Image
3.12.2015 0 Comments

WD predstavil My Cloud OS 3.0

Spoločnosť WD predstavila novinárom svoje nové produkty štýlovo v pražskej galérii Leica, pretože ide o zariadenia na ukladanie a zálohovanie dát, teda aj fotografií. V centre pozornosti bol nový operačný systém WD My Cloud OS 3, ktorý je dostupný pre všetky produkty radu My Cloud. Operačný systém pre NAS má intuitívne používateľské rozhranie ponúkajúce bohaté možnosti zdieľania obsahu, zálohovania a synchronizácie, ktoré ešte viac zatraktívnia osobný cloud NAS pri súčasnom zachovaní súkromia a kontroly nad uloženými dátami, pretože zariadenia sú fyzicky umiestnené v domácnosti alebo kancelárii. Mobilný a webový prístup cez My Cloud umožňuje prehľadne a intuitívne usporiadať digitálny ekosystém s počítačmi, tabletmi a smartfónmi.

Súčasťou systému My Cloud OS 3 sú aj mobilné aplikácie My Cloud, ktoré ponúkajú dve možnosti ochrany fotiek a videí: stačí ich nastaviť na automatické zálohovanie buď hneď pri zosnímaní, alebo na zálohovanie, keď ste pripojení k bezdrôtovej sieti. Praktickým dôsledkom je, že v mobilnom zariadení nikdy nenarazíte na limit kapacity. Keď máte nedostatok miesta, jednoducho môžete časť staršieho obsahu zmazať, keďže všetko je bezpečne zálohované.

Popri ďalších produktoch bol na tlačovej konferencii predstavený My Book Pro, doteraz najrýchlejší externý disk z ponuky WD. Umožňuje kreatívnym profesionálom a všetkým, ktorí vytvárajú objemné súbory a pracujú s nimi, výrazne skrátiť čas potrebný na prenos veľkých súborov videa, fotografií či hudby. Môžu sa tak venovať viac tomu, čo majú radi, teda svojej kreatívne činnosti.

Na tlačovej konferencii zaznelo aj niekoľko zaujímavých faktov na tému zálohovania a polemiky verejný cloud verzus My Cloud, ktoré boli prezentované ako výsledok prieskumu v Českej republike, takže sa dá predpokladať analogická situácia aj na Slovensku. Takmer 35 % percent používateľov CZ a SK nezálohuje svoje údaje vôbec, z toho 36 % preto, že to podľa ich názoru nie je potrebné, a 20 % jednoducho preto, že sú leniví, ale vedia, že je to dôležité a že by sa im takýto prístup mohol vypomstiť. 64 % uprednostňuje stratu zariadenia pred stratou obsahu. 46 % používateľov sa bojí ukladať údaje do verejných cloudov z dôvodu potenciálnej straty osobných údajov. Centralizácia obsahu na jednom mieste má okrem výhod aj nevýhody, predovšetkým možnosť krádeže a rôznych udalostí vedúcich k strate údajov.

Hosťom tlačovej konferencie bola aj známa fotografka Markéta Navrátilová, ktorá sa podelila o svoje zážitky z fotografovania cyklistických pretekov Tour de France.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Apple predstavil nový MacBook Pro a rozlúčil sa s funkčnými klávesmi

28.10.2016 09:03

V úvode prezentácie povedal Tim Cook, CEO Applu, pár slov o tom, že firme záleží na tom, aby boli jej technológie prístupné každému, a ďalej sa už venoval novinkám. Služba Apple TV sa dočkala okrem p ...

Produkty

Otestovali sme prvé terabajtové SSD od Western Digital po odkúpení SanDisku

28.10.2016 00:16

Western Digital odkúpením SanDisku vstupuje na nový trh, trh SSD. Táto akvizícia priniesla už aj prvé ovocie. Otestovali sme to najobjemnejšie, čo má najväčší výrobca platňových diskov v ponuke. SSD ...

Produkty

Namiesto QWERTY emodži. Apple pracuje na novej klávesnici pre notebooky

28.10.2016 00:07

Spoločnosť Sonder Design, austrálsky startup, za ktorým stojí Foxconn Technology, rokuje s Applom o licencii na svoju futuristickú technológiu klávesnice, kde sú bežné stláčateľné klávesy nahradené E- ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá