2.3.2015 0 Comments

Vznikol portál o potrebách detí a mladých ľudí

Nadácia pre deti Slovenska spustila internetový portál pre deti a mladých ľudí www.codetipotrebuju.sk. Informuje o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) na svojej internetovej stránke. Cieľom portálu je prinášať aktuálne informácie o potrebách detí a mladých ľudí. Portál obsahuje účinné opatrenia a praktické návody, ako napĺňať ich potreby najmä na komunitnej úrovni. Stránka Čo deti potrebujú má slúžiť všetkým, ktorí vedia, že deti a mladí ľudia si v našej spoločnosti zaslúžia pozornosť a preto chcú pomáhať ich rozvoju, a to buď priamo, alebo vytvorením podmienok pre napĺňanie ich potrieb.

Portál www.codetipotrebuju.sk je centrum informácií o deťoch a mladých ľuďoch, zohľadňuje rozličné aspekty ich života. Zverejnené informácie pochádzajú z vlastných prieskumných aktivít Nadácie pre deti Slovenska, jej partnerov i odborných štúdií a prieskumov iných subjektov. Internetová stránka zároveň ponúka postupy a návody, ako na tieto zistenia reagovať a tiež odporúčania, akým smerom by sa mala uberať verejná politika, aby umožnila napĺňanie potrieb detí a mladých ľudí.

Užitočné informácie tam nájdu rodičia, učitelia, vychovávatelia, pracovníci mimovládnych organizácií, ktoré sa venujú deťom a mladým ľuďom, aktívni občania, zástupcovia štátnej a verejnej správy, starostovia, primátori, poslanci a pracovníci mestských a obecných zastupiteľstiev. Portál poskytuje veľa príkladov dobrej praxe pre inšpiráciu na komunálnej úrovni.

Stránka Čo deti potrebujú je súčasťou projektu Komunity priateľské deťom. "V šiestich pilotných komunitách v Banskej Bystrici, Bratislave, Detve, Kvačanoch, Považskej Bystrici a v Rohožníku sa posledný rok cielenými aktivitami rozvíjali deťom a mladým ľuďom priateľské komunity," priblížil manažér projektu Peter Lenčo.

Ako pokračoval, išlo o mapovanie potrieb detí a mladých ľudí v komunite, ich analýzu a tvorbu akčných plánov a následne realizáciu prvých aktivít smerujúcich k napĺňaniu týchto potrieb. Deti a mladí ľudia boli počas celého projektu jeho súčasťou, nielen objektom záujmu a prijímateľom služieb, no boli rovnocennými aktérmi. Na túto úlohu boli koordinátori v komunitách, ich asistenti a ďalší tzv. dôležití dospelí pripravení sériou tréningov a workshopov. Mnohé zistenia a poznatky nadobudnuté počas projektu sa stali súčasťou nového portálu www.codetipotrebuju.sk.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá