bol Metal. Čo to je Metal? Mnohí si ho možno pamätajú ešte z minuloročnej WWDC, keď spoločnosť predstavila Engine, vďaka ktorému sa omnoho lepšie a kvalitnejšie budú ovládať hry na našich zariadeniach s iOS. Dnes toto všetko prichádza aj na Mac a práve toto je jedna z vecí, ktoré spríjemnia herné zážitky aj na tomto zariadení. Dokáže totiž pracovať s omnoho náročnejšími procesmi a výkon zvýši až o 50 %!

obr4.jpg

Toto je o OS X El Capitan asi všetko. Samozrejme, noviniek bolo o čosi viac, ale všetky ich opíšeme až v ďalších článkoch. Toto bol len taký „veľmi stručný" prehľad toho, čo nám tentoraz Apple predstavil. Čo povieš, tešíš sa už na OS X El Capitan?

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá