Image
3.12.2015 0 Comments

WD predstavil My Cloud OS 3.0

Spoločnosť WD predstavila novinárom svoje nové produkty štýlovo v pražskej galérii Leica, pretože ide o zariadenia na ukladanie a zálohovanie dát, teda aj fotografií. V centre pozornosti bol nový operačný systém WD My Cloud OS 3, ktorý je dostupný pre všetky produkty radu My Cloud. Operačný systém pre NAS má intuitívne používateľské rozhranie ponúkajúce bohaté možnosti zdieľania obsahu, zálohovania a synchronizácie, ktoré ešte viac zatraktívnia osobný cloud NAS pri súčasnom zachovaní súkromia a kontroly nad uloženými dátami, pretože zariadenia sú fyzicky umiestnené v domácnosti alebo kancelárii. Mobilný a webový prístup cez My Cloud umožňuje prehľadne a intuitívne usporiadať digitálny ekosystém s počítačmi, tabletmi a smartfónmi.

Súčasťou systému My Cloud OS 3 sú aj mobilné aplikácie My Cloud, ktoré ponúkajú dve možnosti ochrany fotiek a videí: stačí ich nastaviť na automatické zálohovanie buď hneď pri zosnímaní, alebo na zálohovanie, keď ste pripojení k bezdrôtovej sieti. Praktickým dôsledkom je, že v mobilnom zariadení nikdy nenarazíte na limit kapacity. Keď máte nedostatok miesta, jednoducho môžete časť staršieho obsahu zmazať, keďže všetko je bezpečne zálohované.

Popri ďalších produktoch bol na tlačovej konferencii predstavený My Book Pro, doteraz najrýchlejší externý disk z ponuky WD. Umožňuje kreatívnym profesionálom a všetkým, ktorí vytvárajú objemné súbory a pracujú s nimi, výrazne skrátiť čas potrebný na prenos veľkých súborov videa, fotografií či hudby. Môžu sa tak venovať viac tomu, čo majú radi, teda svojej kreatívne činnosti.

Na tlačovej konferencii zaznelo aj niekoľko zaujímavých faktov na tému zálohovania a polemiky verejný cloud verzus My Cloud, ktoré boli prezentované ako výsledok prieskumu v Českej republike, takže sa dá predpokladať analogická situácia aj na Slovensku. Takmer 35 % percent používateľov CZ a SK nezálohuje svoje údaje vôbec, z toho 36 % preto, že to podľa ich názoru nie je potrebné, a 20 % jednoducho preto, že sú leniví, ale vedia, že je to dôležité a že by sa im takýto prístup mohol vypomstiť. 64 % uprednostňuje stratu zariadenia pred stratou obsahu. 46 % používateľov sa bojí ukladať údaje do verejných cloudov z dôvodu potenciálnej straty osobných údajov. Centralizácia obsahu na jednom mieste má okrem výhod aj nevýhody, predovšetkým možnosť krádeže a rôznych udalostí vedúcich k strate údajov.

Hosťom tlačovej konferencie bola aj známa fotografka Markéta Navrátilová, ktorá sa podelila o svoje zážitky z fotografovania cyklistických pretekov Tour de France.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá