2.3.2015 0 Comments

Vznikol portál o potrebách detí a mladých ľudí

Nadácia pre deti Slovenska spustila internetový portál pre deti a mladých ľudí www.codetipotrebuju.sk. Informuje o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) na svojej internetovej stránke. Cieľom portálu je prinášať aktuálne informácie o potrebách detí a mladých ľudí. Portál obsahuje účinné opatrenia a praktické návody, ako napĺňať ich potreby najmä na komunitnej úrovni. Stránka Čo deti potrebujú má slúžiť všetkým, ktorí vedia, že deti a mladí ľudia si v našej spoločnosti zaslúžia pozornosť a preto chcú pomáhať ich rozvoju, a to buď priamo, alebo vytvorením podmienok pre napĺňanie ich potrieb.

Portál www.codetipotrebuju.sk je centrum informácií o deťoch a mladých ľuďoch, zohľadňuje rozličné aspekty ich života. Zverejnené informácie pochádzajú z vlastných prieskumných aktivít Nadácie pre deti Slovenska, jej partnerov i odborných štúdií a prieskumov iných subjektov. Internetová stránka zároveň ponúka postupy a návody, ako na tieto zistenia reagovať a tiež odporúčania, akým smerom by sa mala uberať verejná politika, aby umožnila napĺňanie potrieb detí a mladých ľudí.

Užitočné informácie tam nájdu rodičia, učitelia, vychovávatelia, pracovníci mimovládnych organizácií, ktoré sa venujú deťom a mladým ľuďom, aktívni občania, zástupcovia štátnej a verejnej správy, starostovia, primátori, poslanci a pracovníci mestských a obecných zastupiteľstiev. Portál poskytuje veľa príkladov dobrej praxe pre inšpiráciu na komunálnej úrovni.

Stránka Čo deti potrebujú je súčasťou projektu Komunity priateľské deťom. "V šiestich pilotných komunitách v Banskej Bystrici, Bratislave, Detve, Kvačanoch, Považskej Bystrici a v Rohožníku sa posledný rok cielenými aktivitami rozvíjali deťom a mladým ľuďom priateľské komunity," priblížil manažér projektu Peter Lenčo.

Ako pokračoval, išlo o mapovanie potrieb detí a mladých ľudí v komunite, ich analýzu a tvorbu akčných plánov a následne realizáciu prvých aktivít smerujúcich k napĺňaniu týchto potrieb. Deti a mladí ľudia boli počas celého projektu jeho súčasťou, nielen objektom záujmu a prijímateľom služieb, no boli rovnocennými aktérmi. Na túto úlohu boli koordinátori v komunitách, ich asistenti a ďalší tzv. dôležití dospelí pripravení sériou tréningov a workshopov. Mnohé zistenia a poznatky nadobudnuté počas projektu sa stali súčasťou nového portálu www.codetipotrebuju.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá