2.3.2015 0 Comments

Vznikol portál o potrebách detí a mladých ľudí

Nadácia pre deti Slovenska spustila internetový portál pre deti a mladých ľudí www.codetipotrebuju.sk. Informuje o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) na svojej internetovej stránke. Cieľom portálu je prinášať aktuálne informácie o potrebách detí a mladých ľudí. Portál obsahuje účinné opatrenia a praktické návody, ako napĺňať ich potreby najmä na komunitnej úrovni. Stránka Čo deti potrebujú má slúžiť všetkým, ktorí vedia, že deti a mladí ľudia si v našej spoločnosti zaslúžia pozornosť a preto chcú pomáhať ich rozvoju, a to buď priamo, alebo vytvorením podmienok pre napĺňanie ich potrieb.

Portál www.codetipotrebuju.sk je centrum informácií o deťoch a mladých ľuďoch, zohľadňuje rozličné aspekty ich života. Zverejnené informácie pochádzajú z vlastných prieskumných aktivít Nadácie pre deti Slovenska, jej partnerov i odborných štúdií a prieskumov iných subjektov. Internetová stránka zároveň ponúka postupy a návody, ako na tieto zistenia reagovať a tiež odporúčania, akým smerom by sa mala uberať verejná politika, aby umožnila napĺňanie potrieb detí a mladých ľudí.

Užitočné informácie tam nájdu rodičia, učitelia, vychovávatelia, pracovníci mimovládnych organizácií, ktoré sa venujú deťom a mladým ľuďom, aktívni občania, zástupcovia štátnej a verejnej správy, starostovia, primátori, poslanci a pracovníci mestských a obecných zastupiteľstiev. Portál poskytuje veľa príkladov dobrej praxe pre inšpiráciu na komunálnej úrovni.

Stránka Čo deti potrebujú je súčasťou projektu Komunity priateľské deťom. "V šiestich pilotných komunitách v Banskej Bystrici, Bratislave, Detve, Kvačanoch, Považskej Bystrici a v Rohožníku sa posledný rok cielenými aktivitami rozvíjali deťom a mladým ľuďom priateľské komunity," priblížil manažér projektu Peter Lenčo.

Ako pokračoval, išlo o mapovanie potrieb detí a mladých ľudí v komunite, ich analýzu a tvorbu akčných plánov a následne realizáciu prvých aktivít smerujúcich k napĺňaniu týchto potrieb. Deti a mladí ľudia boli počas celého projektu jeho súčasťou, nielen objektom záujmu a prijímateľom služieb, no boli rovnocennými aktérmi. Na túto úlohu boli koordinátori v komunitách, ich asistenti a ďalší tzv. dôležití dospelí pripravení sériou tréningov a workshopov. Mnohé zistenia a poznatky nadobudnuté počas projektu sa stali súčasťou nového portálu www.codetipotrebuju.sk.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá