Image
13.3.2015 0 Comments

WD dodáva z pohľadu spotreby najefektívnejší vysokokapacitný 3,5palcový disk určený pre moderné dátové centrá

Spoločnosť WD, súčasť Western Digital s vedúcim postavením na trhu úložísk, dnes uviedla nový pevný disk pre moderné dátové centrá. Disk WD Re+ poskytuje riešiteľom moderných datacentier najnižšiu spotrebu energie bez ohľadu na kapacitu pri 3,5palcových diskoch, ktoré sú na trhu. Rada pevných diskov WD Re+ je najnovším prírastkom do uceleného, utriedeného portfólia vysoko kapacitných diskov WD pre dátové centrá. Rozšírenie kapacity až na 6 TB pokračuje i pri diskoch WD Re a WD Se, ktoré sú taktiež určené pre dátové centrá. Zákazníci tak budú mať k dispozícii ucelené spektrum možností, členené podľa ich potrieb a požiadaviek na intenzitu nasadenia, optimalizáciu spotreby a nákladov na prevádzku.

LRwdfWDRePlus_1.JPG

V moderných dátových centrách sú celkové náklady na vlastníctvo (TCO) tvorené vzorcom, do ktorého vstupujú kapacita, cena, spotreba energie a vzájomný vzťah medzi týmito hodnotami. Nový disk WD Re+ poskytuje na dnešnom trhu najlepšiu vysoko kapacitnú platformu s najvyššou energetickou efektivitou.

Spotreba energie a energetická náročnosť sa berie primárne do úvahy predovšetkým pri súčasných cloudových a škálovateľných dátových infraštruktúrach, pričom disk WD Re+ spotrebováva iba 6 wattov pri kapacite 6 TB. To môže pri veľkých diskových poliach, pri celkových nákladoch na vlastníctvo a prevádzku, šetriť až milióny dolárov za rok.

„Doláre a watty sú rozhodujúcou menou pre moderné datacentrá," hovorí Matt Rutledge, senior viceprezident spoločnosti WD pre ukladacie technológie a dodáva: „Naša dlhodobo oceňovaná, spoľahlivá produktová rada WD Re dosahuje najlepší pomer watt/gigabyte. Tieto disky si už získali medzi používateľmi vysokú dôveru. Nový disk WD RE+ ponúka zákazníkom s obmedzeným rozpočtom na energie disk, ktorý dosahuje kvalitu triedy WD RE, a to i v prípade úložísk s vysoko intenzívnymi aplikáciami. Masívne nasadenie týchto diskov naprieč rôznymi aplikáciami môže priniesť pridanú hodnotu nie len používateľom, ale i vlastníkom infraštruktúry. Spoločnosť WD sa dlhodobo zameriava na to, aby obdobné benefity poskytovalo celé portfólio produktov WD."

Disky z rady WD Re+ SATA 6 Gb/s využívajú platformu s piatimi platňami o vysokej hustote zápisu, ktorá zabezpečuje optimálny mix nízkej spotreby energie, vysokú kapacitu, spoľahlivosť pre prácu v nepretržitej prevádzke (24x7x365) a cenovú dostupnosť. Disky berú ohľad i na hodnoty vibrácií a strednú dobu medzi poruchami (MTTF). Konkrétne hodnoty MTTF sú 1,2 miliónov hodín. Vylepšená technológia RAFF významne zvyšuje toleranciu k vibráciám. Čo sa týka hodnôt pracovnej záťaže, potom táto hodnota dosahuje parametrov 550 TB za rok a je najvyššia zo všetkých 3,5palcových diskov WD. Nový disk WD RE+ a jeho súputník WD Re zdieľajú rovnakú platformu pre zjednodušenie nasadenia diskov pri široko škálovateľných úložiskách a poskytujú spoľahlivosť, ktorá je pri diskoch WD pre dátové centrá očakávaná.

LRWD6005FRPZ.JPG

Produktová rada diskov WD RE je dlhodobo veľmi oceňovaná a najnovšie ponúka až 6 TB pre potreby náročných dátových centier a cloudových úložísk. Pevné disky WD Re sú navrhnuté tak, aby obstáli pri pracovnom zaťažení 550 TB za rok v náročných a intenzívnych aplikáciách moderných datacentier. Ponúkajú rozhranie SATA s prenosovou rýchlosťou až 6 Gb/s. V prípade sekvenčných prenosových rýchlostí dosahujú hodnôt až 225 MB/s a disky poskytujú výkon a spoľahlivosť, ktorá je vyžadovaná u ktoréhokoľvek dátového centra.

Ďalšie technické parametre diskov pre dátové centrá WD Re a WD Re+ zahŕňajú:

  • Ochrana pred vibráciami: Zdokonalená technológia RAFF obsahuje sofistikovanú elektroniku, ktorá monitoruje disk a odstraňuje lineárne i rotačné vibrácie v reálnom čase. Výsledkom je významné zlepšenie výkonu v prostredí s vysokými vibráciami v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami diskov.
  • Technológia duálnej vystavovacej mechaniky: Systém pre nastavenie hlavy s dvomi vystavovacími mechanikami, ktorý vylepšuje pozičnú presnosť záznamovej stopy dát/záznamových stôp dat. Primárna vystavovacia mechanika poskytuje približné premiestnenie za použitia bežných elektromagnetických princípov vystavovacej mechaniky. Sekundárna vystavovacia mechanika využíva piezoelektrický pohyb k doladeniu nastavenia hlavy na vyšší stupeň presnosti.
  • Technologiu StableTrac: Hriadeľ motorčeka je zabezpečený na oboch koncoch, aby se znížili vibrácie vyvolané systémom a aby sa stabilizovali prepojovacie dosky a mohlo tak dochádzať k presnému sledovaniu v priebehu čítania a zápisu.
  • Multi-axiálné nárazové senzory: Automaticky detekujú i tie najmenšie nárazy a zabezpečujú kompenzáciu pre ochranu dát.
  • Časovo obmedzené RAID-špecifické zotavenie po chybe (TLER): Zabraňuje výpadkom disku spôsobeným rozšírenými procesmi obnovovania chýb pevných diskov, ktoré sú bežné pri diskoch stolných počítačov.
  • Bezdotyková technológia NoTouch: Záznamová hlava sa nikdy nedotýka povrchu platní, čo zaručuje podstatne menšie opotrebovanie hlavy a média, rovnako ako lepšiu ochranu disku pri preprave.
  • Rozšírený dlhodobý teplotný test: Každý disk je podrobený rozšírenému dlhodobému testovaniu s teplotným cyklom, čo má zabezpečiť spoľahlivú prevádzku.
  • Dynamická technológia „fly height": Zabezpečuje individuálne nastavenie výšky pohybu jednotlivej čítacej -zapisovacej hlavy v reálnom čase pre optimálnu spoľahlivosť.
  • Duálny procesor: Pre dvojnásobný výkon s jeho maximalizáciou.
  • 3D Active Balance Plus: Naša vylepšená technológia dvojitého zabezpečenia rovnováhy významne zlepšuje celkový výkon a spoľahlivosť disku. Pevné disky, ktoré nie sú správne vyvážené, môžu v systémoch s viac diskami spôsobovať nadmerné vibrácie a hluk, znižovať životnosť disku a po čase znižovať výkon.

Produktová rada WD Se pre datacentrá poskytuje súbor výkonov, spoľahlivosti a vysokých kapacít predovšetkým pre úložisko NAS od segmentu SMB až po highendové NAS úložisko a taktiež pre prostredie široko škálovatelných, replikovateľných datacentier fungujúcich v nepretržitej (24x7x365) prevádzke. Teraz bude dostupný i v kapacite až 6 TB.

Dostupnosť

Disky WD Re+ sú už teraz dodávané vybraným partnerom a zákazníkom. Na disky WD Re+ je poskytovaná obmedzená päťročná záruka. Disky WD Re a WD Se s kapacitou 6 TB budú dostupné začiatkom druhého štvrťroka. Viac informácií o diskoch WD pre datacentrá na http://www.wdc.com/en/products/internal/enterprise/

Disky WD Re+, WD Re a WD Se budú predstavené na veľtrhu Open Compute Conference (stánek C-9) v San José, Kalifornia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Banky chcú rozšíriť projekt elektronickej komunikácie

09.12.2016 16:16

Slovenská banková asociácia chce rozšíriť projekt elektronickej komunikácie medzi bankami a štátnymi inštitúciami. Cieľom projektu iniciovaného asociáciou a bankami je zjednodušenie, zrýchlenie a zefe ...

Tlačové správy

V rebríčku Technology Fast 500 sa umiestnili štyri firmy zo SR

09.12.2016 16:14

Medzi najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v Európe sa tento rok prebojovali štyri slovenské firmy. V rebríčku Technology Fast 500 zostavenom pre Európu, Blízky východ a Afriku (EMEA región ...

Tlačové správy

ČR: Rýchlosť, štýl, ostrosť: Monitory AOC k Vianociam

09.12.2016 15:00

Noci jsou delší, studenější a sváteční čas je za rohem. Zatímco někteří už mají na svém vánočním nákupním seznamu vše odfajfkováno, jiní ještě hledají ten pravý dárek. Společnost AOC přichází se čtyřm ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá